m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Muzeum przyklejone jest do wzgórza Monchsberg. Dotarcie do niego spod Twierdzy na piechotkę zajmuje spacerkiem jakieś 20 min. Widok na Monchsberg. Tam na górę też zawędrujemy, ale w jednej z następnych galerii. Dotarliśmy przed Muzeum. Zostało ono założone w... 1924 roku. W środku, łącznie z parterem, jest pięć poziomów na których umieszczono ponad 20 dużych wystaw tematycznych. Dodatkowo, każda z wystaw dzieli się na pomniejsze obszary. Na parterze znajduje się ogromny dział poświęcony dinozaurom oraz wystawy o tematyce tybetańskiej (nie wiedzieć czemu akurat tybetańskiej, ale nie wnikamy). Po prostu oglądamy podziwiając detale wystaw. Dalej mamy aquarium gdzie w kilkunastu wielkich akwariach zgromadzono pływające kolorowe okazy.
Ryby niestety zbyt szybko się poruszały przez co niektóre fotki są nieostre. No ale trudno od nich wymagać by przybrały pozę ;-) Tego to już było megatrudno złapać. Idziemy na pierwsze piętro. Jest ono w całości poświęcone skałom. Od prehistorycznych skamielin, przez minerały, drogocenne kamienie i kruszce, kryształy i wiele innych.
Drugie piętro serwuje nam diametralną zmianę tematyki. Są tu przede wszystkim: dział żywych gadów, laboratorium, dział kosmosu, wystawa poświęcona odkryciom Doppler'a, dział zwierząt europejskich i afrykańskich. Pamiętacie film 'Noc w muzeum' ? Patrząc na tego typu wystawy jak na zdjęciu, człek zaczyna sobie wyobrażać jak wszystko to co oglądamy ożywa nocą i biega sobie po muzeum :-) Te obrazki pokazują sposób polowań w różnych zakątkach świata. Takie okazy też można w muzeum zobaczyć.
Tu mamy zwierzątka europejskie. Gady, gady, gady :-) Ten chyba niedawno coś pożarł...
Laboratorium. Tu akurat dzieciaki dorwały się do mikroskopów. Normalnie się przykleiły. Oderwać ich nie można było. A co oglądały ? Ano takie rzeczy. W każdym takim breloczku zatopione było co innego, a że sporo tego było, to wszystko koniecznie chcieli obejrzeć. Ktoś chce sobie zrobić USG ? Bardzo proszę :-) No i mamy już dział poświęcony kosmosowi. 
Miejsce naprawdę fantastyczne. Ja zaczęłam w tym miejscu szczerze żałować że nie uczyłam się niemieckiego.   Tak, mój młody ważący coś ponad 20 kg na Słońcu by przybrał wagę... Tak tak, a to ja na Marsie.
Jest i kapsuła kosmiczna. A jak Ziemię wyobrażali sobie starożytni ? Ano właśnie tak :-)  Gdy pójdziemy tam po schodkach przeniesiemy się do momentu... ... lądowania człowieka na Księżycu. Obok pokazane zostało wnętrze amerykańskiego salonu z epoki, gdzie w telewizorze podglądamy moment spaceru po srebrnym globie.  Piętro trzecie widzie nas przez epokę lodowcową, przybliża afrykańską faunę, pustynie, sawanny...
Ostatnie piętro - czwarte. Tu wkraczamy najpierw w wodny świat, potem przechodzimy w obszar insektów by na koniec trafić do ludzkiego organizmu :-) Ten dział był chyba dla dzieciaków najciekawszy. Mogli sobie bez przeszkód dotykać, wciskać przyciski, pociągać gałki przekręcać włączniki i patrzeć jak reagują makiety. A że było ich dużo, to mieli fun :-)
Spędziliśmy w muzeum nieco ponad 2 godziny. Nie wszystkie miejsca udało nam się poznać tak dobrze jak byśmy chcieli. Aby wyjść z muzeum w pełni ukontentowani, musielibyśmy być tam 4 godziny.
To muzeum to naprawdę fantastyczne miejsce dla dzieci. Bilet wstępu dla dorosłego - 8 EUR, dla dziecka od 5 lat - 5,5 EUR. 
Z Kartą Salzburską wejście macie free. Jeśli jesteście w Salzburgu z dzieciakami i macie czas na to muzeum, to zdecydowanie warto tu przyjść. 
Tymczasem, dzięki za towarzystwo. Następnym razem pójdziemy w miejsce, gdzie będą na nas czyhać wodne pułapki ;-)

najbliższe galerie:

 
SALZBURG - miasto Mozarta i sztuki
1pix użytkownik seferino odległość 0 km 1pix
Austria_2015 (07) - SALZBURG/Muzeum Zabawek
1pix użytkownik charlie odległość 0 km 1pix
Austria_2015 (08) - SALZBURG/Ogrody Mirabell
1pix użytkownik charlie odległość 0 km 1pix
Salzburg, miasto Mozarta
1pix użytkownik kszyniu odległość 0 km 1pix
Salzburg część 2 Lewobrzeżna
1pix użytkownik anek11 odległość 0 km 1pix
Austria - Salzburg
1pix użytkownik maria37 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3159) dodano 20.09.2015 08:55

Calkiem fajna ta "pigulka".Pozdrawiam.

barbara_31 użytkownik barbara_31(wpisów:805) dodano 19.09.2015 17:32

Szkoda, że u nas nie ma takiego muzeum. Fajna atrakcja zarówno dla dużych i małych.

charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 19.09.2015 15:10

Cieszę się że Muzeum się Wam podobało :-)
Mam nadzieję że i inne salzburskie atrakcje z następnych galerii utwierdzą Was w przekonaniu, że warto tam pojechać :-)
Że Salzburg to nie tylko Mozart.
Dzięki za wizytę i komentarze.
Pozdr.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 19.09.2015 01:12

Ja miałem okazję być w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie ..., pamiętam strasznie wielkiego wieloryba, przy nim słoń to był trochę malutki:) Takie muzea cieszą nie tylko dzieciaki ..., dorośli też mają co robić i na pewno wiele rzeczy dla nich jest nowych:) Fajnie oprowadziłaś po muzeum ..., pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2863) dodano 18.09.2015 23:10

Lubię tego typu muzea, więc jeśli tylko będzie okazja, to zajrzę do tego przez Ciebie zaprezentowanego.
Pozdrawiam :)

ak użytkownik ak(wpisów:6376) dodano 18.09.2015 22:18

Jeśli zwizytuję Salzburg, to będę tam na pewno , bez dzieciaków :DD

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 18.09.2015 15:07

Chyba we mnie jest coś z dzieciaka bo lubię takie muzea. Można tam dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy. W tym nie byłem, to fajnie że pokazalaś.
A ta rybka na fot 9 świetnie pozuje.......zobacz jakiego profesjonalnego dziubka zrobiła :-)
Pozdrawiam,
andred

valt69 użytkownik valt69(wpisów:278) dodano 18.09.2015 12:49

Bardzo urozmaicone ekspozycje i fajnie pokazane.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!