m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Norman Palace (Palazzo di Normani)- najczęściej odwiedzany zabytek w Palermo. Zbudowany przez saracenów na wzgórzu w miejscu starych ruin fenickich i rzymskich. Właściwie jest to rodzaj średniowiecznej twierdzy z IX wieku. Cechujący się połączeniem wpływów architektury europejskiej z arabską. Został rozbudowany przez Normanów. Z zewnątrz dość surowy we wnętrz zachwyca przepychem i bogactwem. Przepiękne łukowate okna oraz najpiękniejsza kaplica Palatine oraz Royal’s room (sala tronowa) zachwycają swoją lekkością i bogactwem. Obecnie siedziba rządu Sycylii.
Po zwiedzeniu Palazzo dei Normanni udajemy się wzdłuż parku do centrum miasta Centrum miasta Katedra Santa Rosalia wzniesiona w latach 1069-1190 Uliczki i zabudowa miasta.
Teatro Massimo (Teatr Wielki) znajduje się na Piazza Giuseppe Verdi. Teatr ten jest największy w całych Włoszech i jednym z największych w Europie. Został otwarty w 1897 roku. Obfotografowałam lwy strzegące wejściowych schodów Teatro Massimo . Obfotografowałam lwy strzegące wejściowych schodów i monumentalny portal teatru. Teatro Massimo, od strony na pobliskim Placu Verdiego.
 Teatro Massimo od strony na pobliskim Placu Verdiego. Ulice i uliczki Palermo.
Mnóstwo kołatek jedna z wielu. Targi miejskie Vucciri i Ballaro są nierozerwalnym elementem krajobrazu Palermo. Lokalne produkty spożywcze, warzywa, owoce, przyprawy, sery, no i ryby oraz ubiory. W centrum i takie możemy podziwiać starocie Quattro Canti to ruchliwe skrzyżowanie, które jednak różni się bardzo od zwykłego zbiegu kilku ulic i nie ma sobie równych Z czterech stron, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się cztery piękne barokowe pałace ze ściętymi narożnikami
Na najniższym poziomie cztery budowle ozdobione są fontnnami i rzeźbami symbolizującymi cztery pory roku i cztery główne rzeki świata Jeśli piesze wycieczki w pełnym słońcu nie są tym, co kochacie najbardziej, to zawsze można skorzystać z dorożki… a nawet konik ma stosowne zabezpieczenie przed przegrzaniem Można też dorożkę zamienić na taki pojazd Panowie Policjanci na Quattro Canti chętnie pomogą w zwiedzaniu . W oczekiwaniu na turystę na via Maqueda
Na via Maqueda, na Piazza Pretoria, pośrodku placu stoi XVI-wieczna fontanna, ...dzieło florenckiego rzeźbiarza Francesco Camilliani, zwana fontanną wstydu nazwana tak, że postacie są przedstawione w dość skromnym stroju lub bez niego. San Cataldo intryguje nawet wtedy, gdy oglądamy ją z zewnątrz. Surowa fasada zwieńczona trzema małymi czerwonymi kopułami nawiązuje do arabskiego stylu. Santa Maria dell'Ammiraglio -nazwa tego kościoła pochodzi od swojego założyciela Gorge Antochi admirała w służbie króla Rogera II. Wybudowany w 1143 na planie krzyża jednak zawiera w sobie środek kościoła bizantyjskiego. Kościół jest znany ze swego zdobionego wnętrza gdzie występują XII wieczne mozaiki bizantyjskie. Uliczki otaczające Plac Giuseppe Verdi.
Piazza Giuseppe Verdi.  Teatr Politeama nazwa Garibaldi. Został on wybudowany w końcu XIX wieku jako wielofunkcyjny był przeznaczony nie tylko dla produkcji teatralnych , ale także dla cyrku. Teatr Garibaldi ,luksusowy budynek teatralny , odnowiony w 2000 roku, obecnie służy jako siedziba Orkiestry Symfonicznej Sycylii. Przed teatrem to tylko dwa obszary : obszar Ruggero Settimo , nazwany na cześć rewolucyjnego rządu Sycylii w 1848 roku , a także obszar Castelnuovo , nazwany na cześć przywódcy ruchu wyzwoleńczego przeciwko dynastii Burbonów na Sycylii -Duke of Castelnuovo. W każdym z tych obszarów są pomniki figur wykonanych w 1865 r. przez architekta De Lisi Junior..
 Renesansowe kamienice przy placu teatralnym Renesansowe kamienice w okolicy placu teatralnego.
Dziękuje.

najbliższe galerie:

 
Palermo - Sycylia
1pix użytkownik taliah odległość 0 km 1pix
Palermo - Sycylia
1pix użytkownik whisky1979 odległość 0 km 1pix
Palermo
1pix użytkownik kszyniu odległość 1 km 1pix
SYCYLIA 13 - Katedra w Palermo
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix
Sycylia - Palermo
1pix użytkownik stewal odległość 1 km 1pix
Sycylia - Palermo i Mondello
1pix użytkownik nola76 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 30.11.2015 19:16

Tradycyjnie pięknie. Lubię Twoje Sycylijskie opowieści.
Serdecznie pozdrawiam.

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 29.11.2015 10:30

Piękne miejsce, po obejrzeniu naszła chęć aby samemu pojechać.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!