m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Przelot helikopterem nad Reunionem najlepiej zafundować sobie, po poznaniu wszystkich uroków wyspy. Świadomość zobaczenia jeszcze raz i to z lotu ptaka, nieprzeciętnie pięknych krajobrazów wyspy z pewnością pomaga podjąć decyzję, ponieważ impreza nie jest tania. W przeciwieństwie do lotu nad Wielkim Kanionem, helikopter jest nowiutki, pilot za to starszy :) No i znowu mamy szczęście zająć miejsca z przodu helikoptera, prawdopodobnie zostaliśmy w ten sposób wyróżnieni przez obsługę, jako turyści z zewnątrz, których na Reunionie jest niewielu. Jestem bardzo miło zaskoczona samą organizacją lotu. Atmosfera jest wakacyjna, nikt nas nie spisuje z paszportu, zero formalności, nawet ważenie przebiega w bardzo dyskretny sposób. W czasie oczekiwania na lot zostajemy zaproszeni na kawę. Ciekawostką jest też to, że za lot płaci się po powrocie. Chętnych było sporo, dlatego myślałam, że nie wylecimy o czasie, ale tylko z niewielkim opóźnieniem wznosimy się w górę. Na zdjęciu fajnie widać linię rafy koralowej na Oceanie Indyjskim. Lądowisko helikopterów znajduje się tuż przy drodze szybkiego ruchu, którą opasana jest wyspa Ciągnie się ona pomiędzy turkusowym oceanem, a zielonym pasmem wulkanicznych gór... ... i łączy nadbrzeżne miejscowości nazwane zazwyczaj imionami świętych. Wnętrze wyspy przecina tylko jedna górska droga. Dwie inne kończą się na ślepo w cyrkach Salazie i Cilaos. Na Reunionie zdecydowanie pobiliśmy życiowy rekord pokonywania zakrętów :)
Wyspa jest wprost puchata zielenią Serce Reunionu, to łańcuchy gór poprzedzielane trzema cyrkami (po francusku cirque). Są to ogromne płaskowyże wydrążone przez erozję i otoczone przez pionowe ściany, które przywodzą na myśl wielki krater wulkanu. Roślinność jest wprost unikalna. Tu widać lasy kryptomerii, czyli japońskich cedrów. Na wyspie generalnie panuje klimat tropikalny, ale występuje tu kilka stref klimatycznych i wnętrze wyspy z reguły osnute jest chmurami. Najpiękniejsze widoki zarezerwowane są dla tych, którzy podobnie jak mieszkańcy Reunionu lubią wcześnie wstawać, czyli ze wschodem słońca lub dla szczęściarzy przed którymi unosi się kurtyna z chmur, żeby można było podziwiać niebywały spektakl natury. Na zdjęciu według mnie najpiękniejszy cyrk Cilaos, z urokliwym miasteczkiem o tej samej nazwie, które leży około 1200 metrów nad poziomem morza i jest otoczone przez postrzępione szczyty sięgające wysokości 3070 metrów.
Tasują się górskie granie Zmierzamy na południe wyspy. Wyspa jest niewielka, ma wymiary 50 na 50 kilometrów. Krajobrazy zmieniają się tu jak w kalejdoskopie. Na niewielkich płaskowyżach osiedliło się sporo wyspiarzy, bo panuje tu przyjemniejszy klimat niż na gorącym wybrzeżu. Na zdjęciu jeden z nich: La Plaine des Cafres. Za chwilkę opuścimy zielony region wyspy, ponieważ w oddali widać już wulkan Piton de la Fournaise. Gdy patrzę na wulkan z oddali, to nie mogę uwierzyć, że weszłam na jego czubek :))) ale to osobna historia
Księżycowy krajobraz... ...z niewielką, ale bardzo kolorową piaszczystą pustynią która nazywa się Plaine des Sables. Prowadzi przez nią szutrowa droga, którą można dojechać do Pas de Bellecombe... ...skąd wędruje się, aż na skraj krateru wulkanu Piton de la Fournaise. Krater wulkanu Piton de la Fournaise w całej okazałości :) Jest to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie Wierzchołek wulkanu okala kaldera Enclos Fouche szeroka na 8 km.
Lecimy dość wysoko, ponad chmurami Znowu jest zielono Lecimy w kierunku najłatwiej dostępnego cyrku Salazie Znajduje się tu jedna z najbardziej imponujących atrakcji naturalnych wyspy: niezliczone kaskady, wodospady i siklawy. Nagle nurkujemy w olbrzymią przepaść o głębokości 700 m Do Trou de Fer wpadają też liczne wodospady. Wrażenie NIE DO OPISANIA!
Jest to jedno z najbardziej widowiskowych miejsc na wyspie. Helikopter staje naprzeciwko tych niesamowitych wodospadów, jest to szczególnie emocjonujący moment lotu. Takiej obfitości roślinności na wyspie nie spodziewałam się. Jest tu i tropikalny busz i lasy pierwotne, najróżnorodniejsze strefy roślinne. Właśnie wodospady i roślinność najbardziej mi się podobały. Specjalność wyspy, czyli cyrki są oczywiście poza konkurencją :))) Wyspa była niezamieszkana aż do przybycia Europejczyków w połowie XVII wieku. Z czasem Francuzi odkryli, że lokalny klimat sprzyja uprawie kawy i trzciny cukrowej. Do pracy na plantacjach przywożono niewolników z Afryki, których potomkowie stanowią dziś większość mieszkańców wyspy. Miasteczka w dole wyglądają jak zestaw domków dla lalek, maleńkie w zestawieniu z ogromem otaczających je szczytów. Cyrki niegdyś były schronieniem dla zbiegłych z plantacji niewolników. Przed nami najbardziej dziewiczy i niedostępny Cirque de Mafate.
Można tu dotrzeć wyłącznie pieszo. Wyspa to raj dla miłośników górskich wędrówek Panoramę na Cirque de Mafate można zobaczyć ze szczytu góry Le Maido, na którą prowadzi dość dobra droga. Ale trzeba mieć szczęście, bo cyrk najczęściej osnuty jest chmurami. Ponad 42 proc. powierzchni wyspy zajmuje Park Narodowy, założony w 2007 roku. Obejmuje zbocza wygasłego wulkanu Piton des Neiges i trzy wytworzone przez niego cyrki Cilaos, Mafate i Salazie, a także czynny wulkan Piton de la Fournaise. W 2010 roku obszar parku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO pod nazwą Szczyty, kotły i stoki wyspy Reunion.
Wracamy nad ocean Mimo, że główną atrakcją wyspy są góry, fajnie jest też skorzystać z atrakcji jaką daje morze. Ja osobiście odpoczywam patrząc na taki błękit. Wybrzeże wyspy polubiły też wieloryby, które przypływają tu w okresie czerwiec- wrzesień na gody :) Plaże na Reunionie, są w większości, skaliste i powulkaniczne, ale jest tu również rafa i znajduje się kilka niewielkich rajskich plaż z białym piaseczkem. Niestety są tu również rekiny Lot trwał 45 min, wylecieliśmy dość późno, po godzinie 10, dlatego warunki do fotografowania były kiepskie, ale mam nadzieję, że choć trochę oddałam Wam uroki wyspy. Dla mnie było to wspaniałe przeżycie :)

najbliższe galerie:

 
 Réunion:  Col des Boeufs
1pix użytkownik doracz odległość 22 km 1pix
La Reunion
1pix użytkownik dodgewc odległość 25 km 1pix
Reunuin
1pix użytkownik plan_podrozy odległość 29 km 1pix
La Reunion
1pix użytkownik dodgewc odległość 38 km 1pix
Saint-Denis de la Réunion
1pix użytkownik doracz odległość 39 km 1pix
Piton de la Fournaise
1pix użytkownik doracz odległość 41 km 1pix

komentarze do galerii (43):

 
taipan użytkownik taipan(wpisów:27) dodano 11.06.2016 19:13

Świetne widoki

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 26.06.2015 15:12

Baaaardzo Wam dziękuję i pozdrowienia przesyłam ze słonecznych Cyklad :) Na Mykonos w końcu udało mi się połączyć z netem, zaglądam, a tu taka miła niespodzianka :))))

bratek użytkownik bratek(wpisów:538) dodano 23.06.2015 22:42

Bardzo wdzięczne góry, narobiłaś chrapki na nie.
I tyle pustkowia do spenetrowania!
Gratuluję wycieczki i galerii tygodnia.
Pozdrawiam!

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7307) dodano 23.06.2015 17:49

Wyspa-marzenie. To znaczy jeszcze nigdy o niej marzyłam, bo nie wiedziałam ,że można ;), ale widoki przecudne, zwłaszcza w tej części przepaścisto-wodospadowej :)
Piękny zakątek świata. A lot musiał być mega emocjonujący. Pozdrówki serdeczne :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 23.06.2015 15:22

Nigdy nie słyszałam o tej malowniczej wyspie, bądź mam słabą pamięć:) Dispar porównał ją trafnie, widoki jak z Awatara. Superowy rejs;)
Pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 22.06.2015 22:02

Wyspa jak z "Avatara". Nie dostrzegłem tylko świętego drzewa.
Podobało się mocno.
Pozdrawiam serdecznie:)

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 22.06.2015 20:33

Gratulacje ,przepiękna galeria. Pozdrawiam :))

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:909) dodano 22.06.2015 16:55

GRATULACJE :))))))))

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 22.06.2015 16:16

Gratulejszyn:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6301) dodano 22.06.2015 13:50

Félicitations!...:))

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 22.06.2015 08:48

sloneczne gratulki sona_dora!
piekna 'odlotowa' galeria, milo ogladalo sie przy porannej kawie :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3086) dodano 22.06.2015 07:16

Gratulacje.Pozdrawiam.

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 21.06.2015 10:27

Piękne widoki pokazałaś. Piękna zieleń.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 20.06.2015 11:15

Wyspa marzenie a widoki z góry to jest to co lubię :)
Pozdrawiam :)

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 19.06.2015 18:24

Bardzo dziękuję za wszystkie odwiedziny i komentarze :) Mam na to ochotę i wrócę do odpowiedzi, ale "siły wyższe" spowodowały, że dopiero za jakiś czas. Pozdrawiam serdecznie

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 19.06.2015 09:13

Sona_dora, cieszę się, że sprowokowałam, bo cudnie tu u Ciebie, przecudnie ;))) i widzę, ze tak jak u mnie Marta, tak u Ciebie Przemysław opisowo dopełnił galerię. Bardzo mi się podobało ;)

Pozdrawiam,
M.

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 18.06.2015 21:30

Śnieżko dziękuję za miłe słowa :) Miejsce wydaje się odległe, ale...jest to kwestia priorytetów, bo świat stał się globalną wioską, a promocje lotnicze obowiązują wszędzie. Na wyspie Reunion jest dość drogo, ale za to bardzo dziewiczo i "nieturystycznie" :) Pozdrawiam

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 18.06.2015 21:25

Przemysławie, fajnie posłuchać radia z takich zakątków, chociaż przyznam Ci się w sekrecie, że nie przepadam za językiem francuskim :) Wiem też, że dzieciom przyjaciółki, które urodziły się we Francji niełatwo było dogadać się z Kreolami, czyli wygląda na to, że teoria jednym, a w praktyce różnie bywa :) Pozdrawiam

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 18.06.2015 18:38

Czasami nie wiem co mam napisać oglądając takie galerie,bo mowę to mi już całkowicie odebrało,tak zauroczyły mnie te widoki:)))
Pozdrawiam serdecznie:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 18.06.2015 16:17

Lubie takie latanie. Góry , jakby ktoś pokrył zielonym aksamitem.
Tyle jest pieknych miejsc na ziemi. :)) Pozdrawiam:))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 18.06.2015 08:07

Dobrze że Martyna sprowokowała Ciebie, piękne widoki. Pozwoliłam spojrzeć na tę stronkę www.lucperrot.fr, faktycznie szczęka opada...cudo

ak użytkownik ak(wpisów:6327) dodano 17.06.2015 10:15

faktycznie przeżycie i widoki godne pozazdroszczenia i podziwu ...co czynię :)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 16.06.2015 21:29

Niesamowicie '' puszysta '' , żeby nie powiedzieć ''napuszona'' wyspa :))
Fajnie,że ją pokazałaś,bo przynajmniej się dowiedziałem,że istnieje :)
A tak w ogóle,co tak ostatnio się wszyscy rozlatali ?
Pozdrówki,podobało mi się tutaj !

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 16.06.2015 21:16

Zwiedzić wyspę i zobaczyć ją jeszcze z góry, to co tu dużo mówić ..., fantastyczna sprawa:)))
Obejrzałem z wielką przyjemnością ..., i bardzo się podobało:)
Pozdrawiam:)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 16.06.2015 17:25

Pięknie jest:) Dużo bardzo ładnych zdjęć widzę. Super galeria, a miejsce ... pojechałoby się;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6301) dodano 16.06.2015 16:45

Sona,
No cóż, jak się ma marzenie, to trzeba trochę interesować się - zresztą sama doskonale o tym wiesz...:)
A czy oni lubią francuski, czy nie, nie zmienią faktu, że ich kreolski - specyficzna odmiana charakterystyczna dla Réunion, pochodzi żywcem z francuskiego, zarówno co do słownictwa, jak i przede wszystkim wymowy. Plus oczywiście naleciałości z hindi, chińskiego, afrykańskie, arabskie. Znając francuski, da się od biedy rozumieć "kréol réyoné" lub po francusku "créole bourbonnais", trochę gorzej z pisownia, bo jest odmienna od oryginalnej francuskiej, ale jak się to powie, to już brzmi. W przypadku Réunion, te związki są oczywiste, bo wyspa poza krótką okupacją angielską, cały czas pozostawała w orbicie wpływów francuskich, a pod władaniem portugalskim była niezamieszkana. Znacznie ciekawsze może jest jednak to, że kreolski - np. seszelski, też powstał na bazie francuskiego i to wyraźnie słyszy się, mimo, że od Rewolucji Francuskiej Seszele były pod władaniem angielskim i związki z Francja ustały. nawiasem mówiąc oba języki bardzo mi się podobają i często słucham... radia Réunion lub z Seszeli...:))
A geomorfologia? - a to już sprawy bardziej zawodowe...:))

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 16.06.2015 15:32

Katii dziękuję za komentarz i pozdrowienia przesyłam :)

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 16.06.2015 15:25

Dziękuję Cipol za odwiedziny i dobre słowo :) Pozdrawiam serdecznie :)

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 16.06.2015 15:24

Michał, byłam na Reunionie i Mauritiusie. Wyspy te są całkiem odmienne i obie mnie zaskoczyły, ponieważ całkiem inaczej sobie je wyobrażałam. Jeżeli chodzi o Reunion to jestem wyspą totalnie zachwycona, natomiast odwiedziny na Mauritiusie odłożyłabym na emeryturę, albo nawet odpuściła sobie. Niestety najlepiej sprawdzić to samemu, bo każdy z nas ma inne upodobania : ) Z Reunionem nie ma co czekać do emerytury, bo na górskie wędrówki przydałaby się dobra kondycja, chociaż wyspa jest tak dobrze zorganizowana, że można bardzo przyjemnie spędzać tam czas na wiele sposobów. Pozdrawiam Kasia

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 16.06.2015 15:08

Lucy56 rzeczywiście wyspa jest zjawiskowo piękna, szczególnie cyrki, wodospady...No i do tego ocean i zielone morze roślinności... Uwielbiam chwile gdy człowieka zatyka z zachwytu :))) Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 16.06.2015 15:02

Przemysław, jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy i bardzo dziękuję za wszelkie dodatkowe informacje :))) Jako ciekawostkę mogę jedynie powiedzieć, że bez względu na władanie Francji, która daje kasę na wszelkie udogodnienia, język francuski nie jest ulubiony na wyspie, króluje raczej kreolski :) Pozdrawiam serdecznie

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 16.06.2015 14:34

Madeleine, Reunion naprawdę warto odwiedzić, a zdjęcia Luca Perrota cudowne ! Nie wiedziałam, że Piton de la Fournaise od 17 maja znowu pluje ogniem, jutro miesięcznica, może coś wrzucę z wulkanu :) Dzięki bardzo i pozdrawiam

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 16.06.2015 14:22

Klavertjevier dziękuję, wyspę odwiedziłam dzięki mojej przyjaciółce, która mieszkała tam jakiś czas. Reunionem byłam kompletnie zaskoczona i zostałam zauroczona :))) W sumie to też mogłabym tam zamieszkać, bardzo wygodnie "urządzona " wyspa, można tam czuć się jak w Europie chociaż asymilacja z Kreolami jak się okazało nie jest łatwą sprawą. Pozdrawiam serdecznie

cipol użytkownik cipol(wpisów:160) dodano 16.06.2015 06:31

piekna wyspa, piekne zdjecia, informujace opisy, dziekuje :)

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:909) dodano 15.06.2015 23:00

Jestem pod olbrzymim wrazeniem :) Reunion i Mauritius podobnie jak Malediwy i Seszele obiecalem sobie zwiedzic jak juz bede bogatym emerytem, czyli mam jeszcze czas :) To jest to miejsce, ktorego nie odpuszcze... Tych miejsc jest coraz wiecej do zobaczenia, a mozliwosci wcale proporcjonalnie do ilosci miejsc nie rosna ;) Zycia mi nie starczy zeby to wszystko zwiedzic :)
Jestem zachwycony ta galeria, mialem zupelnie inne wyobrazenie o Reunionie... Wyspa ta kojarzyla mi sie bardziej z Seszelami :)
Nie moge sie doczekac nastepnych galerii z tego pieknego miejsca :)

Pozdrawiam
Michal

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3086) dodano 15.06.2015 22:23

Z wrażenia zaniemówiłam:)) bo w tej galerii pokazałaś wszystko co kocham.Pozdrawiam serdecznie.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6301) dodano 15.06.2015 21:46

Coś pięknego! Zachodnia część Oceanu Indyjskiego, która w pewnym okresie w całości - nie tylko Madagaskar i Reunion, lecz także Mauritius, Komory, Seszele i Czagos, znajdowała się pod władaniem Francji, to chyba moje największe marzenie. Przecież w tamtejszych językach, np. na Seszelach, wszędzie, przepięknie brzmi francuski!
A teraz dwie uwagi.
Nazwa.
Pierwsza europejska nazwa wyspy, to Santa Apolónia, nadana na początku XVI wieku przez europejskich odkrywców - Portugalczyków. Portugalczycy mieli zwyczaj nadawać nowo odkrytym przez siebie lądom imiona świętych na dany dzień kalendarza liturgicznego, w którym nastąpiło odkrycie. Nota bene, to Portugalczycy, jako pierwsi Europejczycy wpłynęli na Ocean Indyjski i odkryli niema wszystko, co było tu do odkrycia.
Później, w połowie XVII wieku, po przejęciu wyspy przez Francję, nadano jej nazwę "Île Bourbon" - Wyspa Burbonów. W okresie tzw. Wielkiej Rewolucji Francuskiej, po upadku Burbonów, nazwa ta jako "niesłuszna", po raz pierwszy została zmieniona na "île de la Réunion" - Wyspa Zjednoczenia, a chodziło o pewne zdarzenie z okresu Rewolucji, gdy rewolucjoniści z Marsylii połączyli się z tymiż z Paryża.
I to jest odpowiedź na Twoje przypuszczenia, co do nazwy.
Żeby jednak temat zakończyć, nazwa "île de la Réunion" bardzo szybko, po objęciu władzy przez Napoleona Bonaparte, zmieniona została na... " île Bonaparte" - Wyspa Bonaparte'go. Jednak i ta nazwa jako "niesłuszna", po Kongresie Wiedeńskim 1815 roku i tzw. "restauracji" na tronie Francji Burbonów, została wymazana z map i przywrócono nazwę "Île Bourbon". Również zbyt długo to nie trwało, bo po ostatecznym upadku dynastii w wyniku tzw. "Wiosny Ludów" 1848, ponownie przyjęto nazwę "île de la Réunion" i ta nazwa obowiązuje do dnia dzisiejszego.

"Cyrki". To nazwa fonetycznie przyjęta z języka francuskiego. Owszem, jest stosowana w polskiej nomenklaturze. Ale odpowiada jej i w moim najgłębszym przekonaniu lepiej oddaje zjawisko, nazwa - "kocioł". A dokładniej "cyrk lodowcowy" lub "kocioł lodowcowy". Nie wnikając jak on powstaje - jest to całkiem dobrze opisane w wikipedii, trzeba pamiętać o historii naszej planety. Dzisiaj tropikalna wyspa, w przeszłości objęta była zlodowaceniami i właśnie wówczas powstały "cyrki = kotły" lodowcowe, które widzimy do dzisiaj. Lodowce w tropiku? Owszem, i to nie raz. Bywały okresy w historii Ziemi, kiedy cała planeta objęta była zlodowaceniami, włącznie ze strefą okołorównikową - tzw. zlodowacenia "śnieżnej kuli". Inna rzecz, ze ani bieguny, ani równik, nie są dane raz na zawsze, i niejednokrotnie zmieniały swoje położenie. To tylko nam, z perspektywy naszego niezwykle króciutkiego życia, wydaje się, że jest to stan niezmienny. Podobnie jak klimat - dlatego cieszmy się z tzw. "globalnego ocieplenia", bo długo ono nie potrwa, a Ziemia nieuchronnie znowu zamieni się w śnieżną kulę. A wtedy - koniec "obieżyświatowania"... Jednak nam, tu i dzisiaj, kataklizm ten, jeszcze nie grozi...;)
Przepraszam za przydługawy wykład, ale może kogoś zainteresuje. Serdecznie pozdrawiam!...:)

PS: czyżbym był "ojcem chrzestnym" serii latających galerii: balon, helikopter, lot Patryka samolotem?...;)

katii użytkownik katii(wpisów:179) dodano 15.06.2015 21:43

Piękne widoki, niesamowita wyspa i zieleń:-)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 15.06.2015 21:13

Przepiękna galeria !!! To jedno z miejsc na świecie, które po prostu muszę odwiedzić.
Polecam zdjęcia tego Pana: www.lucperrot.fr - kiedyś przypadkiem na nie trafiłam i zaniemówiłam z wrażenia.
Pozdrawiam serdecznie :)))

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 15.06.2015 20:19

Wyspa cudownej urody. Z lotu ptaka prezentuje się przepięknie, widać potęgę gór i zieleni.
Śliczne miejsce udało się Tobie odwiedzić.
Pozdrawiam serdecznie.

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 15.06.2015 19:33

Achernar-5, dziękuję Ci za odwiedziny, a Hawaje to moje marzenie :) Pozdrawiam serdecznie

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 15.06.2015 17:57

Swoją dr5ogą, ciekawe że OŚ zalicza Reunion, Syberię, Antyle Holenderskie do Europy, podobnie jak Hawaje do Ameryki Płn...

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 15.06.2015 17:55

Z pewnoącią taki lot dostarczył Ci wielu niezapomnianych wrażeń. A widoki są naprawdę przepiękne. Miałem okazję podziwiać z góry wyspę Kauai. której krajobrazy przypominają trochę Reunion. Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!