m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Jak wyglądało miasto przed wiekami można zobaczyć na kopii starej ryciny. Położone u stóp Wogezów, zawsze było otoczone winnicami. Do tej pory w większości zachowały się otaczające miasto mury miejskie. A zaraz za murami miasta rozciągają się otaczające miasto winnice. Riquewihr jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast Francji.
Dolder -wieża bramna. Dzięki temu, że miasto nie ucierpiało w czasie minionych wojen, wygląda tak jak w XVI wieku. Zabudowa miasta sięga XV wieku i zachowała swój historyczny charakter.
Na każdym kroku mozna spróbować największego bogactwa tego regionu czyli słynnych alzackich win. Korzystając że miasta jeszcze nie zalały tłumy turystów, mieszkające tu panie wymieniają poranne ploteczki. Posługują się przy tym językiem który na pewno nie jest francuskim. Zdaje się, że to specjalny zbliżony do niemieckiego dialekt charakterystyczny dla tego regionu.
Budynki mają po kilkaset lat a wszędzie widać mnóstwo kwiatów i zieleni. Wywołuje to napad niepohamowanego robienia zdjęć. Na każdym kroku widać historyczne detale.
Z uliczek miasteczka widać otaczające winnice. Hôtel de Ville. Stary dowcip mówi, że to najpopularniejsza sieć hoteli we Francji, obecna w każdej miejscowości. Wtajemniczeni wiedzą zaś, że to po prostu ratusz.
W XVI wiecznym zamku książąt Wirtembergii znajduje się muzeum komunikacji i poczty. Wśród wielu sklepików można odwiedzić ten...
... w którym nawet w środku lata przeniesiemy się w okres Bożego Narodzenia. Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Riquewihr, Alzacja.
1pix użytkownik szarykot odległość 0 km 1pix
Riquewihr w Alzacji
1pix użytkownik dreptak odległość 1 km 1pix
Alzacja - Hunawihr
1pix użytkownik kabaczek odległość 2 km 1pix
Alzacja - Ribeauville
1pix użytkownik kabaczek odległość 3 km 1pix
Alzacja - Kaysersberg
1pix użytkownik kabaczek odległość 4 km 1pix
01 FRANCJA Alzacja
1pix użytkownik paweller75 odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (13):

 
gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 26.02.2018 08:26

No właśnie, mocno się zastanawiałam nad Hunawihr, bo takie małe i kameralne, ale jak piszesz, ze można odpuścić, to tak zrobię, i zamek też. Na dzień dzisiejszy na pewno zaliczę Colmar i Riquewihr, do tego winnice i co tam się jeszcze nawinie, bardzo się ciesze na ta sielską krainę,
dziękuję za porady,
pozdrawiam

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1145) dodano 25.02.2018 19:12

Cześć Gabi. Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam.
Sądzę, że daleko mi do eksperta. Byłam tam już jakiś czas temu ale pamiętam, że prawie każde miasteczko może zauroczyć swoim pięknem.

W którejś z galerii napisałem (już nie pamiętam skąd miałem tą informację), że Eguisheim, Riquewihr i Hunawihr należą do najpiękniejszych miasteczek Francji.
Dla mnie na pewno numerem jeden jest :
1. Eguisheim - nieduże, otoczone murami, z zachowaną piękną architekturą ( jak trzeba to można je szybko "oblecieć" - ale ma też tak dużo pięknych zakątków, że można tu spędzić więcej czasu).
2. Riquewihr - drugie na tej liście - równie piękne.
3. Hunawihr - tutaj zdecydowanie mniej turystów, ale i miasteczko choć piękne to wśród innych nie wybija się urodą - przy braku czasu bym sobie je spokojnie odpuścił.
4. Colmar a zwłaszcza Strasburg są miastami dużymi i choć na pewno warte zobaczenia to trzeba im poświęcić więcej czasu - może pierwszy dzień ?
5. zamek Haut Koenigsbourg - na pewno warto zobaczyć, ale przy braku czasu bym go sobie odpuścił. Sam jestem wielkim miłośnikiem różnych fortyfikacji, ale zamki są w całej Europie a Alzacja to jednak szachulcowe domki, winnice i na tym bym się skupił.
6. A pozostałe miasteczka - Bergheim, Ribeauville, Kaysersberg czy Turckheim też niewiele ustępują dwóm pierwszym.

Pewnie i są tu inne ciekawe miejsca - choćby ślady zmagań w I wojnie światowej, czy miasteczka do których nie dotarłem (a np. o których pisze Pisanka). Oczywiście warto zawsze zasięgnąć języka w informacjach turystycznych które są chyba w każdej miejscowości.

Pozdrawiam, życzę niezapomnianych wrażeń (na pewno będą wspaniałe) i wielu świetnych zdjęć.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 25.02.2018 10:56

Paweł, Pisanka, dzięki Wam za reakcję. Do tych miasteczek, które wymieniliście dochodzi jeszcze polecany bardzo Kayersberg. Wszystko fajnie, tylko obawiam się, że czasu może być mało. Piszą wprawdzie, ze na te miasteczka wystarczy pół godziny, ale trzeba dojechać, zaparkować, do niektórych nie ma w ogóle wjazdu, to jest pędzący czas, a gonitwa to ostatnia rzecz jakiej szukam. Chciałabym też poczuć choć przez chwilę klimat winnic i wzgórzy, o foto-stopach na krajobrazy po drodze nie wspomnę.
Nic, trzeba będzie się na coś zdecydować, tak czy inaczej rejon jest przepiękny,
pozdrawiam Was

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:564) dodano 25.02.2018 10:20

To i ja sie wtrace; Obernai to taki mniejszy Colmar, tylko bez turystow:) no i jeszcze Selestat, Wissembourg tez sa fajne.pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 24.02.2018 23:50

Gabi ..., zobaczyłem wpis, to może coś podpowiem ..., obok Colmar masz Eguisheim, najpiękniejszą wioskę w całej Francji, a całkiem niedaleko Riquewihr i Ribeauville. Warto też zobaczyć zamek Haut-Koeningsbourg ..., i polecam Strasbourg i Petite France, mega fajne miasto ..., pozdrawiam:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 24.02.2018 13:48

Kabaczku, stworzyłeś na portalu najobszerniejszy materiał dotyczący Alzacji. Widzę, ze odwiedziłeś wszystkie polecane przez przewodniki miasteczka. Problem w tym, że ja tam jestem tylko dwa dni. Co Twoim zdaniem poza Colmar ( nocleg) jest najbardziej warte zobaczenia, bo wszystkiego się niestety nie. Jestem ciekawa co mi poradzisz,
pozdrawiam

charlie użytkownik charlie(wpisów:2379) dodano 07.01.2016 10:04

Przepiękne miasteczko. Z każdym kolejnym zdjęciem szczęka opadała niżej i niżej ;-)
Perełka.
Pozdr.

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1145) dodano 18.12.2015 12:10

Riquewihr leżące na alzackim szlaku win należy do piękniejszych miasteczek regionu. Będąc w tamtych stronach warto je odwiedzić.
Dziękuję za wszystkie odwiedziny i pozdrawiam.

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 17.12.2015 19:19

Fajne miasteczko- pozdr.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3086) dodano 17.12.2015 08:10

Uroczo i klimatycznie.Jeśli kiedyś będę w pobliżu na pewno go nie przegapię. Pozdrawiam.

elise użytkownik elise(wpisów:974) dodano 17.12.2015 07:52

Piękne miasteczko. Alzackie miasta są piękne i podobne. Byłam tam. W szwajcarskim Friburgu jest tez Hotel de Ville. Pozdrawiam

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 16.12.2015 22:30

Super! Bardzo żałuję, że w czasie naszych francuskich wakacji w ubiegłym roku nie starczyło nam już czasu na Alzację... Pozdrawiam. :)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2784) dodano 16.12.2015 16:28

Miasto piękne - wprost bajeczne. Dzięki za galerię.
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!