m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Po letnich upałach i suszy, która nawiedziła całą Polskę, różne mędrce i inne profesory wieszczyły, że: w tym roku, to żadnych grzybów nie będzie... Kurki - moje ulubione do jedzenia, faktycznie, zbytnio nie obrodziły... Maślaki - ulubione Pani Królowej, spisały się jakby nieco lepiej... Podgrzybki - podstawa suszu do zupy na Wigilię, mam nadzieję, że dopiero czekają na wysyp... Czerwony koźlarz - mój ulubieniec w koszyku, nie trafiłem jeszcze ani jednego... Koźlarz babka - raczej nie zbieram, choć na susz też bardzo dobry...
Sowa - tych na śródleśnych łąkach nie brakuje, jednak jakoś nie zauważyłem, by je zbierano: czyżby komuś wcześniej zaszkodziły ośmiorniczki?...;) Opieńki - na nie jeszcze trochę za wcześnie... Rydze - pójdę sobie w moje miejsca, jak będę sam i nikt nie będzie mnie podglądał...;) Purchawka - młoda, w środku biała, całkiem dobra do smażenia. Ale Pani Królowa stwierdziła, że nie chce żadnych eksperymentów...:( Zdenerwował mnie trochę ten brak zaufania: nie - to nie, pójdę sobie na prawdziwki...;) ... i tylko na prawdziwki...
...nazbieram sobie jakieś 40 sztuk... ... mniej więcej tyle wchodzi mi do kobiałki... ... poza tym, muszę uważać, żebym się nie podźwignął...;) ... zbyt często schylać się, też raczej już nie lubię... ... ale w tym przypadku, mogę nawet położyć się na mchu...;) ... oczywiście, w celu zrobienia ślicznej fotki...;)
... no dobra: dość tego wylegiwania się, idziemy dalej... ... do 40 jeszcze trochę brakuje... ... ale chyba jestem już na półmetku... ... no: może na ćwierćmetku... ... raczej...;) ... 2 na raz?? To już całkiem pogubiłem się...
... w tym liczeniu, oczywiście... ... ale w szkole, mój Pan od rachunków zawsze mówił, że Ty, Przemko, to do 3 nie potrafisz nawet zliczyć...;) ... a potem było jeszcze coś o pół główki???... ... że niby mam, czy jestem - jakoś tak... ... ale dokładnie, to nie wiem, o co mu chodziło???...;( ... i dlaczego cała klasa miała wtedy ubaw...???
... chociaż dziś, tak się czasem zastanawiam, czy to nie był jakiś mobbing, albo inny hejt??? ... ... trudno: będę zatem zbierał do pełności...;) ... chyba, że ktoś z Was będzie liczył...;) ... ten możecie policzyć podwójnie...;) ... a ten - za półtora... ... jak się trafi jakiś maluch, to norma będzie zachowana...;)
... no dobra: już nie gadam, tylko szukam...;) ... bo dom już widać, a do pełności kobiałki, jeszcze trochę brakuje...;) ...ooo! - znowu poszczęściło mi się!...;) ... coś mi nos mówi, ze muszą tu być jeszcze jakieś pochowane... ... nie ze mną Brunner, tfu! - borowik, takie numery!...;) .. Ty tam, pod liśćmi, też nie udawaj, że Cię nie ma!...;)
... halo, halo! A Ty co: wolisz, żeby Cię myszy zżarły!?...;) ... a Ty, coś się w piachu cały utytłał!? ... wszyscy migusiem i pędzikiem do kobiałki...;) ... krzywy, nie krzywy - nie ma zmiłuj... ... Psica Plama melduje, że ten, to jest już 40-ty... ... ?? Po prostu psi geniusz...;)
... nie wierzycie? To przeliczcie sami...;) ... Co? Że 2 brakuje? A oto i one: nie zmieściły się w kobiałce...;) Nara - jutro znowu wracam do Puszczy!...;)

najbliższe galerie:

 
 . . . pro memoria. . .
1pix użytkownik przemyslaw odległość 0 km 1pix
GRZYBY z PUSZCZY NOTECKIEJ - 2014
1pix użytkownik przemyslaw odległość 1 km 1pix
GRZYBY z PUSZCZY NOTECKIEJ - 2012
1pix użytkownik przemyslaw odległość 1 km 1pix
GRZYBY z PUSZCZY NOTECKIEJ - 2015 - ostatki
1pix użytkownik przemyslaw odległość 2 km 1pix
CO SIĘ W LESIE CZERWIENI?
1pix użytkownik przemyslaw odległość 3 km 1pix
GRZYBY z PUSZCZY NOTECKIEJ - 2019
1pix użytkownik przemyslaw odległość 7 km 1pix

komentarze do galerii (40):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 18.01.2017 19:08

Piękne grzybki, też lubię.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 10.10.2015 19:11

Gabi,
dziękuję za uznanie dla galerii -zwłaszcza, że, grzyby to coś, co bardzo lubię fotografować.
A to "nadużycie" jak mówisz, to ja widziałem na własne oczy w najgorętszym momencie.
Gdybym nie widział - pewnie bym sam nie uwierzył.
Serdecznie, jak zawsze - pozdrawiam!

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 10.10.2015 10:16

I dodam jeszcze, że wielka to szkoda, bo urocza grzybowa galeria, jaką niewiele osób byłoby w stanie stworzyć ....

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 10.10.2015 09:53

Przemysław, podobnie jak Skuza czytając wstęp do tej galerii poczułam niesmak i oburzenie. Określanie kobiet mianem bab w burkach tudzież dzieci mianem bachorów uważam za nadużycie.
Nie chcę wchodzić w polityczne dywagacje i analizę stanu umysłowego części naszego społeczeństwa.
pozdr.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 04.10.2015 21:59

Dziękuję wszystkim - Kordulo, Charlie, Baracudo, Jacku, za odwiedziny i miłe słowo. Przepraszam, że dopiero teraz, z dużym opóźnieniem, ale właśnie wróciłem... znowu z Puszczy Noteckiej. Jak było tym razem? Kiepsko. Susza, Sahara. Właściwie po grzybach. Ale coś tam ustrzeliłem - może starczy na galerię "na bis"?...;)
Wszystkich serdecznie pozdrawiam!

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 01.10.2015 21:40

Właśnie uświadomiłam sobie ku mojemu zdziwieniu, że jestem większą maniaczką zbierania grzybów niż robienia zdjęć:) Wstyd się przyznać, ale nie mam sfotografowanego nawet największego okazu grzyba. Bardzo fajny pomysł na galerię i bardzo apetyczne kadry;) Trochę pozazdrościłam i w weekend ponownie pojadę na grzyby:)
Pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 01.10.2015 12:31

Jakie cudne te Twoje grzybki, jak z katalogu o grzybach:)))
Ja na mojej wsi mam marnie z grzybami. Nie jestem grzybiarą, ale patrzac na taki plon , chce mi sie iśc na grzyby:) POzdrawiam:)

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 01.10.2015 11:30

Przemku. Jak zwykle piękna galeria, ale najpiękniejsza jest Psica Plama. Co do grzybów to miałbym propozycję aby grzybów nie zbierać bo odrywane od podłoża cierpią. Gdzie tolerancja, ochrona przyrody i postępy postępu? Zrobić zdjęcie i odejść. Na pobliskiej rzece Widawie wędkarze łowią ryby, mierzą, ważą i z powrotem wypuszczają do wody. Może by coś takiego z grzybami, oczywiście bez wypuszczania do wody. Moja notka wiąże się z rozpierającą mnie zazdrością bo w naszych Borach Dolnośląskich grzybów ani śladu. Susza, susza i jeszcze raz susza. W sklepach też pojawia się coraz więcej suszi, sorry taką mamy pogodę i modę. Co do radia w samochodzie, to lubię słuchać muzyki, a nie propagandowego bełkotu stąd ,moja sympatia dla RMF Clasic i nagrań mp3, które odtwarzam z dyskietki.
Pozdrawiam
.

charlie użytkownik charlie(wpisów:2379) dodano 01.10.2015 08:21

Podobnie jak Pani Królowa, uwielbiam maślaki :D
Przecudowne okazy zebrałeś (wszystkie !).
Pozdr.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 30.09.2015 22:52

No masz: sam się zapętliłem - tak myślałem i tak chciałem powiedzieć, a napisałem zupełnie odwrotnie...;((

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4832) dodano 30.09.2015 22:13

Przemku myślę, że nietypowy jestem nie tylko pod względem grzybowym ;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 30.09.2015 21:44

PS: żółty sweterek? Coś zupełnie nie kojarzę...;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 30.09.2015 21:42

Cześć Patryku!
To jakiś nietypowy jesteś - pod względem grzybowym na szczęście tylko, bo nawet w Puszczy Noteckiej, a to przecież daleko, w sezonie najwięcej rejestracji samochodowych jakie widzi się, to rejestracje ze Śląska. Tak, tak: wiem, ze to dla Ciebie "zagranica"...;) Ja z grzybami tak mam od kołyski prawie, no ale cóż - ta kołyska bujała się w Puszczy Białowieskiej. No i faktycznie, bardzo lubię je fotografować, a czasem idę do lasu właściwie tylko w tym celu, zostawiając "znaleziska" innym. Jutro rano znowu jadę na "leśniczówkę" na kilka dni. Wciąż mam jeszcze jakiś stress powakacyjny i dość mieszane uczucia, ale mam nadzieję, że to już końcówka. Mam też nadzieję, że jeszcze coś "ustrzelę" obiektywem. Ale rydzom - a powinny być, nie przepuszczę, te po zarchiwizowaniu na karcie, pójdą na patelnię...;)
Czy dobrze domyślam się, że już wróciliście? Ja, cały czas, też mam ten kierunek na celowniku. Serdecznie pozdrawiam+...;)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4832) dodano 30.09.2015 21:04

Grzyby to ja co najwyżej jem. Mój dziadek był mistrzem, zapalonym grzybiarzem i każdego sezonu wstawał skoro świt i zapuszczał się do lasu swoimi ścieżkami. Robił tak do jesieni 2007 r.; w styczniu 2008 r. odszedł na wieki :( Jakoś nie miałem do tego drygu, więc nie przejąłem tych umiejętności, tradycję kultywuje, choć z mniejszym zaangażowaniem, mój starszy brat... Przypominają mi się teraz słowa piosenki z dzieciństwa - szło to mniej więcej tak: "Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma..." Doceniam Twoją grzybiarską pasję i kunszt w fotografowaniu tych wszystkich istnień świata roślinnego, których ja bym pewnie nawet nie wypatrzył pod nogami plątając się po lesie... Myślę, że powinni nająć Cię do zilustrowania jakiegoś atlasu grzybów.
Mój samochód też przykręcono do samochodu, czy jakoś tam na odwrót. Czasem słucham pewnej stacji (nazwy nie podam, by nie lokować produktu), zwłaszcza w drodze do pracy. Niestety od wakacji do porannego programu wprowadzono pewnego jegomościa, który uważa się za kabareciarza (znów nie podam nazwiska, by nie lokować produktu) a jego znakiem charakterystycznym - no w radiu niewidocznym - jest żółty sweterek zrobiony na drutach. Niestety program wiele na tym stracił i myślę, że niebawem albo zmienię stację, albo przerzucę się na płyty.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 30.09.2015 15:41

Vivi,
końcówka tygodnia zapowiada się bardzo obiecująco: albo teraz, albo... za rok...;)
Powodzenia!
:))

vivi użytkownik vivi(wpisów:488) dodano 30.09.2015 12:49

Grzybki pierwsza klasa. Strasznego narobiłeś smaka na prawdziwki.
Będę musiał się wybrać bo prawdę mówiąc po tych upałach
sam uwierzyłem że ich w tym roku nie będzie/
Pozdrawiam

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 30.09.2015 11:12

Cześć Eljot!
Ja wiem o tym od zawsze - jak znajdę młodziutkie, smażę je osobno, na maśle, posolone i dość sporo pieprzu, ale to Pani Królowa nie daje się przekonać - dziwne, bo twarożek raczej lubi...;)
Serdecznie pozdrawiam!

eljot użytkownik eljot(wpisów:534) dodano 30.09.2015 10:19

Cześć Przemysławie,
gratuluje pięknej galerii, narracja super. Trochę mnie zirytowała ta duża ilość borowików na zdjęciach ;-)
Jeśli chodzi o purchawki to nie ma się czego bać, a zbieram je od dawna i smażę razem z innymi grzybami.
Purchawki są jadalne nawet na surowo, co sprawdził osobnik, któremu zrobiono dowcip i który zjadł kanapkę z purchawką zamiast z białym serem - taka stara anegdota ze studenckich wypadów. :-)
Pozdrawiam

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 30.09.2015 09:50

Leszku,
to chociaż pospaceruj sobie po lesie - przy okazji na pewno coś znajdziesz...;)
Powodzenia!
:))

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5614) dodano 29.09.2015 23:44

Gratuluję i grzybków i zdjęć. Spróbuję też pójść wkrótce na grzyby, ale nie liczę na taką ich obfitość, bo nie bardzo potrafię ich szukać... Pozdrawiam. :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 29.09.2015 22:43

Afrodyto,
oj tam, oj tam...;)
O parę grzybków na kolację nie chodzi. A focić zawsze można...;)
Pozdrawiam bardzo serdecznie!

PS: chociaż z tymi zakazami coś jest na rzeczy - nigdzie nie widziałem takich stad prawdziwków, jak w Danii i w Holandii.
I ludziska po cichu też zbierali...;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 29.09.2015 22:39

Bartek,
też by mi więcej liter zeszło. Pewnie jeszcze zejdzie.
Ale cóż: trzeba się samoograniczać - tropiciele hejtu stale czujni...;)
Pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 29.09.2015 22:37

Lucy,
a ja odwrotnie: czasem idę na grzyby tylko po to, by na nie popatrzeć, zwłaszcza na muchomory. No i fotografować.
Ale kurki w śmietanie - bardzo lubię...;)
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 29.09.2015 22:35

Cześć Satan!
Bliźniaki z 39, to właściwie czworaki: pół metra dalej były jeszcze 2 małe "bąble", ale grzech byłoby takie maleństwa zabierać.
Sów, (kani), w tym roku raczej sporo: w jednym tylko miejscu trafiłem stadko jakieś 20 sztuk - jeszcze sobie podjesz...;)
Pozdrawiam!

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 29.09.2015 22:04

Pogratulować takich pięknych zbiorów. Tu gdzie jestem nie wolno zbierać grzybów, ale jak wrócę do Polski, to może jeszcze zdążę wybrać się do lasu :)
Pozdrawiam serdecznie.

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 29.09.2015 21:48

Grzybki ładne, też bym sie chętnie wybral- zwłaszcza jak by była szansa na obfity zbiór- co do polityki z wstępu, to sie nie wypowiem, bo by mi duzo liter zeszło. pozdr.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3105) dodano 29.09.2015 21:40

Przemysławie Twoje grzybki takie...fotogeniczne:) i apetyczne.Uwielbiam jeść takie okazy ale nie zbierać. He, he. ..jak ten szewc co bez butów chodzi;)
Pozdrawiam serdecznie.

satan użytkownik satan(wpisów:3244) dodano 29.09.2015 21:33

Dla mnie numero uno, to te...bliźniaki z 39. Idealne do koszyka! ;-) Do tego kilka sów /kani/ dla "kotlety"...a jam jeszcze w tym roku nie był na grzybobraniu... :-/

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 29.09.2015 21:28

Cześć Śnieżynko!
Nie, Pani Królowa nie ma w sobie nic z kaprala, komen żadnych nie wydaje, najwyżej "bardzo prosi"...;)
Niemieckiego też nie zna...;)
A grzyby fotografować bardzo lubię i z tym kładzeniem się na ściółkę nie jest wcale tak źle, bo oba aparaty których używam do tego celu mają odchylane ekrany i to one leżą na ziemi, a ja mogę tylko przykucnąć...:)
Mam nadzieję, że jeszcze trochę grzybów w tym roku napstrykam, zarówno w "mojej" Puszczy Noteckiej, jak i może także w Białowieskiej jeszcze będą pod koniec października...:))
Bardzo serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 29.09.2015 21:21

Cześć Sona!
No cóż, wakacje, to czasem męcząca sprawa i trzeba po nich odpocząć nieco...;)
Poważnie mówiąc, sam do końca nie wiem, jak "ułożyć się" z wrażeniami z tegorocznego Balkan Tour.
Odniosę się do tego, jak już opracuję jakąś konkretną galerię.
Ale wcześniej, zaszyję się znowu w mojej Puszczy, póki grzyby są, a myślę, że będzie jeszcze więcej,
jest zatem bardzo wysokie prawdopodobieństwo grzybowej galerii bis, zwłaszcza, że nie tylko lubię je zbierać, ale może nawet jeszcze bardziej fotografować...;)
Serdecznie pozdrawiam!
:))

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3423) dodano 29.09.2015 21:20

Przemek, czy gdy robiłeś zdjęcia Pani Królowa wydawała Ci komendy "padnij - powstań"? Bo widzę, że poleżałeś sobie trochę na leśnej ściółce;)
Jesteś mistrzem w fotografowaniu grzybów:D

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 29.09.2015 21:12

Karol,
to jeszcze raz: powodzenia!...:)

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 29.09.2015 21:02

No proszę Przemysławie, Tobie to się powodzi, najpierw wakacje :) później odpoczynek po wakacjach :) i kojenie stresu w tak pięknych okolicznościach przyrody :) Piękna kolekcja, aż z rozpędu napisałam kolacja, bo mi ślinka leci :) Pozdrawiam serdecznie

barsolis użytkownik barsolis(wpisów:375) dodano 29.09.2015 20:29

wlasnie pokazałem Twoje okazy -skarby mojej " połówce" .jest zachwycona zreszta jak i ja.

Dostalem przepustke na grzybobranie w ten weekend , ale ,ale nie wie ze pojade z kierowcami . tak uwielbiam .

Karol

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 29.09.2015 20:22

Karolu,
bez obaw: moim zdaniem to dopiero początek, grzybów starczy zatem dla wszystkich, a i Tobie udanego "brania" życzę!
Pozdrawiam!

barsolis użytkownik barsolis(wpisów:375) dodano 29.09.2015 20:19

piekne okazy . Przemku powycinałeś " moje grzyby" hi ,hi . Dzieki Tobie wiem ze juz czas na grzybobranie

Karol Barsolis Turysta Kulturowy Poznan kochajacy grzybo-branie

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 29.09.2015 18:43

Licja,
żadna tajemnica. Zdjęcia robione były dwoma aparatami - starszy już kompakt Panasonic FZ DMC50, raczej na szerszym kącie, oraz SONY ALFA z użyciem zmiennoogniskowego szerokiego kąta (11-18) oraz też zmiennoogniskowego "tele" 18-135. Mocno przysłaniane, żeby pokazać głębię, trochę tła, że to las, drzewa, krzaczory, a nie ustawka w ogródku na trawniku lub na stole. Prawie każde zdjęcie dopracowuję jeszcze PS. Jeśli interesują Cię konkretne parametry jakiegoś zdjęcia, to odczytam z exif.
Dziękuję za dobre słowo i serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 29.09.2015 18:34

Cześć Amigo!
No - nie wiem: tak napatrzył się ja tej kolorowości, nowości i słuszności na granicy serbsko-węgierskiej i w Budapeszcie, że aż mi karuzel w głowie lata.
Pewnie jutro, skoro grzyby wciąż są, zwinę się znowu do Puszczy i pogrążę w jakiej nietolerancji...;)

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 29.09.2015 18:28

Jak zwykle ŁAŁ!!!!!! Uwielbiam takie galerie. GRATULUJĘ. Pozdrawiam.
PS. W kwestii technicznej, czy zdradzisz jakiego użyłeś obiektywu? Czy jakoś obrabiasz te zdjęcia? Strasznie jestem ciekawa.

ak użytkownik ak(wpisów:6356) dodano 29.09.2015 18:13

A tam Przemo... jaka szarzyzna, Polska tera jest taka kolorowa, nowa, słuszna... zapomnij o stresie, ale o puszczy nie , jest fajna choć przypomina tę z dawnych, niedemokratycznych i nietolerancyjnych czasów :)
Głowa do góry ! :) Amigo !

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!