m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Jeśli nie większość, to z pewnością sporo osób zaczyna i kończy zwiedzanie właśnie w tym miejscu. Piękny dworzec! Kościół Św. Elżbiety Lwów był zamieszkiwany przez Polaków, Żydów, Ukraińców, Ormianów, Niemców, Czechów, Rosjan i kilka innych narodowości obecnie zdecydowaną większość stanowią Ukraińcy Po obradach Wielkiej Trójki (Churchil, Stalin, Roosevelt) w Jałcie, większość Galicji wraz z ówczesną stolicą Lwowem, przypadła USSR Władze sowieckie podjęły decyzję o wysiedleniu Polaków ze Lwowa
Największa część z nich została przesiedlona w okolice Wrocławia, który po I wojnie został odebrany Niemcom i umieszczony w naszych granicach Dlatego właśnie tam przesiedlono Polaków, a nie np do Krakowa, który jest znacznie bliżej. Ratusz miejski.
Serce ratuszowego zegara Wejście na samą górę kosztowało ok 3 zł Więc moim zdaniem za takie grosze warto skorzystać z okazji By zobaczyć Lwów z góry, z samego centrum miasta.

Widok wzgórze z Wysokim Zamkiem
Rynek Operteatr przy Prospekcie Swabody należy do najbardziej charakterystycznych miejsc Lwowa
Targ niedaleko centrum. Można tu kupić wiele ciekawych artykułów od sukienek czy koszul z pięknymi wyszywankami Po różnego rodzaju starocie typu czajniczek, popielniczka, czy jak na zdjęciu widać - obrazy Церква Преображення Господа Нашого Ісуса Христа czyli Cerkiew Przemienienia Pańskiego Naszego Jezusa Chrystusa Kto nigdy nie był w Cerkwi, na prawdę warto zobaczyć jak bogato są wewnątrz w większości urządzone Generalnie uważam, że niepotrzebnie się tak zamykamy jako katolicy (bynajmniej takie mam wrażenie).

Katolik, Grekokatolik, czy Prawosławianin, czy nawet Protestant każdy jest Chrześcijaninem, wierzy w te same świętości, a różnice pojawiają się jedynie w kilku szczegółach dotyczących sposobu czczenia Pana
W drodze na Wysoki Zamek - liczę na powtórkę widoków z Ratusza, z nadzieją, że mogą być już tylko lepsze Widoki ze szczytu mi się bardzo podobają, aczkolwiek tutaj widać Lwów taki jak każde miasto, w którym toczy się codzienne życie, a widok z Ratusza pozwala się cofnąć w dość już odległą historię Ślub w takim miejscu? Dla mnie bomba ;) Coś raczej dla młodszych mieszkańców.
Teraz  może kilka słów o merze Lwowa, bo jest to dość znacząca osobistość w mieście.

Rządzi Lwowem już od 2006 r. Jest przewodniczącym partii Samopomoc, która w wyborach samorządowych z 25.10 osiągnęła niespodziewanie wysoki wynik w kilku miastach na Ukrainie.

Kiedy 2 lata temu studenci wyszli na ulice w ramach protestu, Sadowyj poparł ich protest, w którym domagali się jak najszybszego ratyfikowania umowy stowarzyszeniowej z UE Warto pamiętać, że to od tego wydarzenia rozpoczął się Majdan 2013, obalenie Janukowycza no i niestety w związku z tym również wojna w Donbasie z oddziałami prorosyjskimi/rosyjskimi.

Śledząc programy partii obecnych na scenie politycznej Ukrainy najbardziej rzuca się w oczy to, jak strasznie populistyczne i ogólnikowe postulaty głoszą. Większość partii chce zwiększenia opieki socjalnej, a różnią się między sobą jedynie polityką międzynarodową

Ps. Ktoś wie cóż to za maszyna? Partia Regionów rozdrobniła się na kilka mniejszych typu Batkwiszczyzna, Opozycyjny Blok,itp., które jawnie, bądź mniej jawnie planują kontynuować prorosyjską politykę Janukowycza. Pod drugiej stronie jest Prawyj Sektor, Swoboda i Samopomoc,które w mniejszym bądź większym stopniu chcą się przede wszystkim integrować z UE. Ciężko pogodzić Ukraińców wiedząc jak bardzo różnią się ich poglądy biorąc pod uwagę mieszkańców Zachodniej (dofinansowywanej przez Niemcy) vs  Wschodniej Ukrainy (prorosyjskiej)

Cmentarz Łyczakowski
Samopomoc Sadowego wyróżnia się tym, że powołuje się na wolnorynkowe postulaty wzorem Margaret Thatcher i przeniesieniem wielu obszarów decyzyjnych do miast i Obłaści, czym zyskał moją sympatię, mimo, iż wywołał burzę o plakat na Bieg Niepodległości, w którym na dzisiejszą mapę Polski naniesione Kresowe granice sprzed II wojny Warto jednak też pamiętać o tym, że prawicowi delegaci z ugrupowań powiązanych z Prawym Sektorem, Banderowcy, których potomkowie dokonali Rzezi Wołyńskiej 11.11.2015 złożyli wieniec na Ziemi Wołyńskiej z oświadczeniem zachęcającym do współpracy sąsiedzkiej z poszanowaniem niezależności naszych Państw i nienaruszalności granic Czytałem gdzieś opinie, że zaczęto pobierać opłaty za wejście na teren Cmentarza Łyczakowskiego, jednak mnie taka nieprzyjemność nie spotkała Z racji konfliktu w Donbasie, Szachtar Donieck swoje mecze rozgrywa właśnie we Lwowie. Niedługo jest mecz z Realem, jak byłem we Lwowie ponownie w listopadzie, to zainteresowałem się kupnem biletu na ww mecz. Biletów już nie było.. Chyba, że VIP za 4000 UAH. aha jeszcze jedno.. wejście na stadion możliwe tylko z przewodnikiem za 80 UAH jeśli jest Was poniżej 4 os..

najbliższe galerie:

 
Lwów - Rynek Starego Miasta
1pix użytkownik zibid odległość 0 km 1pix
Kresowe zagadki
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
Lwów
1pix użytkownik przemo odległość 0 km 1pix
LWÓW
1pix użytkownik patryk80 odległość 0 km 1pix
UA: Lwów–Dzień Niepodległości Ukrainy
1pix użytkownik waaw odległość 0 km 1pix
Jednym słowem: LWÓW.
1pix użytkownik glockerka odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
oli użytkownik oli(wpisów:144) dodano 23.11.2015 01:33

To już lepiej się wdrapać ;)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6835) dodano 22.11.2015 18:19

Byłam tylko 2 razy we Lwowie, ale bardzo lubię to miasto:) Na ratuszu jeszcze nie była, więc moze nastepnym razem się wdrapię albo wjadę;)
pozdrawiam:)

oli użytkownik oli(wpisów:144) dodano 22.11.2015 01:55

dokładnie tak ;)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 22.11.2015 00:08

No z góry to zawsze warto popatrzeć, a za taką kasę to jak za darmo ...:)
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!