m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Kompleks Hierapolis - Pamukkale to ruiny antycznego miasta (o tym w poprzedniej galerii), kąpielisko, muzeum oraz dziw natury trawertynowe tarasy. W tej galerii opowiem o kąpielisku i tarasach. Na pierwszym planie kogut, symbol miasta/ okręgu Danizli, tu się znajdujemy. W tle wejście do kompleksu kąpielowego. Jest sierpień 2015 roku, temperatura powietrza 34 stopnie, ale odczuwalna, w słońcu chyba 50. Na teren kąpieliska może wejść każdy. Kąpiel w Basenie Kleopatry tyko po wykupieniu biletu. Kupujemy bilet, rzeczy zostawiamy w szafce i ...
i do kąpieli... w wodzie mineralnej wśród antycznych ruin Niestety rozczarowanie, ta woda nie daje ochłody, jest ciepła!!!??? Taką wodę będziemy mieli wieczorem w hotelu. Może więc lepiej odpocząć w cieniu. Lub zakupić pamiątki.
Zwiedzić muzeum. Paść z upału. Można też podziwiać trawertynowe tarasy. Trzeba tylko zdjąć buciki żeby nie zniszczyć dobra natury. Są tacy co próbują wejść w butach, nic z tego, strażnicy są wyposażeni w gwizdki i bardzo czujni. Nawet jak jedni odchodzą zaraz pojawia się kolejna zmiana.
Kto chce podziwiać musi zdjąć buty. Nie jest to proste bo pomost PARZY !!!! Szybko uciekam do płytkiej wody. UWAGA!!! Woda gorąca, podłoże na skale ostre, chropowate. Na trawertynie śliskie. Trawertyn jest bardzo miły, ale śliski. Nie na darmo stoją tablice ostrzegawcze. Koło mnie właśnie przewrócił się pewien turysta, szkoda, że nie zdążyłam zrobić zdjęcia.
Temu panu zdążyłam zrobić zdjęcie, ale ile trzeba zużyć glinki trawertynowej, żeby być jak Kleopatra? Kto chce podziwiać stoi w kolejce do przejścia. Lub fotografuje z teleobiektywu. Typowe widoki Pamukkale.
To też Pamukkale. Na terenie kompleksu są i takie miejsca. Portulaka w pełnym rozkwicie. Po zwiedzaniu pora na odpoczynek w hotelu: Herakles Thermal Hotel. Przed hotelem symbol Prowincji Danizli - kogut oraz znak firmowy - termalne źródła.
Źródła termalne są ciepłe,nawet gorące i bogate w związki mineralne. Można skorzystać w zaciszu pokoju hotelowego. Hotelowe SPA: basen z termalną wodą, płytki, dno śliskie (osady mineralne) Basen niewielki, ale pływać się nie da. Woda jest gorąca!!! Warto jednak skorzystać. Tak wygląda Pamukkale poza szlakiem turystycznym.
To też Pamukkale. Pozostałości po hotelach, zapach nie do podziwiania. Nie wchodzić! Ale i tak jak to w Turcji wszyscy wchodzą. Zapłacone to wchodzę.
Jak było? Bardzo gorąco. Czy warto to zobaczyć? Chyba TAK.

najbliższe galerie:

 
TURCJA - PAMUKKALE & HERAPOLIS
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Pamukkale (Turcja)
1pix użytkownik romario odległość 0 km 1pix
Pamukkale - Turcja
1pix użytkownik kabaczek odległość 1 km 1pix
Biała galeria, czyli  Pamukkale.
1pix użytkownik hana odległość 1 km 1pix
Hierapolis
1pix użytkownik jo_ta odległość 1 km 1pix
Skarby UNESCO - Hierapolis i Pamukkale
1pix użytkownik walczis odległość 1 km 1pix