m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
To był pierwszy urlop z wtedy ośmiomiesięcznym synem, dlatego zapadnie w mojej pamięci na długo. Nie wiedzieliśmy czego możemy sie spodziewać i czy uda się coś zwiedzić? Na szczęście moja pociecha okazała się być wspaniałym obieżyświatem. Jak tylko wsiedliśmy do auta, udawał się na zasłużoną drzemkę i budził na miejscu. Wylądowaliśmy na lotnisku pod Pulą, więc od tego miejsca zaczynamy naszą wędrówkę. Główną atrakcją miasta są ruiny rzymskiego amfiteatru. Nadmorski port ma jednak do zaoferowania o wiele więcej. Podczas spaceru po klimatycznej starówce można nacieszyć oko kolejnymi zabytkami, takimi jak świątynia Augusta, złota brama czy brama Herkulesa. Co prawda brukowana nawierzchnia nie sprzyjała wyprawie z wózkiem, ale od czego są ręce taty? Na rączkach nie czuć żadnych nierówności.
Na koniec dnia warto udać się nad morze na zachód słońca.
Rovinj to naszym zdaniem największa perełka Istrii. Malowniczy port z wieloma kawiarenkami i restauracjami przyciąga wielu turystów swoim niepowtarzalnym urokiem. Nie ma to jak balkon z widokiem na morze!
Średniowieczne kamieniczki prowadzą nas w górę w kierunku kościołu Św. Eufemii.
To taki mały raj.
Z Fazany ruszyliśmy rejsem dookoła wysp parku narodowego Brijuni. Niestety park o wiele lepiej prezentuje się z powietrza. Ale zrekompensował nam ten dzień kolejny zachód słońca. Kolejnym miesjcem na liście było miasteczko Rabac.
Tym razem się nie zawiedliśmy. Spacer promenadą, przejażdżka turystyczną ciuchcią, relaks przy hotelowym basenie, czego można chcieć więcej? Widok na znajdujące się na wzgórzu miasteczko Labin. Z Chorwacji pływają regularnie promy do Wenecji, dlatego w wielu miatach można natknąć się na ... włoskie pamiątki. Jednym z portów jest Porec.
Trafiliśmy akurat na rycerski weekend, można było spróbować miejscowych specjałów czy też napić się wina z okolicznych winnic. Zamiast wisienki na torcie trafiła się na koniec świnia z rożna, ale też była dobra. Pozdrawiam

najbliższe galerie:

 
PULA
1pix użytkownik pablo87 odległość 0 km 1pix
Pula
1pix użytkownik imod odległość 0 km 1pix
Chorwacja - Pula
1pix użytkownik daisyyy odległość 1 km 1pix
Chorwacja - Pula, amfiteatr
1pix użytkownik valt69 odległość 1 km 1pix
Pula
1pix użytkownik danielski odległość 1 km 1pix
Pula
1pix użytkownik ilona odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 10.07.2015 14:25

Przyjemny spacer po uliczkach miasta.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!