m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Naszą wędrówkę rozpoczynamy u zbiegu ulic Świdnickiej i Józefa Piłsudskiego. Spoglądamy na budynek teatru muzycznego Capitol. dalej idziemy pod arkadami ul. Świdnickiej. Z wystawy sklepowej spoglądają na nas Mikołajki -okularnicy. Gdyby zabrakło nam pieniędzy możemy się zapożyczyć w tym ładnie podświetlonym banku przy placu Tadeusza Kościuszki. W tym miejscu góruje bryła kościoła Bożego Ciała a na koniu pręży się dostojnie Bolesław Chrobry.
Za komuny był to budynek Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej. Przyjaźń wygasła i teraz mieści się tu Teatr Lalek z czego cieszą się lalki, dzieci i starsi mieszkańcy Wrocławia. Z Placu Teatralnego widać piękną fasadę wrocławskiej Opery. Tuż obok budynek najładniejszego we Wrocławiu Hotelu Monopol. Dalej idziemy ulicą Świdnicką. Przed Rynkiem napotykamy pierwsze stragany wrocławskiego jarmarku.
Jarmark rozkwita w samym Rynku. Możemy wstąpić do którejś z licznych restauracji, kawiarni lub klubów. Oto jeden z nich. Pomimo okolicznego zgiełku i ruchu Przejście Garncarskie tchnie spokojem. A w innej części Rynku piętrzy się rozświetlona choinka.
Jeszcze lepiej prezentuje się na tle Ratusza. Ogród zabaw dla najmłodszych i nie tylko. Bajkowy lasek ustawiono na miejscu dawnego pręgierza, a poprzednio stawiano tu szubienicę.
A che te rozrywki z przed kilku wieków ! Tutaj można kupić serce i ofiarować wybranej osobie oszczędzając tym samym własne. Kwintesencja współczesnej kultury - mieszanina gotyku i Disneylandu. Czy to ta zaczarowana dorożka z wiersza K. I. Gałczyńskiego ?
Idziemy ulicą Oławską. Fasada kolejnego banku błyszczy się jak złoty polski. Centralny punkt Wrocławia, Plac Dominikański. A na Placu Dominikańskim stoi Galeria Dominikańska
Po drugiej strony Odry nad Ostrowem Tumskim góruje Katedra. Rozświetlony zakątek obok Katedry. Kościółek Św. Idziego z XIII w. Przed Katedrą rozciąga się rozświetlona ulica Katedralna.
Nie ma tu wprawdzie choinek, ale oświetlone bezlistne drzewka też są bardzo dekoracyjne. Może jednak wejdziemy do Katedry ? Katedra jest pod wezwanie Św. Jana Chrzciciela i wiodą do niej rzeźbione drzwi ze sceną Chrztu 
Świętego Wnętrze Katedry - nawa główna Plac Kościelny i pomnik Świętego Jana Kościół Św. Krzyża przy Placu Kościelnym
Wnętrze kościoła pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku We wnętrzu kościoła słynna wrocławska szopka z ruchomymi figurami, a przy wejściu od szopki napis. 
Radujmy się zatem ! Gdybyśmy poszli jeszcze siedem kilometrów dalej to na przedmieściu trafilibyście do mojego domu. Zapraszam, furtkę już otwarłem.

najbliższe galerie:

 
Wrocław oczami turysty
1pix użytkownik iwonka55 odległość 0 km 1pix
Wrocław
1pix użytkownik tama odległość 0 km 1pix
PANORAMA RACŁAWICKA
1pix użytkownik wo odległość 0 km 1pix
Wrocław Zoo
1pix użytkownik dzastina19862 odległość 0 km 1pix
Wrocław - najpiękniejsze miasto w Polsce
1pix użytkownik raptorek odległość 0 km 1pix
Breslau czy Vratislavia?
1pix użytkownik jaros odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
paniwu użytkownik paniwu(wpisów:339) dodano 27.12.2015 11:38

Dopiero dzisiaj mam chwilę czasu, żeby zajrzeć do OBIEŻYŚWIATA. Daaaawno tu nie byłam!!! I zastałam takie ciepłe świąteczno-noworoczne życzenia, Twoje Jacku i Przemysława. Dziękuję i również życzę spokojnego Nowego Roku 2016.

elise użytkownik elise(wpisów:954) dodano 23.12.2015 19:14

Wrocław jest piękny zawsze. Wzajemnie życzę Radosnych Swiąt.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7220) dodano 23.12.2015 17:29

Wrocław miałem okazję zwiedzić będąc na tegorocznym spotkaniu Obieżyświatów ..., mieszkacie w pięknym mieście ..., i w dzień i w nocy i z góry bardzo mi się podobało:))) Dziękuję za życzenia ..., Tobie i Twoim bliskim również życzę wszystkiego dobrego, zdrowych i wesołych Świąt ..., pozdrawiam:)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3334) dodano 23.12.2015 15:00

Ładny ten Wasz Wrocław!
Wesołych Świąt:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7135) dodano 23.12.2015 14:42

Dziękuję za sentymentalny spacer po Wrocławiu i za życzenia. A ja życzę Tobie i Twoim bliskim spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i ciepła w gronie rodzinnym.
:)
P.S. Mała uwaga;) -Kościół na 43 jest pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2503) dodano 23.12.2015 10:09

Pięknie się nasze miasto prezentuje w przedświątecznej szacie, zachwyca mnie za każdym razem.
Fajny spacerek, aż żałuję, ze takiego nie zaliczyłam,
Dziękuję za życzenia, również życzę Wszystkiego Najlepszego,
pozdr.

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4814) dodano 23.12.2015 08:28

Dziękuję! Życzę również wspaniałych, zdrowych, radosnych Świąt

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5286) dodano 23.12.2015 08:02

Wzajemnie, życzę zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!