m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (25):

 
Część 3 azjatyckiej przygody: z Kuala Lumpur lecimy do Dubaju - widok za oknem jest już zupełnie inny. Postanowiliśmy zwiedzić Dubaj w sposób z lekka alternatywny. A mianowicie przejażdżką motorówką wokół słynnej wyspy Palmy i Świat - obie wykonane sztucznie przez człowieka. Dubai Marina - Przystań w Dubaju. Wyruszamy z przystani przed zachodem słońca Słynny Hotel Atlantis na Palmie W tle Burj Al Arab nazywany jedynym 7******* hotelem na świecie, wybudowany jest na osobnej sztucznej wyspie. Architektonicznie zaprojektowany na kształt żagla statku. Posiada własną platformę do lądowania helikopterów - na szczycie. Ps. A tak naprawdę jedyny hotel 7******* potwierdzony certyfikatem znajduje się w Milanie, we Włoszech Wracamy do przystani po zmroku
Wygląda jeszcze piękniej niż za dnia Spacerujemy po przystani a dalej jedziemy kolejką nadziemną by zobaczyć z bliska najwyższy budynek świata Burj Khalifa o wysokości 829.8 m. - ma 163 piętra! Jako trybut oddany Francji po ostatnich zamachach bombowych w Paryżu, Burj Khalifa jest obecnie oświetlony w kolorach flagi francuskiej. No to czas w górę... a troche tych pięter jest..!
Taras na 125 piętrze Dubaj w nocy wygląda niesamowicie Ździebko się jednak zmachałam, wiec mały odpoczynek A jest jeszcze trochę do pokonania w górę bo nasz cel to piętro 148 Taras VIP na 148 piętrze -  tu znajduje się najwyżej położony taras widokowy.
Na szczęście podają tu kawę - oj nie pogardzę, czekam! Winda Ze 148 na 125 piętro i przesiadka w drugą windę Certyfikaty Guinnessa potwierdzające status rekordów Burj Khalifa W porównaniu zwłaszcza z dziewiczą Brunei a także Malezją, Dubai to coś zupełnie innego. Wszystko 'musi' być najwyższe/największe - pomimo więc szacunku dla tego co jest człowiek zdolny zdziałać na szczerej pustyni - oczywiście z odpowiednim nakładem finansowym - nie mogę jednak zadać pytania - czyżby jakieś kompleksy Panowie Arabowie??? ;-)
Przed Burj Khalifa odbywają się pokazy fontann - udaje nam się załapać

najbliższe galerie:

 
Zjednoczone Emiraty Arabskie - nasze wspomnienia
1pix użytkownik beata-zbychu odległość 5 km 1pix
Abu Dhabi,  Dubaj
1pix użytkownik timu odległość 7 km 1pix
ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE- PRZYGODA Z SZEJKIEM
1pix użytkownik olaf43 odległość 7 km 1pix
Dubaj
1pix użytkownik andrew430 odległość 8 km 1pix
Dubaj 2009
1pix użytkownik rafal odległość 9 km 1pix
Emiraty Arabskie - trzy z siedmiu
1pix użytkownik travelan odległość 9 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!