m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
I jest coś jeszcze, co charakteryzuje Erice - zapierające dech w piersiach widoki... Erice zbudowane jest na niedostępnej gorze, która wyrasta tuż nad morzem. Jadąc kolejką można podziwiać niezwykły widok Trapani, wysp, kolorów morza, saliny z góry. A po wjeździe na gore dopiero zaczynają sie emocje... Widoki, widoki, widoki... a po za tym samo prechistoryczne miasteczko Podobno przy sprzyjających warunkach można z Erice dostrzec zarys Etny na przeciwległym, dalekim brzegu wyspy. 
Na zdj.Widok z Erice na górę Cofano Komu to się jednak nie uda, i tak nie pożałuje - warto obejść mury miasteczka i spojrzeć na wszystkie strony świata... Na zdj. Widok na miasto Trapani
 Nie ma tam miejsca, którego nie warto by sfotografować... Pani Ania przewodnik, wskazuje miejsce spotkania oraz wejście do miasteczka. Wszystkie drogi wybrukowane są starannie w wyślizgany wzór z kamienia, kamienne są domy, mury, kościoły, wszystko to stłoczone w pradawnych saraceńskich murach.
Na zdj. Brama miejska - Porta Trapani. oto jedna z naj bardziej znanych i cenionych świątyń w Erice - Chiesa Matrice - Katedra i wieża dzwonnicy Chiesa Matrice - Matka Kościół pod wezwaniem Matki Bożej patronki miasta Erice .Z zewnątrz został przebudowany kilka razy, a jego oryginalny styl zachował się w portalu
Gotycka rozeta na frontonie katedry Chiesa Matrice została zbudowany przez Fryderyka Aragona w XIV wieku.Na zdj. Wnętrze świątyni Misternie wykonane sklepienia świątyni. Ołtarz główny
 Ołtarz z czczonym obrazem MB patroni miasta Erice umieszczony w prawej bocznej kaplicy Rok rocznie w ostatnią środę m. sierpnia jest obnoszony w uroczystej procesji ulicami miasta czemu towarzyszą spektakularne fajerwerki zsynchronizowane z muzyką na żywo. Proponuje zobaczyć uroczystości w Erice ku czci MB. Patronki Miasta .
ERICE.Processione di Maria S.S. di Custonaci a Erice di Mercoledì 26 Agosto 2015 

https://www.youtube.com/watch?v=1OIiJ3UKSS4
Ruszamy w miasto, kręte i wąskie uliczki , mnóstwo sklepików z pamiątkami, Kawiarenki i hotele kuszą zwiedzających swoim bogactwem
Na ruinach antycznego akropolu stoi zamek Pepoli, otoczony ogrodem (Giardino del Balio). Castello dello Balio (zamek Wenus), normańskiej konstrukcji datowanej na XII-XIII wiek... tu znaleziono ruiny świątyni Wenus Erycyńskiej. Po niżej zameku Pepoli, otoczony ogrodem (Giardino del Balio) znajduje sie  Castello del Bailo Teraz  przejdźmy się wąskimi uliczkami miasta podziwiając stare budownictwo i ten swoisty klimat. Kościół przy Klasztorze San Domenico.
Wnętrze Kościoła San Domenico - Sw.Dominika.
 Kościołów pw. San Giuliano. Wybudowany w 1076 r....   przebudowany na początku XVII w. Panorama zabudowy miasta widoczna z parku miejskiego.
Folklor sycylijski Panorama zabudowy miasta widoczna z parku miejskiego. Bryła kościoła San Giovanni Battista - Jana Chrzciciela.
W kolejnej części tej galerii zaprezentuje kulturę i zwyczaje ludności tego regionu.
Dziękuje.

najbliższe galerie:

 
Erice - kamienne miasto w chmurach.
1pix użytkownik ru_da odległość 0 km 1pix
Sycylia - spacer po Erice
1pix użytkownik nola76 odległość 0 km 1pix
SYCYLIA 9 - Erice II
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Erice
1pix użytkownik ryzykant odległość 0 km 1pix
Bella Sicilia III
1pix użytkownik michal1988 odległość 1 km 1pix
SYCYLIA- SEGESTA-TRAPANI-ERICE
1pix użytkownik olaf43 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 08.11.2015 22:25

Uroczo i bardzo klimatycznie.
Pozdrawiam.

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 08.11.2015 11:53

Bardzo klimatyczne miejsce.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5575) dodano 08.11.2015 01:23

Urocze miasteczko, a uliczki z ostatnich kadrów to prawdziwa poezja... pozdrawiam. :)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2771) dodano 07.11.2015 21:27

Jak naj bardziej - polecam :)

maria37 użytkownik maria37(wpisów:194) dodano 07.11.2015 20:22

Sycylię też mam w planach,może kiedyś się zrealizują :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!