m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Rumunia to państwo w południowo-wschodniej części Europy. Braszów - miasto leży w środkowej Rumunii. Braszów jest ósmym co do wielkości miastem w Rumunii. Ratusz w Braszowie. Fontanna znajduje się na rynku,obok ratusza. Rumunia w 2007r. wstąpiła do Unii Europejskiej.
Widoki zza szyby autokaru. Przez rumuńskie pustkowia. Wulkany błotne z Berca.Zostały stworzone przez gazy wydobywające się z głębokości 3000m, które wypychają na powierzchnię błoto i słoną wodę. Błoto wysycha na powierzchni ziemi tworząc solidną strukturę stożka, przypominającą prawdziwy wulkan. Rezerwat utworzony w 1924 roku znajduje się w miejscowości Berca koło Buzau. Wulkany tworzą księżycowy krajobraz, ze względu na brak roślinności.
Teatr Narodowy w miejscowości Kluż - Napoka. Sybin - Most Łgarzy. Bukareszt to stolica Rumunii. Opera w Stolicy Rumunii.
Cerkiew Kretzulescu. Pałac Parlamentu to budynek rządowy znajdujący się w stolicy Rumunii, Bukareszcie, dawniej znany jako Dom Ludowy. Rozpoczęcie budowy pałacu wymagało rozbiórki około 7 km² centrum starego miasta i przesiedlenia około 40 000 ludzi z terenu planowanej budowy. Bukareszt leży w południowo-wschodniej części kraju nad rzeką Dymbowicą.
Pałac Peleş.  Pałac Peleş o architekturze w stylu bawarskim to prywatna własność byłego króla Michała I. Otoczenie pałacu. Prejmer to miejscowość w Rumunii położona w południowo-wschodniej części Siedmiogrodu w okręgu Braszów.
W przeszłości zamieszkana głównie przez Sasów siedmiogrodzkich. Kościół warowny w Prejmer. Sighișoara - miasto w środkowej Rumunii, nad rzeką Wielką Tyrnawą. Wieża zegarowa. Dom, w którym urodził się Drakula.
W miejscowości Turda znajduje się kopalnia soli z licznymi dla turystów atrakcjami. We wsi Bran znajduje się malowniczy zamek Drakuli. Wzniesiony został w XIV w. przez królów węgierskich.
Cytadela w Rasnov pochodzi z XIII w. Alba Iulia to miasto w Siedmiogrodzie,leży nad Maruszą. Katedra prawosławna. Katedra katolicka.

najbliższe galerie:

 
Jez.  św.  Anny,  czyli w kraterze wulkanu - góry Bodoc
1pix użytkownik irasek_palownik odległość 13 km 1pix
Prejmer
1pix użytkownik wo odległość 24 km 1pix
Szczyt Caraiman-Góry Bucegi
1pix użytkownik claude odległość 33 km 1pix
Sighisoara
1pix użytkownik mereks odległość 34 km 1pix
Wąwóz Varghisului –  Góry Persani 04.2011
1pix użytkownik irasek_palownik odległość 38 km 1pix
Bran (Törzburg)
1pix użytkownik claude odległość 40 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 28.05.2015 22:42

Jak dla mnie zbyt pobieznie.

oli użytkownik oli(wpisów:144) dodano 28.05.2015 01:03

Tą galerią potwierdza Pani to, co powtarzam wszystkim, którzy mówią cokolwiek o Rumunii- jest po prostu niedoceniona. Byłem do tej pory tylko przejazdem, ale góry, rzeki, doliny, specyficzne budynki, to wszystko sprawiło, że z pewnością jeszcze kiedyś tam wrócę.

Tylko takie małe zastrzeżenie, wydaje mi się, że nie ma sensu pisać, że Rumunia leży w południowo-wschodniej Europie, a stolicą jest Bukareszt, bo to chyba z obieżyświatowców każdy wie ;p

ale i tak nie umniejsza to mojego zachwytu nad widokami ;)

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 27.05.2015 14:14

Jak widać dzięki prezentacji zdjęć, kierunek warty odwiedzania.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6301) dodano 27.05.2015 11:19

Niezły objazd. I jakoś tak zatęskniłem za Rumunią...;)
Serdecznie pozdrawiam!

mocar użytkownik mocar(wpisów:2785) dodano 27.05.2015 09:17

Piękna ta Rumunia . Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!