m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (33):

 
Znamy się z czasów studenckich. Oboje pochodzimy z Mazur, jednak podróż każdy z nas zaczął w innym miejsc.

Ja wyruszyłem z Gdańska, a kolega Kamil dołączył w Łodzi do pociągu, którym zmierzaliśmy w stronę Krakowa Po ok. 10 godzinach (w moim przypadku bynajmniej) docieramy w okolicach godziny 11 do Krakowa Udajemy się w stronę wylotówki na Rzeszów Jednak nie sposób i wręcz wstyd, byłoby nie zajrzeć do najpiękniejszej i jednej z najstarszych części Krakowa Na lekcjach geografii zawsze zapewne większość z nas była molestowana stwierdzeniem, że Sukiennice w Krakowie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce Powiem szczerze, że do momentu przyjazdu oglądając Kraków jedynie na zdjęciach byłem zupełnie innego zdania,  jednak po ostatniej wizycie zmieniam zdanie i uważam, że z tych kilku metropolii, które mamy w Polsce, po Wrocławiu, Kraków jest najładniejszy.
Kościół Mariacki- jestem przestępcą- zrobiłem zdjęcie :( Jak w każdym większym mieście, na starówkach pojawiają się osobistości, które chcą w dość przyjemny sposób, niezbyt wielkim wysiłkiem zarobić - i bardzo dobrze- dla odwiedzających zawsze, to kolejna atrakcja Ten jegomość w złotolu raczej nie był zadowolon z faktu bycia fotografowanym.. Kościół Św. Piotra i Pawła
Dalej zmierzamy w stronę wylotówki w kierunku Rzeszowa, a stojąc nad Wisłą wykorzystujemy okazję, by jeszcze raz spojrzeć na Wawel zostający z tyłu Cała załoga łódki/gondoli radośnie nam machała widząc, że robimy zdjęcie, ale nie zdążyłem tego uchwycić Przyznam się,że do tego miejsca musieliśmy dojechać komunikacją miejską, co trwało ok 18 min, więc pieszo byłoby znacznie dłużej, a jednak zależało nam na czasie.
Na tablicach mamy napisane: Rzeszów i Aby Bliżej ;) Po niespełna 10 min zostajemy podwiezieni o ok 70 km do.. ..właściwie to donikąd, bo zostaliśmy wysadzeni przy jakimś zajeździe w okolicy Tarnowa.. Pan w busie był bardzo miły i nie chcieliśmy mu utrudniać, więc się zgodziliśmy bez żadnych zastrzeżeń, jednak były obawy, że stojąc tu w szczerym polu, bez połączenia awaryjnego żadną komunikacją z Tarnowem utkniemy tu na kilka godzin tracąc wszystkie, albo większość postawionych sobie celów..
Na szczęście po krótkiej chwili łapania stopa, dostajemy się do cywilizacji- jesteśmy w Dębicy!

Tu na wylotówce, czekamy już nieco dłużej niż do tej pory (ok 35 min), więc korzystając z okazji zrzucam długie jeansy, bo jednak prognoza jednego z najgorętszych weekendów tego lata zaczyna się sprawdzać Jesteśmy w Rzeszowie-rondo, na którym są flagi wszystkich państw członkowskich UE Rzeszów - pomnik, ku czci armii ludowej. Wstyd trochę mi to wystawić, bo nie uważam ich za żadnych naszych wyzwolicieli, ale pokazuję, że coś takiego jest w Rzeszowie- i to tylko tyle Spieszyło nam się, więc bramy nie zrobiliśmy Kościół założony przez Bernardynów, ku czci Matki Boskiej, która objawiła się w 1513 r.
Mocne, solidne drzwi wcześniejszego Kościoła docieramy do głównego placu w Rzeszowie i widzimy, że coś ciekawego tu się szykuje Okazało się, że jest organizowany bieg na 20 km Z reguły jak tylko jest okazja i nie jestem w pracy to staram się korzystać z szansy i uczestniczyć w takich wydarzeniach, więc tu również udaliśmy się spiesznie do kolejki bo słyszeliśmy, że za 8 min jest start Plecaki schowaliśmy, kolega udawał trenera, a ja biegacza i doczekaliśmy się w kolejce do zapisów, gdzie okazało się, że trzeba opłacić wpisowe 50 zł..
Biorąc pod uwagę fakt, że szkoda było mi w tym momencie takiej kwoty i to, że przydałoby się jeszcze tego dnia dojechać do Ustrzyków Dolnych- rezygnujemy ze startu Biegają jak widać wszyscy w każdym wieku.

Ps. Pani w komisji przy zapisach mimo, tego, że mam pełne 24 lata spierała się, że nie mam nawet 18.. Chyba kolega zbyt dobrze odegrał rolę trenera, a ja chłopca, który chce się przebiec ;p
Tak więc pełni pozytywnej energii i z dostatkiem sił (póki co) wyruszamy dalej w stronę Ustzryków Dolnych Ostatnie zdjęcie z Rzeszowa. A czy udało się dojechać do Ustrzyków Dolnych? O tym niestety już w następnej galerii, do której zapraszam już teraz ;)

najbliższe galerie:

 
Rzeszów 2
1pix użytkownik popekpawel odległość 2 km 1pix
Rzeszów
1pix użytkownik caprio72 odległość 2 km 1pix
   RZESZÓW - RYNEK I OKOLICE
1pix użytkownik harmony odległość 2 km 1pix
Rzeszów 1
1pix użytkownik popekpawel odległość 2 km 1pix
Jedno popołudnie w Rzeszowie.
1pix użytkownik anikm odległość 2 km 1pix
Rzeszów wczoraj i dziś
1pix użytkownik ulka odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
oli użytkownik oli(wpisów:144) dodano 29.11.2015 19:12

Warto warto ;) tu akurat czas nas za bardzo gonił, ale jak tylko będzie okazja to będzie więcej spacerowania i zwiedzania ;)

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 28.11.2015 17:45

Szybko się przemieszczacie-może warto trochę połazikować i trochę więcej pozwiedzać-ciekawie wędrujecie-pozdrawiam.

oli użytkownik oli(wpisów:144) dodano 30.09.2015 14:29

Cześć, no ja tak niestety miałem zarówno w gimnazjum jak i w liceum. Mam nadzieję, że następne, będą się wydawały bardziej czytelne ;)
Pozdrawiam i dziękuję

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 25.09.2015 10:00

Cześć,
za bardzo złożone zdania budujesz, trochę trudno się czyta.
BTW - na lekcji geografii nikt mnie sukiennicami nie molestował.
pozdr.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!