m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Ratusz, warto zwrócić uwagę na efektowną ośmioboczną neogotycką wieżę z czterema tarczami zegarowymi i z tarasem widokowym. Herb Barczewa w dwóch wersjach 1 - z budynku ratusza miejskiego i 2 - namalowany na desce z Galerii Synagoga.
Gotycki kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Szczepana został wzniesiony ok. 1386 r.
Staw Młyński i widokiem na kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Szczepana.
Kościół p. w. św. Anny i św. Szczepana
Kościół p. w. św. Anny i św. Szczepana - wnętrze kościoła
Organy, zabytek techniki. 
Instrument zbudowany w 1616 r. przez A. Zickermana. Prospekty z piszczałkami frontowymi oraz niektóre piszczałki drewniane są z XVIII wieku. Organy zostały w XIX w. przeniesione z kościoła klasztornego. 
Instrument posiada 25 głosów, dwie klawiatury ręczne i jedną nożną.
Kościół p. w. św. Anny i św. Szczepana. Staw Młyński inaczej Staw Więzienny, a za nim więzienie. Zakład Karny w Barczewie - Zakład Karny zbudowany Na terenie byłego klasztoru Franciszkanów.
W barczewskim zakładzie karnym 12 listopada 1986 roku zmarł zbrodniarz wojenny, były gauleiter i nadprezydent Prus Wschodnich, Erich Koch. Więzienie to w latach 80. XX wieku było więzieniem politycznym, w którym przetrzymywano działaczy antykomunistycznych (m.in. Władysława Frasyniuka, Adama Michnika, Leszka Moczulskiego i Józefa Szaniawskiego). Staw Młyński i widok na rynek i ratusz. Barczewo jest na szlaku kajakowym Pisy Warmińskiej. kanał Pisy Warmińskiej
Staw Młyński (zwany więziennym) w tle Amfiteatr Miejski. Rynek Rynek Fasada kościoła św. Andrzeja Apostoła
Kościół p. w. św. Andrzeja Apostoła- wnętrze kościoła
Cmentarz ewangelicki. Synagoga, zawieruchy historii sprawiły iż w całym województwie przetrwała tylko jedna synagoga. Budynek synagogi ocalał jedynie dlatego, że w 1937 roku gmina żydowska sprzedała obiekt prywatnemu właścicielowi. W latach 1941-45 przetrzymywano w niej więźniów, mimo tego ocalała większość liturgicznego sprzętu. Obecnie jest tu kawiarnia ... i Galeria Sztuki Synagoga.
Wcześniej synagoga była aresztem dla kobiet,mieszkaniem dla pracowników barczewskiego wiezienia i Centrum Tkactwa. Odbywają się tu liczne imprezy, wernisaże, koncerty, spotkania literackie, teatralne, towarzyskie i biznesowe. Na terenie synagogi znajduje się przystań wodna na szlaku kajakowym rzeki Pisy, miejsce przenoski na Kiermas.. Kapliczka. Figura Chrystusa, niestety wcześniej tu umieszczona zabytkowa figura Chrystusa została skradziona.
Wieża ciśnień to obiekt który posiada już ponad sto lat. Zbudowana jest w stylu neogotyckim, z cegły i użytkowana jest do dzisiaj. Na koniec ostatnie spojrzenie na Barczewo. W tle widać ratusz i kościół św Andrzeja.
Dziękuję za uwagę.

najbliższe galerie:

 
Jezioro Orzyc
1pix użytkownik eljot odległość 3 km 1pix
Spacerkiem . rowerkiem po Olsztynie -VI. 2017 r
1pix użytkownik agra60 odległość 14 km 1pix
Spóżniona wiosna w leśnym Arboretum pod Olsztynem
1pix użytkownik jedrek odległość 14 km 1pix
Olsztyn
1pix użytkownik jedrek odległość 14 km 1pix
Olsztyńska przechadzka (1)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 15 km 1pix
Olsztyn-Muzeum Warmii i Mazur na zamku
1pix użytkownik mieczysaw odległość 15 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
eljot użytkownik eljot(wpisów:534) dodano 12.11.2015 10:44

Mocar i Alchemar dziękuję za komentarz.
nasuwa mi się refleksja, że Barczewo ma w sobie coś, coś z małomiasteczkowej urody mimo widocznych PRLowskiech i jeszcze wojennych śladów, dlatego pamięta się je mimo dawnej wizyty.
Pozdrawiam


achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5810) dodano 11.11.2015 11:57

Mimo, że to stosunkowo niedaleko ode mnie, to w Barczewie byłem tylko raz , blisko 20 lat temu, po drodze do Reszla i Świętej Lipki. Pewnie warto będzie powtórzyć taką wycieczkę... Pozdrawiam. :)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2819) dodano 11.11.2015 08:52

Sporo lat minęło jak odwiedziłem Barczewo, ależ się zmieniło, pięknie zagospodarowany teren w okół stawu, dawniej zarośla .
Pozdrawiam .

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!