m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (26):

 
Zaczynamy wycieczkę w Kiekrzu na przedmieściach Poznania. Nowo wybudowane domy uroczo wplatają się w wiejski klimat... ... a beton przeplata się z naturą. Latarnia wydaje się wyrastać z drzewa. Jarzębina choć straciła już wszystkie liście wciąż cieszy oko jaskrawymi owocami. Biegnące w pobliży tory kolejowe praktycznie wyznaczają granicę między Kiekrzem - małym miasteczkiem, a Kiekrzem - wsią. Jabłoń której ostały się same owoce - kolejny znak łagodnej w tym roku zimy. Jezioro Kierskie Małe. Mało znane plażowiczom, dużo bardziej wędkarzom.
Stężenie pajączków o tej porze roku wprawiło nas w osłupienie. Listopad to chyba nie jest czas babiego lata... Nie trzeba się daleko rozglądać żeby znaleźć prawdziwe kolory jesieni. Ścieżka nad jeziorem. Najpewniej często wieje tu wiatr od jeziora, ponieważ drzewa odchylają się właśnie w tą stronę. Czasami to odchylenie wygląda na prawdę malowniczo Z lewej sielankowa, praktycznie wiosenna wieś... ... z prawej spokojne jezioro.
Nie mogłem powstrzymać się od makra... ... czemu chyba trudno się dziwić. Zasuszony koper pokryty tu i ówdzie pajęczyną chyba najlepiej oddaje późnojesienny klimat. W tym miejscu, 7 lipca 1929 miała objawienie św. Faustyna. Później powstał tu zakon i ołtarz. Reymont, Chłopi. Oddalamy się od jeziora.
Dwa różne drzewa w jednym? Jeszcze ostatni rzut okiem na rolę. Nawet o tej porze roku można znaleźć niezdmuchnięte dmuchawce. Oportunista - całe drzewo przygotowane do zimy a ten gałązek zielony w najlepsze. Z kolei z ostu zostały już tylko zasuszone szczątki. Już prawie wróciliśmy do domu, zwłaszcza, że słońce coraz niżej i trudno robić zdjęcia.
Przydrożna stokrotka w zachodzącym słońcu... Prawie jak na górskim szlaku (choć 'prawie' robi różnicę). I to już koniec. Za wspólną przechadzkę dziękuję wraz z moją ukochaną Gosią.

najbliższe galerie:

 
Wiosna w poznańskim lesie
1pix użytkownik pedro1912 odległość 2 km 1pix
Poznański las, idzie jesień
1pix użytkownik pedro1912 odległość 2 km 1pix
Katedra
1pix użytkownik ola odległość 3 km 1pix
dzieci
1pix użytkownik jaskoolka odległość 3 km 1pix
BOŻE NARODZENIE - 2013
1pix użytkownik przemyslaw odległość 3 km 1pix
Poznań - Jezioro Strzeszyńskie
1pix użytkownik marcin1980 odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (11):

 
olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 05.03.2008 20:25

Galeria bardzo ciekawa ,inna-lubię takie trochę odbiegające od tematów -poprostu dające dużo do myślenia-pozdrawiam.

labcio użytkownik labcio(wpisów:222) dodano 25.12.2007 15:21

zdjęcia są ok tylko trochę mało się dowiedziałem jak jest w Kiekrzu

naffarin użytkownik naffarin(wpisów:95) dodano 08.07.2007 22:41

Bardzo udana galeria. Zarówno ze względu na pomysłowość w wyborze kadrów, jak i różnorodność zdjęć. Średnia ocen niesłusznie niska. Ja daję czwórkę

mch użytkownik mch(wpisów:31) - Użytkownik usunięty. dodano 21.12.2006 22:35

jan - bardzo mi się twoje zdjęcia podobają

seler użytkownik seler(wpisów:67) dodano 03.12.2006 00:40

Pająk nie taki straszny - nie widać nawet dokładnie jego szczękoczułek i nogogłaszczek :) Zdjęcia, co tu dużo pisać - sympatyczne!

jan użytkownik jan(wpisów:24) dodano 30.11.2006 15:38

Dziękuję za zachęcające komentarze. Olu - to niestety był zwykły kompakt (i to jeszcze pożyczony) więc niestety nie wszystkich porad mogę trzymać. Przynajmniej na razie... Obiecuję jednak pracować nad techniką.

Oleńko - arachnofobię można leczyć :P Jestem tego żywym dowodem...

olenka użytkownik olenka(wpisów:1) dodano 30.11.2006 12:58

No Jasiu,widze ze odkryłeś w sobie kolejny talent:) Piękne zdjęcia!!No może oprócz tego pająka:P

ola użytkownik ola(wpisów:24) dodano 30.11.2006 00:31

fotki fajne, jak na początki fotografii - nieźle, fakt.
1. pamiętaj, że w niektórych aparatach to, co widzisz w wizjerze nie równa się kadrowi zdjęcia - nie wiem jak było tutaj. Trzeba uważać - czasem coś "ścina" się od góry.
2. techniczny: makrofotografia jest niekoniecznie robiona z bliska - chodzi o duże przybliżenie uzyskane obiektywem tele. przypominam - standardowo ogniskowa 50, powyżej tele, poniżej szeroki kąt - to w maksymalnym skrócie. Do fotografii makro zakłada się specjalne pierścienie pomiędzy obiektyw a body - chodzi o zmianę głębi ostrości, którą zmniejszamy sobie - skracamy obszar, w którym aparat widzi ostro- oddalając obiektyw od luster (pryzmatu).
3. wniosek z 2. : to, co tu widzimy to zdjęcia z bliska.
4. prześwietlenia - szczególnie zdjęcie pierwsze. regulujemy przesłonę i czas. standardowo - przesłona 8, czas w zależności od czułości filmu i oświetlenia.
5. obserwacja światłocienia - ważne. zdjęcie jest ciekawe, kiedy obiekt jest właściwie oświetlony. dobre - to z mleczopodobnymi kwiatkami na tle ziemi.
6. horyzont - jeżeli krzywo, to tylko świadomie.
7. jeżeli prosto - to idealnie.
8. powinien być w 1/3 bądź w 2/3 zdjęcia.
9. jeżeli inaczej to świadomie.
10. balans bieli - najtrudniejsze... żeby wyszło dobre np. niebo musimy się pomęczyć... warto stosować bracketing - ustawienia: jeden w lewo, jeden w prawo od pomiaru światłomierza.
11. cieżar zdjęcia - generalnie przykro jest kiedy zdjęcie "spada"...
12. wracamy do początku - patrzymy w kadr.
13. pechowe : wszystkie odstępstwa od (tu ogólnie zarysowanych reguł) ŚWIADOMIE!!!!

magbo użytkownik magbo(wpisów:88) dodano 27.11.2006 11:24

Cudze chwalicie, a swego nie znacie ;)... pełne uznanie!

lemekk użytkownik lemekk(wpisów:24) dodano 27.11.2006 00:38

Świetne fotki, zwłaszcza te makro :).

przemo użytkownik przemo(wpisów:33) dodano 26.11.2006 23:40

Nie często uda się sfotografować piękną jesień w listopadzie, ba zazwyczaj pogoda nie dopisuje. Fotki niezłe, czekamy na ciąg dalszy:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!