m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Tym razem to los zdecydował za mnie. Koło hotelu ma siedzibę lokalne biuro turystyczne BABA BOOT. Podczas pobytu zgłosiłam się na wycieczkę fakultatywną Jeep Safari organizowaną przez ITAKĘ, ale nie było chętnych (podobno), więc wycieczkę fakultatywną zorganizowałam sobie sama. Z bogatej ofert wybieram BUS SAFARI. Cena niższa od propozycji  ITAKI,20 euro od osoby, zaliczka 15 euro reszta płatna u pilota, czas dłuższy, bogatszy program. Jadę. To jest BABA BUS SAFARI. BABA BUS opuszcza cywilizowane miejsca. Jaka na razie jest cudownie. Pogoda dopisuje. Słońce świeci, wiatr dodaje wytchnienia. To przecież Turcja w cieniu 30 stopni.
Pierwszy przystanek, rzymski akwedukt. Czy tu coś nie odpadnie? BABA BUS rusza dalej. Droga powoli pnie się w górę. W oddali majaczą Góry Taurus. Po minięciu bramy miejskiej jestem w Seleukeii. Seleukeia lub Lyrba to starożytne miasto u podnóża Gór Taurus.
Uwielbiam takie miejsca. Zagubione miasto robi niesamowite wrażenie. Czuję się prawie jak w Meksyku w jakimś zaginionym mieście Inków. pora ruszać dalej. Żegna nas strażnik - cykada. W sierpniu trwa okres godowy, cały czas towarzyszy nam koncert cykad (coś upiornego w tym miejscu!). Teraz przez wsie i pola, podziwiam prawdziwą Turcję. Jako wielbicielka sezamek i chałwy nigdy nie zastanawiałam się jak rośnie sezam, a sezam rośnie właśnie tak. Rejon Manavgat, w którym jestem, to tureckie zagłębie sezamowe.
Wiejska szkoła podstawowa imienia Ojca Turków. Pola kawonów. Czas na odpoczynek. Małe co nieco. Owoce, gozleme i napoje. Gozleme - tureckie naleśniki.
Dla chętnych zwiedzanie typowego wiejskiego domostwa. Kangal - turecki pies pasterski. Na wywóz psów tej rasy za granicę Turcji potrzebne jest specjalne zezwolenie. Kontynuujemy wycieczkę.
Po drodze oglądam siedliska pasterzy. Oraz piękne widoki. Za chwilę będę w RAJU.
To jest naprawdę RAJ. W czasie 2 godzinnej przerwy: obiad (3 dania) i relaks. Wszystko w cenie wycieczki. Restauracja RAJ znajduje się nad Szmaragdowym Jeziorem. Jest to jezioro zaporowe powstałe po wybudowaniu tamy na rzece Manavgat. Za chwilę będę podziwiała kolejny obiekt.
Wąska droga prowadzi ostro pod górę. Zapora na rzece Manavgat. To jest najdalej wysunięty punkt tej wycieczki. Dalej już tylko sławny Zielony Kanion. Wracamy do Side po drodze jeszcze inne atrakcje. Na szczęście udaje mi się zdążyć na kolację.

najbliższe galerie:

 
Green Canyon-szmaragdowe oblicze Turcji
1pix użytkownik anikm odległość 2 km 1pix
GREEN  CANYON  - TURCJA
1pix użytkownik mocar odległość 2 km 1pix
Green Canyon.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 2 km 1pix
Zielony Kanion
1pix użytkownik iwona30 odległość 6 km 1pix
Green Canyon
1pix użytkownik gregy odległość 6 km 1pix
Alanya-Antalya i okolice
1pix użytkownik panda64 odległość 7 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 20.04.2017 19:50

Znalazłem po mapce. My do tamy nie dojechaliśmy, a te arbuzy to są tam pyszne i jakie wielkie. My byliśmy samochodem w wypożyczalni.

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 23.12.2015 19:51

bartekplk: dziękuję za odwiedziny, dla mnie największym zaskoczeniem było to, że w środku lasu, prawie na pustkowiu, właściwie nagle pojawia się coś, dziś ruina, a przecież kiedyś miejsce tętniące życiem. Zgadzam się w Turcji jest wiele takich miejsce gdzie wystarczy nieco zboczyć z utartego szlaku i widać coś co zachwyca. Pozdrawiam

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 22.12.2015 09:04

Myślę, że zaginione miasta Inków w Meksyku raczej na zawsze zostaną zaginione, bo dość trudno będzie je odnaleźć :)
A ruinki spoko, choć czytałem że Turcy mają takich starożytnych miast kilka tysięcy i za bardzo nie ma co z tym robić.

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 21.12.2015 18:54

olazim: Mnie się też podobało. Nie przeszkadzało mi też zupełnie to, że BABA SAFARI cały czas było PO NIEMIECKU!!! I tak wiadomo że piloci mówią to samo. Pozdrawiam.

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 21.12.2015 18:51

achernar-51:Tych ruinek i innych obiektów było więcej. To nie wszystkie atrakcje. Niestety do galerii może być tylko 50 ujęć. Pozdrawiam.

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 21.12.2015 18:48

ak: dzięki za odwiedziny, cieszę się, że się podoba.

olazim użytkownik olazim(wpisów:2269) dodano 21.12.2015 17:03

To jest wyprawa -taka trochę inna niż zwiedzanie w szeregu-podoba mi się;to jest zupełnie inne poznawanie świata -pozdrawiam.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5540) dodano 20.12.2015 22:43

Super ruinki. Pozdrawiam. :)

ak użytkownik ak(wpisów:6251) dodano 20.12.2015 21:36

dobra decyzja i świetna galeria :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!