m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (28):

 
Katania rozpoczęła swoje istnienie jako grecka kolonia około VII wieku pne. Świadczą o tym liczne wykopaliska i takie pozostałości, jak ruiny teatru czy pozostałości starych nekropolii. Na tych terenach odkrywano tez ślady kultury arabskiej i normandzkiej, co świadczy o najazdach i przejmowaniu miasta przez te ludy. Na kulturę i zabytki wpływały tez wybuchy Etny. Miasto przez wiele wieków rozwijało się i było uznawane za ważny ośrodek kulturalny, a przede wszystkim handlowy wyspy. Było również miastem portowym i ważnym punktem komunikacyjnym. Odzwierciedla się to zarówno w wyglądzie, jak i w atmosferze, jaka panuje w mieście. Rozkwit Katanii nastąpił za panowania królów aragońskich w XIV i XV wieku.
Wybuch wulkanu Etna w 1669 roku w znacznym stopniu zniszczył miasto, a dodatkowo na wygląd miasta wpłynęło trzęsienie ziemi, które dotknęło całą południowo-wschodnią Sycylię.Na zdj. Uniwersytet Etna nie szczędziła miastu kataklizmów, ale mimo licznych erupcji, pożarów i trzęsień ziemi Katania nie straciła najważniejszych zabytków. Sporą ich część można znaleźć w jednej z najstarszych dzielnic miasta - Piazza Duomo. Na zdj. Uniwersytet wewnętrzny dziedziniec arkadowy Turyści kochający zwiedzanie znajda tutaj swoistą mieszaninę - starożytne ruiny intrygująco przeplatające się z bogatymi w zdobienia budynkami z baroku. Na zdj. Uniwersytet i ekspozycja zabytkowych karet i wózków. Wśród nich uwagę turystów przyciąga monumentalna katedra i nietypowa fontanna w kształcie słonia, zaprojektowana przez włoskiego artystę, Vaccariniego. Na zdj.Katedra Sw.Agaty Patronki miasta Imponująco prezentuje się też wzniesiony w pierwszej połowie XIII wieku zamek Ursino. Do którego nie dotarłem z braku czasu.
Słynne Ogrody Belliniego zapewnią relaksujący wypoczynek w niezapomnianym miejscu. Tak samo i ogrody nie bło mi dane zwiedzić.Na zdj wnętrze katedry - Duomo di Sant'Agata Chlubą Katanii są wspaniałe, długie, piaszczysto-żwirkowe plaże, otulone wysokimi klifami. Usytuowane na nich hotele oferują sporo rozrywek, zwłaszcza dla amatorów sportów wodnych. Na zdj wnętrze katedry. Można tu pograć w siatkówkę, wypożyczyć sprzęt sportowy czy zamówić rejs statkiem. Wśród wielu wrażeń z pewnością nie można zapomnieć tego, jakie wywierają na turystach mieszkańcy Katanii - ludzie niezwykle gościnni, ceniący tradycję i entuzjastycznie kultywujący sycylijskie święta. Na zdj wnętrze katedry. Najlepiej znaleźć się w Katanii w czasie trwającego cały tydzień festiwalu św. Agaty. Na zdjęciu
Na ulice wychodzą tłumy ludzi w każdym wieku i czekają na pojawienie się olbrzymiej świętej figury, którą ciągnie na wozie malowniczy korowód pięćdziesięciu mężczyzn i chłopców, ubranych obowiązkowo w białe koszule i czarne czapki.Na zdj wnętrze katedry, prezbiterium. Płyta pamiątkowa z wizyty w Katanji Papieża Polaka. Wnetrze katedry i feretron MB. Katedra - Duomo di Sant'Agata Katedra - Duomo di Sant'Agata, kaplica w nawie bocznej. Sąsiedztwo Katedry przy głównym placu miasta, który wydał mi sie szary ponury i jakiś smutny jak i całe miasto
Kolejna światynia przy głównej arteri miasta. Piazza Duomo oraz katedra. Miasto nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia , ulice proste,szerokie równolegle ciągnące się klilometrami.  
I to tyle- dziękuje.

najbliższe galerie:

 
Sycylijskie klimaty
1pix użytkownik nola76 odległość 1 km 1pix
Sycylijska przygoda- Katania
1pix użytkownik imod odległość 1 km 1pix
Italia,  ti amo tanto. . . (4)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 14 km 1pix
Adrano i Paterno, czyli wszystko się kręci dokooła Etny. .
1pix użytkownik imod odległość 23 km 1pix
SYCYLIA-ETNA i wąwóz ALCANTARA
1pix użytkownik olaf43 odległość 23 km 1pix
SYCYLIA 15 - Etna
1pix użytkownik mocar odległość 24 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
mocar użytkownik mocar(wpisów:2774) dodano 20.10.2015 12:24

Zwiedziłem tylko centrum miasta , wydawało mi się jakes smutne szare i dlatego zdecydowałem się na inne miejsa . Galeria też mi nie leży ale przynajmniej wspomnienie:)
Pozdrawiam i dziękuje za odwiedziny i ocene na wyrost:)

valt69 użytkownik valt69(wpisów:278) dodano 19.10.2015 21:21

Jak na mój gust zabrakło czegoś o morskim i portowym charakterze miasta, chyba, że ciąg dalszy nastąpi. Opis pod zdjęciami 14 - 17 rozjechał się z obrazem, ale i tak podobająca się galeria.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!