m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Po drodze jest kilka ciekawych miejsc, w których zrobiłem przystanki... na kawunię i krótkie porównanie info internetowego z rzeczywistością :) Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę poprawkę i nie uwzglęniać deszczu na przyszłe wyprawy w te okolice... Całkiem ładne krajobrazy przed historycznym miastkiem Cifuentes... A tu pierwszy popas. Rynek. Ciekawa starówka. Interesująca architektura kilku świątyń, gdzieś w oddali fortyfikacje zamczyska... wrócę.
Tetas de Viana (z lewej)dwie bliźniacze górki owiane legendami.  Na jednej z nich w IX w wybudowano atalaję , do dzisiaj przetrwały ruinki. Po prawej zdjęcia dwa kominy pierwszej hiszpaskiej elektrowni atomowej.
Wrócę i wejdę na Cycki Viany :))) Sacercorbo... nie wiem czy wrócę dlatego tej wioseczce teraz poświęcę kilka fotek. Kościółek z XVIIw Ryneczek.
Uliczki i zabudowa przeważnie XVIII i XIX w ... mało ale są i nowe gargamelki. Uwagę zwracają dość liczne studnie... zamykane na kłódkę niczym u nas na Mazurach :DDD Kiedy domek się rozpadł, to mieszkanko sobotnio niedzielne można zorganizować w starym baraku budowlanym :)
A teraz ruszamy z wywiadem w rejony parku narodowego. Co nie znaczy iż nawet tam nie spotkamy sioła... w tej wioseczce żyje na stałe 5 osób :) ale bar jest ! i to jaki kameralny ! Miła barmanka interesuje się kamykami, tu na stole odmiana gipsu... Też na ścianach mini muzeum, dzwonki , strzelby , etc... 
Niektóre strzelby z XVIIIw i funkcjonują , dlatego pani barmanka posiada ich dokumentację i odpowiednie pozwolenia.
Malowniczy kościółek... A nad nim skałki, na których w czasach arabskich powstała wieża obserwacyjna. Stare i starsze uliczki...
Domki ... ten z 1800któregośtam...
Pies ale nie z kulawą nogą :)
Żegnam piesacza...ale tu wrócę. No i ruszamy szukać rzeki Tag. Jest ! ... i most też. Stosunkowo młody, kamienny mostek z 1947 raku. W kółko malowniczo... czasem głęboko, dużo rybek, można będzie latem ponurkować... wrócę.
Kilka nadwodnych landszafcików... będzie więcej latem :)
Teraz tą drogą nie pojedziemy...chociaż warto, ale o niej i co jest na końcu opowiem Wam za kilka miesięcy ! 
:)

najbliższe galerie:

 
Blachą w oko - Alto Tajo
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
Co pyszczy w trawie ?
1pix użytkownik ak odległość 4 km 1pix
Dwa dni szukałem wiosny : )
1pix użytkownik ak odległość 7 km 1pix
ALTO TAJO 4-Las caleras czyli antyczne piece.
1pix użytkownik ak odległość 14 km 1pix
Bimbrowy akcent być musi : )
1pix użytkownik ak odległość 16 km 1pix
Wspinaczka na Cycki Viany
1pix użytkownik ak odległość 16 km 1pix