m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
W drodze do Montserrat. Łańcuch górski Monserrat wznosi się na wysokość ponad 1200 m n.p.m. i jest bardzo malowniczy. Przy stacji kolejki zębatej (tzw. Cremallera de Montserrat) w w Monistrol de Montserrat. Kolejka, którą można dostać się do klasztoru funkcjonowała w latach 1892-1957. Działa ponownie od 2003 roku. W drodze do klasztoru Montserrat. Jest to ważny ośrodek turystyczny regionu Barcelony. Można się do niego dostać dwiema liniami kolejki linowej i zębatej  i prowadzą do niego cztery oznakowane szlaki. W pobliżu znajduje się chroniony park górski. Na górze działają dwie linie kolejki zębatej, jedna z nich prowadzi do pustelni Sant Joan, skąd w 15 minut można dojść na szczyt. Współczesne zabudowania klasztoru. Na terenie klasztoru.
Widok klasztoru z Funicular de Sant Joan - kolejki linowo-terenowej łączącej klasztor w Montserrat z rejonem grot pustelników i punktem widokowym. Widok klasztoru. W masywie Montserrat w pobliżu górnej stacji Funicular de Sant Joan. W masywie Montserrat. W masywie Montserrat. W masywie Montserrat.
W masywie Montserrat. W masywie Montserrat. Nazwa Montserrat oznacza górę postrzępioną i odnosi się do malowniczych kształtów zerodowanego masywu, zbudowanego głównie ze zlepieńca. Z pewnej odległości góra przypomina piłę, z zębami skierowanymi ku niebu. Najwyższy szczyt wznosi się na wysokość 1236 m n.p.m. W masywie Montserrat. W masywie Montserrat. Malownicze góry, w otoczeniu których znajduje się klasztor, są najwyżej położonym miejscem na równinie katalońskiej. Ze szczytów roztacza się wspaniała panorama Katalonii.
Funicular de Sant Joan została zbudowana w 1918 roku przez Ferrocarrils de Muntanya a Grans Pendents (FMGP). Wyposażenie pochodzi od firmy Von Roll. Ta sama kompania wybudowała także drugą kolej linowo-terenową - Funicular de la Santa Cova. Funicular de Sant Joan od 1986 roku funkcjonuje w ramach FGC (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya). W 1926 roku wymieniono pierwsze wagony na nowe - pojemniejsze. Kolejna wymiana nastąpiła w roku 1997, kiedy to wprowadzono wagony panoramiczne. Linia ma długość 503m i przewyższenie 248 m. Górna stacja znajduje się na wysokości 970 m n.p.m. Wagonik, mieszczący 48 osób porusza się z prędkością 1,5 m/s. Na terenie klasztoru - detal z architektury kościoła, w którym mieści się, otaczana czcią figurka Madonny. Jeden z sarkofagów na terenie, przylegającym do kościoła. Fasada kościoła. Na terenie sanktuarium.
Na terenie sanktuarium. Na terenie sanktuarium. Na terenie sanktuarium. Detal architektoniczny kościoła. Detal architektoniczny kościoła. Wśród wymienionych sanktuariów maryjnych nie mogło zabraknąć i naszej Częstochowy...
Detal architektoniczny kościoła. Sczerniała od palonych przez setki lat świec figura Matki Boskiej znajduje się w niszy nad ołtarzem głównym bazyliki. Badania radiowęglowe wykazały iż pochodzi ona z XII wieku. Witraże w bazylice. We wnętrzu bazyliki. Dekoracje z ceramicznych płytek bardzo przypominają portugalskie azulejos. Dekoracje z ceramicznych płytek bardzo przypominają portugalskie azulejos.
Dekoracje z ceramicznych płytek bardzo przypominają portugalskie azulejos. Na terenie sanktuarium. Na terenie sanktuarium. Klasztor jest odwiedzany przez turystów, pielgrzymów i młode małżeństwa proszące o pomyślność dla związku. Największe pielgrzymki mają miejsce 27 kwietnia i 8 września. Zachowany fragment gotyckich krużganków. Zachowany fragment gotyckich krużganków. Zachowany fragment gotyckich krużganków.
Na terenie sanktuarium. Na terenie sanktuarium. Na terenie sanktuarium. Na terenie sanktuarium. W masywie Montserrat. W okolicach Montserrat.
W okolicach Montserrat.

najbliższe galerie:

 
Montserrat - Klasztor
1pix użytkownik afredx odległość 0 km 1pix
Montserrat
1pix użytkownik sniezka odległość 1 km 1pix
  MONTSERRAT
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix
Montserrat
1pix użytkownik ciasteczkowypotwor odległość 1 km 1pix
Montserrat
1pix użytkownik muzelea odległość 1 km 1pix
Montserrat - ( Barcelona - okolice )
1pix użytkownik tuptusia odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 22.11.2015 20:14

Klasztor pięknie położony, super wygląda na 7 zdjęciu:) Byłam w klasztorze, niestety byłaa burza i padało, kolejka nie kursowała przez godzinę bo pioruny waliły jak szalone, ale jak znowu ją puścili to juz pojechałam na górę, w końcu przyjechałam z Barcelony i bilet kupiony na kolejkę w dwie strony;)
pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5584) dodano 22.11.2015 19:49

Lucy56 i Afrodyta - dziękuję i pozdrawiam. No i , oczywiście przy okazji pobytu w Barcelonie polecam wycieczkę do Montserrat. :))

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 19.11.2015 22:06

Powiem za lucy56, że opisy do galerii masz znakomite. Galeria jak zawsze fantastyczna, dynamiczna i bardzo ciekawa. Barcelona w Twoich odsłonach jest super.
Serdecznie pozdrawiam.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3079) dodano 19.11.2015 21:45

Jesteś niezmordowany w opisach:)Na najważniejsze info można zawsze u Ciebie liczyć.Miejsce bardzo mi się podoba.Pozdrawiam.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5584) dodano 19.11.2015 19:39

Romario, AK i Barbara_31 - dziękuję za zainteresowanie i komentarze. Pozdrawiam. :)

barbara_31 użytkownik barbara_31(wpisów:800) dodano 19.11.2015 17:17

Podoba mi się jak opisujesz swoje galerie :)

ak użytkownik ak(wpisów:6305) dodano 19.11.2015 14:35

ciekawe miejscko i info po polsku jest :)
Pozdrawiam :)

romario użytkownik romario(wpisów:259) dodano 19.11.2015 13:51

Tyle razy byłem w Katalonii ale nigdy tam nie zawitałem. Położenie i widoki fantastyczne.
Oczywiście opis wprowadzający do galerii jak zawsze dokładny i rozwinięty.
Super.
Pozdrowienia.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!