m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (26):

 
Widok z dachu z jednego z wieżowców na przedmieściu, w którym spaliśmy u znajomych z .. różnych krajów. W środku po prawej widać Palacio Real Opera albo Tatro Real jak kto woli. Otwarta ponownie w 1997 roku po gruntownym remoncie albo raczej obudowie gdyż przy budowie podziemnych kanałów gmach runął niemal cały. Odbudowa pochłonęła ok 150mln euro. Plaza Mayor standardowo zabudowany z 4 stron, dochodzi sie do niego przez ulice zakończone bramami. W dawnych czasach służył jako miejsce zaprzysiężeń i innych ważnych wydarzeń z życia miasta, teraz jak widać handluje sie na nim ozdobami śwąitecznymi. Jedna z wielu kawiarni przy placu Głównym Plaza de la Villa przy którym stoi stary barokowy urząd miasta. Palacio Real widok sprzed katedry - obecnie nie zamieszkały przez rodzinę królewską, która mieszka na zachodnich obrzeżach miasta.
Jest to druga budowlana tym miejscu, pierwsza spłonęła w 1734r. Plan obcego Pałacu oparty jest na niezrealizowanych projektach przebudowy Luwru sporządzonych przez Berniniego.
Plaza de Oriente wraz z 44 posagami królów i królowych Hiszpanii. Policja konna na tle wschodniej ściany Pałacu królewskiego. Konny posąg Filipa IV projektu Velazqueza w oddali Palacio Real. Jedna z ulic handlowych prowadząca do Sol. (widoczny brak statywu) Grajkowie uliczni. Puerta del Sol od tego centralnego punktu miasta i całego kraju mierzy się odległości. Tutaj też zaczyna się sześć głównych dróg krajowych. PdS jest ulubionym miejscem spotkań mieszkańców.
Królewska Akademia Sztuk Pięknych św. Fernanda, od dawna uważana za jedną z najważniejszych galerii sztuki w Hiszpanii. znajdują sie w niej miedzy innymi działa Picassa, Rubensa, Goi. Palacio de Comunicaciones- gmach Poczty Głównej zbudowany w 1904-1917 swoja monumentalnością ustępuje jedynie Palacio Real. Fontanna Cibeles przed Palacio de Comunicaciones. W tym miejscu świętują kibice Realu Madryt zdobycie kolejnego mistrzowskiego tytułu przy okazji wskaują do wody. Szopka Bożonarodzeniowa w bocznym wejściu poczty. Biblioteka Narodowa. Puerta de Alcala.
Boczna fasada najsłynniejszego madryckiego muzeum Prado. Kościół na św. Hieronima. Główne wejście do Prado szczycącego się jedną z najstarszych i największych kolekcji sztuki na świecie. Ekspozycję stanowią największe dzieła sztuki zbierane przez królów Hiszpanii. Sol o poranku przed drogą powrotną do Polski postanowiliśmy jeszcze zerknąć jak wygląda centrum Madrytu w naturalnym świetle. Pomnik na Sol. To jest dokładnie to miejsce w którym ludzie się umawiają. Herb Madrytu niedźwiedź wspinający się na drzewo poziomkowe.
Panowie z nocnikami na głowie. Ostanie spojrzenie za siebie na Madryt i zejście do komunikacyjnych katakumb

najbliższe galerie:

 
Hiszpania - Madryt
1pix użytkownik nola76 odległość 0 km 1pix
Madryt, Hiszpania
1pix użytkownik mirecki odległość 0 km 1pix
Życie jak w Madrycie - KILOMETR ZERO
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Życie jak w Madrycie - PLAZA MAYOR
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Życie jak w Madrycie - PARĘ ULICZEK JESZCZE
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Kastylia - serce Hiszpanii
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
labcio użytkownik labcio(wpisów:222) dodano 23.12.2007 17:41

jak dobrze zauważyłeś Atletico tez ma swoją fontannę Neptuna no ale jej nie mam na zdjęciach;]

maca użytkownik maca(wpisów:287) dodano 23.12.2007 17:29

A gdzie fontanna kibiców Athletico ?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!