m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (43):

 
Pewnie powtórzę się do znudzenia, ale połączenie starożytnego z nowożytnym w wydaniu rzymskim należy do jednego z bardziej udanych. I moje kochane ruinki. Forum Romanum i kilka innych Forum z okolicy. Tak, czy siak, czuć powiew starożytności. Spacerując po mieście nieraz można trafić na miłe, wąskie przejścia, czy...
...anioły stróżujące na moście. Trochę fotograficznego kiczu, ale w deszczową pogodę takie autko poprawia nastrój. Rzym potwierdził moją teorię - nie zawsze wszystko trzeba odnawiać pod linijkę, żeby było piękne. Obdrapane i podrapane też potrafi wzruszyć. Nie wiem czemu, ale poczułam na plecach oddech Grunwaldu. Choć wiadomo nie od dziś, że starożytni Rzymianie też lubowali się w bijatykach i wszelkiego typu wojenkach.
Miejsce, które bardzo polubiłam w Rzymie, czyli świątynia Apollo. Dla mnie, jako dla fana antycznych kamieni, o wiele ciekawsze miejsce niż Forum Romanum. Bo po pierwsze o wiele spokojniejsze i ukryte gdzieś między budynkami, a po drugie można z tymi kamelotami poobcować troszkę, połazić między nimi, a nie tylko podziwiać z odpowiedniej perspektywy.  Pod Panteonem gwarno. Miejsce żywe i pełne ludzi. Atmosfera sprzyjająca miejskim nasiadówkom.Samo obecność Panteonu robi swoje. Wiele przeszedł, a jeszcze więcej widział i jakimś cudem dotrwał do naszych czasów.
Kilka miejskich obrazków, czyli kategoria: z życia wiecznego miasta. Jeden z lepszych koncertów jazzowych jaki słyszałam. Pan Taksówkarz w oczekiwaniu na klienta. A propos muzyki... Co tam deszcz, gdy literatura taka wciągająca.
Stacja benzynowa - wersja rzymska. Paliwo w baku gwarantowane i korek uliczny też. Podobno Rzym to miasto mody. Rzymska zima swymi barwami przypomina polską jesień  Słów kilka o rzymskim metrze. Moim zdaniem to można w nim śmiało horrory kręcić, a automaty z biletami oszukują (na szczęście czasem i na korzyść klienta).
Po mieście lepiej poruszać się autobusami, a nie podziemną kolejką. Choć nie mogę oprzeć się wrażeniu, że chyba wszystkie autobusy prędzej, czy później lądują na Placu Weneckim.  Że odwiedziłam Rzym na krótko przed Borzym Narodzeniem, to... załapałam się na kilka dekoracji ulicznych.
Schody Hiszpańskie - królestwo mody i spotkań młodzieżowych. Kurczę, ale w szpilkach nie chciałabym po nich biegać.
I to już koniec wycieczki po Rzymie, mieście, które jest łącznikiem między nami, współczesnymi, a owianą mgłą starożytnością. I choć nie można cofnąć się w czasie, aby na własne oczy zobaczyć tamte czasy, to pozostałości z tamtego okresu z pewnością pobudzają wyobraźnie i choć w myślach pozwalają zajrzeć na antyczne karty historii.

najbliższe galerie:

 
RZYM - SACRUM
1pix użytkownik wo odległość 1 km 1pix
Rzym. . .
1pix użytkownik dzieciak odległość 1 km 1pix
Rzymskiej opwiesci czesc druga
1pix użytkownik do-re-mi-fa odległość 1 km 1pix
Rzym, nie tylko zabytki...
1pix użytkownik walizka odległość 1 km 1pix
. . na spacer do rzymskiego Koloseum zapraszam - 1. . .
1pix użytkownik irena2005n odległość 1 km 1pix
 .  .  na spacer do rzymskiego Koloseum zapraszam - 2.  .  .
1pix użytkownik irena2005n odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 17.03.2016 15:01

Lubię oglądać zdjęcia w wersji B&W ale tutaj, u Ciebie mam wrażenie że lepiej fotki wyglądały by w kolorze, tak jak niektóre z galerii.
Ale generalnie fajny ten Twój Rzym :-)
Ja do niego jeszcze nie dotarłam, więc tym chętniej zawsze zaglądam do każdej rzymskiej galerii :-)
Pozdr.

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 13.03.2016 09:08

Przyjemny spacer zaułkami Rzymu.

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 08.03.2016 20:01

Nie pzrepadam za zdjęciami cz-b, zakłócają moje widzenie świata...:) Ale brawo za szczegółnie dwie foty - nr 13 i 24. Te brawa to za spostrzegawczość i pooczucie humoru!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!