m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (31):

 
Ogrody Keukenhof położone są pomiędzy Amsterdamem a Hagą w miejscowości Lisse. Nazwa Keukenhof oznacza „ogród kuchenny” i związana jest z XV wieczną posiadłością holenderskiej księżnej Jakoby z Bawarii, która na tych terenach zbierała zioła do zamkowej kuchni. Jest największym ogrodem z kwitnącymi roślinami cebulowymi nie tylko w Europie ale i na całym świecie. Rośliny te są tu wysadzane ręcznie przez 30 ogrodników. Od 65 lat co roku ogród odwiedzany jest przez setki tysięcy Holendrów i zagranicznych turystów. Trudno zdecydować się, gdzie zawiesić wzrok na dłużej… czy z prawej czy z lewej strony … Keukenhof to także raj dla miłośników fotografowania przyrody. Miejsce, gdzie można przeżyć wiosnę w jej najcudowniejszych barwach. Drogowskazy prowadzące do kwiatowych pawilonów tematycznych.
Bajeczne kolory i formy mogą przyprawić nie jednego o zawrót głowy. Kompozycje zachwycają bardziej niż pojedyncze kwiaty. Ogrody to 32 ha kwiatowych dywanów w różnych bajecznych odsłonach. Ogród nie traci swojego uroku, bowiem pracujący tu ogrodnicy dbają, aby przekwitające kwiaty były niezwłocznie zastępowane tymi, które dopiero co rozkwitają. Każdego roku rozkwita tu wiosną ponad 7 milionów różnokolorowych tulipanów, hiacyntów, krokusów i narcyzów. Ogród słynie z kwiatowych rzek.
Aż trudno opisać piękno tego ogrodu… Tulipany to kwiaty od wieków kojarzone z Holandią. Pierwsze, co przychodzi na myśl to „zaczarowany ogród” To właśnie tutaj wiosna przybiera najpiękniejsze barwy i kolory. Nieodłącznym symbolem Holandii są drewniane chodaki. Spacer po ogrodzie dostarcza niezapomnianych wrażeń i doznań, które pozostaną na długo w pamięci.
Wszystko wygląda wręcz idealnie. Z balkonu wiatraka, który pochodzi z XIX w. można obserwować barwny spektakl kwiatowy. Gdyby tylko zdjęcia mogły rejestrować zapach :) Piękna woń hiacyntów towarzyszy nam na każdym kroku. Wizyta w tych ogrodach potwierdza, że wiosna to najpiękniejsza pora roku. Ogrody, choć z takich samych kwiatów, co roku mają inne hasło przewodnie. W tym roku było ono poświęcone twórczości Vincenta van Gogha, którego ogromny autoportret został wyczarowany z tysięcy tulipanów i hiacyntów. Nie mogło również zabraknąć słoneczników van Gogha.
Fantazyjne rabaty mogą zainspirować nie jednego początkującego, jak i doświadczonego ogrodnika. Kwiaty prezentują się tutaj w niezliczonych kolorach i odmianach.      Zestawienia kolorystyczne od pasteli do żywych barw są bardzo ciekawe i zaskakujące. Ogrom i różnorodność kwitnących tu tulipanów zapiera dech w piersiach. Na każdym kroku można podziwiać i zachwycać się barwami, kolorami i kształtami.  Cebulki kwiatów dostarczane są za darmo przez ok. 100 najlepszych hodowców kwiatów w Holandii.
Tego nie da się opisać słowami...można zrobić dużo zdjęć … ale i tak tam trzeba być.

najbliższe galerie:

 
Lisse i Keukenhof
1pix użytkownik lala odległość 0 km 1pix
Holandia - Keukenhof najpiękniejszy wiosenny ogród świata.
1pix użytkownik anikm odległość 1 km 1pix
KEUKENHOF - Zbiorowe zaklinanie wiosny
1pix użytkownik youngatheartme59 odległość 1 km 1pix
Kolorowy, tulipanowy zawrót głowy.
1pix użytkownik violkad odległość 1 km 1pix
Kolorowy zawrót głowy - Keukenhof
1pix użytkownik anek11 odległość 1 km 1pix
Keukenhof raz jeszcze
1pix użytkownik lala odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 29.06.2015 13:58

Same cudeńka do oglądania . Pozdrawiam.:))

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3352) dodano 28.06.2015 21:04

Bardzo mi się podoba Twoja galeria. Pięknie tam jest, a Ty to umiejętnie pokazujesz. Pozdrawiam:)

migawka użytkownik migawka(wpisów:306) dodano 28.06.2015 19:39

Naprawdę zachęcamy do odwiedzenia tego magicznego miejsca w Holandii. Nie jest daleko od Polski, a robi ogromne wrażenie. My wracamy tam za rok wiosną...
Pozdrawiamy :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5537) dodano 27.06.2015 23:42

Podobnie jak Pawellerowi, i mnie nie udało się tu dotrzeć. A szkoda... Piekna, wiosenna galeria. Pozdrawiam. :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7349) dodano 27.06.2015 21:38

No jest moc ..., wielokrotnie byłem w Holandii, ale do Keukenhof nigdy nie dotarłem, a szkoda. Obiecuję sobie, że tam pojadę a widząc takie galerie trzeba będzie w końcu to zrealizować ..., galeria bardzo podobająca:)
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!