m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Objazd rozpoczęliśmy od „białej” pięknie położonej na zboczu Frigiliany, liczącej ponad trzy tysiące mieszkańców niewielkiej miejscowości leżącej w prowincji Malaga. Mieszkańcy mają tam pod górkę, a jak pod górkę … … to i z górki. Jak widać drogi nie nadają się do jazdy samochodem i miasteczko zwiedza się na własnych nogach. Samochód najlepiej zostawić przy głównej drodze. Byliśmy po/przed sezonem a już był problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Frigiliana to plątanina wybrukowanych klimatycznych dróżek przy których stoją białe, zadbane domki. Okiennice, drzwi w kolorze niebieskim. Zestaw kolorystyczny kojarzący się z greckimi wyspami.
Miasteczko znane jest z odbywającego się każdego roku pod koniec sierpnia Festiwalu Trzech Kultur: chrześcijańskiej, muzułmańskiej i żydowskiej, które współistnieją w tym rejonie. Z Frigiliany z niedosytem wrażeń ruszyliśmy do Grenady. Mieszkaliśmy w niej blisko Placu Nueva, z którego jest niedaleko do największych atrakcji miasta. Plac położony jest w historycznym centrum miasta i mogą się po nim poruszać uprzywilejowane pojazdy. Przed pobytem w Grenadzie dobrze jest znaleźć publiczny podziemny parking. Największą atrakcją miasta jest zespół pałacowy z XIII wieku - Alhambra. Bilety do niej oraz godzinę wejścia do Pałacu Nasrydów zarezerwowaliśmy przez internet. Planując wizytę w tym miejscu trzeba rezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem ze względu na limitowaną ilość wejść. Alhambra była siedzibą mauretańskich kalifów. Zbudowana na wzniesieniu góruje nad okolicą. To El Partal leżący w zielonej, pełnej wody, wodospadów części ogrodowej, która w suchym klimacie pozwalała przetrwać gorące letnie dni. Pełno w niej charakterystycznych dla stylu mauretańskiego łuków i zdobień. Jeden z wielu dziedzińców w Alhambrze zwany Arrayanes.
Misterne ornamenty, które pokrywają sporą powierzchnię ścian. Małe dzieła sztuki, których podziwianie zajmuje sporo czasu. Pałac Karola V z XVI wieku. Wzniesiony z podatków narzuconych Arabom jako symbol zwycięstwa świata chrześcijańskiego nad arabskim. Pasuje w tym miejscu jak przysłowiowy kwiatek do kożucha. Jest ogromny, monumentalny i uznany przez znawców za perłę architektury renesansowej. Widoki z zamku Alcazaba, który wraz z Mexurą, Dziedzińcem Mirtowym, Dziedzińcem Lwów, pałacem Karola V i Generalife wchodzi w skład kompleksu pałacowego. Alcazaba jest najstarszą częścią Alhambry. Była miejscem stacjonowania wojska. Z jej najwyższej wieży zwanej Torre de la Vela roztaczają się wspaniałe widoki na miasto.
Widok na Albacin, arabską dzielnicę Grenady, z której min. z punktu widokowego Św. Mikołaja można podziwiać wspaniały widok na Alhambrę. Zwiedzanie Alhambry zajęło ponad 6 godzin. Teraz spacer jedną z klimatycznych uliczek w stronę katedry. A to już wnętrze gotycko-renesansowej Katedry Najświętszej Maryi Panny od Wcielenia. Wnętrze zachwyca. Musicie się sami o tym przekonać. W zakrystii znajduje się muzeum z min. relikwiarzami, kielichami, flamandzkimi i włoskimi gobelinami. Po całym dniu zwiedzania chwila odpoczynku w lokalnej kafejce przy Plaza Larga. Lubię takie klimaty. Na zakończenie dnia fotka z punktu widokowego Św. Mikołaja na Alhambrę. Niestety bez gór Sierra Nevada w tle. Pogoda nie sprzyjała ich zobaczeniu. Po Grenadzie przejazd do Kordoby a po drodze Jaen z ogromną Katedrą Wniebowzięcia Panny Marii, którą aby zobaczyć w całości trzeba wysoko zadzierać głowę. Jaen jest światową stolicą oliwy z oliwek i leży w otoczeniu gajów oliwnych na przedgórzu Gór Betyckich. Na miasto nie było zbyt dużo czasu, bo chcieliśmy zwiedzić górujący nad nim zamek Santa Catalina.
Zamek praktycznie cały dla nas. Mogliśmy spokojnie przechadzać się trzynastowiecznymi murami zbudowanymi przez muzułmanów. Z twierdzy i z punktu widokowego z białym krzyżem wspaniale widać Jaen i okoliczne wzgórza pokryte drzewami oliwnymi a także docenić ogrom i piękno katedry. Kordoba powitała nas z rana pięknym widokiem. Aż chciało się wyruszyć na miasto. Głównym punktem programu było zwiedzenie jednego z najpiękniejszych obiektów sakralnych na świecie - Mezquity. Jest ona największym byłym meczetem wybudowanym w XIII wieku o powierzchni 23 tys. m2. Była wielokrotnie przebudowywana i obecnie jest katedrą rzymskokatolicką. Z kolei meczet stanął na miejscu kościoła Wizygotów. Jak widać dzieje budowli były burzliwe, ale całe szczęście bez uszczerbku dla jej niezwykłego piękna.
Katedra kojarzona jest z widocznymi na poprzednim zdjęciu mauretańskimi kolumnami, których naliczono 850 sztuk. Miejsce, które można podziwiać godzinami. Zwłaszcza, gdy pogoda nie sprzyja spacerom po mieście. A to już kolejna atrakcja miasta Alcazar i jego ogrody. Alkazar to zespół fortyfikacji z czasów Umajjadów, w którym można obejrzeć min. rzymskie mozaiki a także spojrzeć na miasto z wyższego poziomu. Niedaleko Alkazar znajduje się charakterystyczny dla Kordoby 16 łukowy most Puente Romano łączący brzegi rzeki Gwadalkiwir. Żal było opuszczać Kordobę, ale jak się okazało zaplanowana po drodze do Rondy Olvera ukoiła ten żal i podbiła nasze serca.
Olvera to niewielka mieścina położona wśród plantacji oliwek, nad którą góruje kościół i zamek. Widok na neoklasycystyczny kościół Nuestra Señora de la Encarnación wzniesiony na fundamentach arabskiego meczetu. A nad nim wybudowany na wzgórzu przez Maurów średniowieczny zamek obronny. Cały zamek mieliśmy tylko dla siebie. Czuliśmy się wolni jak te ptaki nad nami ;) mając przed sobą widoki na okolice i miasteczko. Dlaczego zamek był tylko nasz? Po pierwsze prawie nikt z turystów tutaj nie dociera. A po drugie przybyliśmy na miejsce w porze przerwy, która trwa od 14-tej do 16-tej. Jednak pan obsługujący kasę zlitował się nad nami, sprzedał bilety i wpuścił na samotne zwiedzanie twierdzy. Widoki z zamku zapierają dech w piersiach. Ostatnie spojrzenie na Olverę przez którą przebiega szlak turystyczny: Białe Miasta Andaluzji. Chętnie bym wróciła do tej spokojnej, pięknie położonej mieściny.
W Rondzie wstałam skoro świt, bo na pierwszą połowę dnia zapowiadano słońce a na drugą opady deszczu. Poranek przywitał mnie błękitnym niebem. Wyruszyłam w okolice mostu Puente Nuevo, który łączy brzegi wąwozu El Tajo. Jest to najbardziej charakterystyczne miejsce jednego z najpiękniejszych „białych miast” Andaluzji. Most powstał w XVIII wieku. Pod jego środkowym przęsłem znajdowało się więzienie. Można do niego zejść za niewielką opłatą. Wąwóz dzieli miasto na dwie części: arabską dzielnicę Ciudad i nową Mercadillo. „Ciekawostka: Po ukończeniu budowy mostu, jego architekt Martin de Aldehuela, wychylił się ponad krawędź przepaści, chcąc sprawdzić swoją pracę. W tym czasie zawiał mocny podmuch wiatru, który zdmuchnął mu kapelusz z głowy. Architekt przechylił się, stracił równowagę, wpadł do przepaści i zginął na miejscu.” W Rondzie jest wiele budowli wartych zwiedzenia min. urokliwy kościół przy placu Socorro. Ronda to kolebka corridy, więc koniecznie trzeba zobaczyć jedną z najstarszych aren walk z bykami w całej Hiszpanii.
Obok niej znajduje się bardzo interesujące muzeum poświęcone historii corridy. Widokiem na wąwóz i most w Rondzie dziękuję za uwagę.

najbliższe galerie:

 
   HISZPANIA  - El Chorro  i okolice
1pix użytkownik kordula157 odległość 18 km 1pix
Andaluzja w styczniu?  - Czemu nie!
1pix użytkownik marka odległość 30 km 1pix
Andaluzja
1pix użytkownik seven odległość 37 km 1pix
Andaluzja
1pix użytkownik wanieczka odległość 37 km 1pix
domy Hiszpania
1pix użytkownik tom odległość 50 km 1pix
Kordoba
1pix użytkownik rain_of_roses odległość 56 km 1pix

komentarze do galerii (68):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 31.08.2017 12:52

:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 11.08.2017 07:54

Voyager, miło, że zajrzałeś i że się podobało :)
Pozdrawiam :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 10.05.2017 13:54

dziękuję, nie ma za co :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 13.01.2017 19:54

Piękne zdjęcia, miejsca super, część miałem okazję widzieć.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 27.09.2016 08:07

Podróżninka, niewybaczalne zaniedbanie, ale wybaczam ;)
Nie da się zajrzeć do każdej galerii :)
Miłego :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 27.09.2016 08:06

Gregy, nie jesteś sam, jeśli Ciebie to pocieszy ;)

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:868) - Użytkownik usunięty. dodano 20.09.2016 21:12

Gregy mistrz, aleś mnie rozbawił :)))

Z kolei ja nie byłem. I kompletnie nie rozumiem czemu?
Superowy pokaz Andaluzji!
Hej

gregy użytkownik gregy(wpisów:639) dodano 20.09.2016 20:59

No oczywiście, że byłem. Człowiek stary, skleroza i nie rozpoznaje miejsc. Demencja... :-)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 07.09.2016 08:25

Gregy, byłeś!, ale miło jest znów przeczytać, że "bardzo ładnie" ;)
Pozdrawiam :)

gregy użytkownik gregy(wpisów:639) dodano 06.09.2016 13:20

a tu mnie jeszcze nie było u Ciebie. Znów fajna galeryja :-). Bardzo ładnie

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.04.2016 20:57

Anula, bardzo mnie cieszy, że zachęciłam :)

Paweł, dziękuję !:)

Gregy, :))) Muszę w końcu odwiedzić Santorini i wtedy powiem czy to ten sam RAL ;) Dziękuję :)

Magdaleno, dziękuję :)))

Arla, dziękuję ! Ja wciąż jestem (widać mnie po stawianych przeze mnie ocenach ;)). Niestety brak czasu na wszystko i trzeba wybierać to co ważniejsze w danym momencie.
Zauważyłam, że nie było Ciebie dość długo na portalu, ale mam nadzieję, że całkiem nie znikniesz i pokażesz coś nowego :)
Miło, że inspiruję, ale to tak samo jak Ty !:)

Pozdrawiam Was serdecznie :)

arla użytkownik arla(wpisów:284) dodano 26.03.2016 15:12

Mocne wejście po długiej nieobecności :)
Fajnie, że jesteś znów z nami ... też długo tu nie zaglądałam ale był to powód bardzo osobisty, nic się nie liczyło tylko ja i rodzina.
Twoje wycieczki bardzo inspirują ...
Gratulacje

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 25.03.2016 11:53

Piękne miejsca pięknie przez Ciebie pokazane! Pozdrawiam:-)

gregy użytkownik gregy(wpisów:639) dodano 23.03.2016 16:29

Gratuluję, należało się. A jak spojrzałem na te białe domki z niebieskimi drzwiami (chyba ten sam RAL) haha to od razu przypomniało mi się Santorini :-)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 22.03.2016 21:57

Gratulacje:)

anula85 użytkownik anula85(wpisów:139) dodano 22.03.2016 20:17

Nic dodać, nic ująć, po obejrzeniu galerii bardzo chce się tam być!
pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 22.03.2016 16:20

Ula, Renatko i Pawełku, wielkie dzięki !;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 22.03.2016 16:20

Surykatko, bo Andaluzja jest wspaniała co każdy, który już tam był, może potwierdzić :)

Tama, dziękuję za komplementy :)
Festiwal zdecydowanie dla Ciebie. Ja też chętnie bym się na niego wybrała.
Wymieniony kadr nr 31 to nauka od Ciebie ;) Pewnie wiesz, o którym Twoim kadrze myślałam robiąc zdjęcie w meczecie.
Hiszpania przez ponad osiem wieków była we władaniu Maurów, więc ich obecność widać na każdym kroku.

Marcin, miło czytać taki komentarz. Dziękuję :) Mam niedosyt zdjęć nocnych, których nie powstało wiele głównie z powodu opadów deszczu.

Madeleine, cieszy mnie, że zapisałaś Olverę w notesie. Naprawdę jest warta odwiedzenia.

Śnieżko, dziękuję, że wymieniłaś top fotki :) Spojrzenie na nie obcym okiem sporo uczy.

Miło, że zajrzeliście. Pozdrawiam Was serdecznie :)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3478) dodano 21.03.2016 18:28

Ale zachęciłaś do Andaluzji! Pojechałabym tam, zresztą może kiedyś pojadę.
Pięknie tu u Ciebie. Dla mnie top 3 to 17, 27 i 40.
Pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 21.03.2016 10:23

Gratki od Pawełka i Renatki ;)

migawka użytkownik migawka(wpisów:306) dodano 21.03.2016 09:19

Gratulacje !
Również życzę miłego … )))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 21.03.2016 08:47

Gratki dla Renatki.:)
Dzieki za zyczenia:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 21.03.2016 08:13

Lucy, Przemysławie, dziękuję.
Dzień dobry i również miłego dnia Wam życzę :)
Wszystkim, którzy tutaj zajrzą, też życzę udanego dnia !

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3139) dodano 21.03.2016 07:15


Gratuluję i miłego dnia 😊.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 21.03.2016 02:42

Gratulacje i dobranoc!...:)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 20.03.2016 12:09

Przepiękna odsłona Andaluzji !!! Ja też bardzo lubię oglądać galerie z miejsc, które miałam okazję odwiedzić :) Wszystkie zdjęcia rewelacyjne, ale 17 i 40 chyba podobają mi się najbardziej. Olverę zapisuję w notesie, następnym razem na pewno jej nie ominę ;) pozdrawiam serdecznie

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 19.03.2016 10:11

Świetnie pokazane, piękne fotografie, zdjęcia nocne spowodowały zatrzymanie na dłużej.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 18.03.2016 21:13

Zdolniacha z Ciebie. Piękne kadry, tylko się uczyć, spróbuję zapamiętać :) Malownicze miejsca, a ten Festiwal to wprost dla mnie. Zdjęcie 15 i 31 są takie ach, konkursowe. Nie przypuszczałam, że w Hiszpanii można spotkać tak okazałą architekturę arabską, przecież zdjęcie 14 to czysty Fez.
Pozdrawiam :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 17.03.2016 21:53

Wspaniałości pokazujesz. Esencja pięknej architektury idealnie wkomponowanej w krajobraz. Katedra (31) powalająca :)
pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 17.03.2016 21:34

Caprio, piękno łatwiej pokazać ;)

Koniczynko, miło, że mogłam ugościć, nakarmić ;)

Dispar, pięknie dziękuję za miłe słowa :)

Woja, a proszę bardzo, podążaj :) Przynajmniej wiem, że nie na darmo tworzę prezentacje :)

Dziękuję, że zajrzeliście.
Pozdrawiam Was serdecznie :)

woja użytkownik woja(wpisów:569) dodano 17.03.2016 20:01

Witaj, Harmony!
Andaluzja jeszcze przede mną... Mam nadzieję, że kiedyś znowu podążę "Twoim tropem":-)
Pozdrawiam

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 17.03.2016 07:38

Podobające kadry. Sporo interesujących fotografii.
Na dodatek bardzo fajny przewodnik z Ciebie.
To musiało się podobać. Tym bardziej, ze kraina o wyjątkowej urodzie.
Bardzo dobra galeria.
Pozdrawiam serdecznie:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 22:43

Afrodyto, pięknie dziękuję i równie serdecznie pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 22:43

Antala, ja też się wciąż staram ;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 22:43

Wielkopolanko, dziękuję :) Piękną Andaluzję nie jest trudno pięknie przedstawić.
Miło, że zajrzałaś.
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 22:42

Droplet, bardzo dziękuję :)
Też zostałam zauroczona Hiszpanią. Przed wyjazdem przejrzałam wszystkie Twoje galerie z tego kraju. Dzięki jednej z nich wstąpiłam do Zahary. Piękne miasteczko (jeszcze do niego wrócę), ale miałam na nie mało czasu i paskudną pogodę. Choć jak napisałeś im gorzej tym lepiej ;) Wciąż się uczę, aby tak było :)
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 22:09

Michał, miło, że zajrzałeś :)
Ja wciąż jestem, tylko siedzę cichutku, dając ocenami znak, że żyję ;)
Jak na razie dobrze, na tyle dobrze, że chcę do niej wrócić, wspominam Rondę. Sevilla przede mną. Myślę, że też będę nią oczarowana.
Dziękuję, że wymieniłeś ulubione kadry. 17-ty ma tytuł: przed i po ślubie ;)
Czekam na Twoją Kubę !
Pozdrawiam serdecznie :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 22:01

Przemku, dobrze, że niemiłe przeżycia za Tobą i co się odwlecze … Polecam Andaluzję, byłeś niedaleko ;)
Wiem, że też nie znosisz upałów, więc wybierz na zwiedzanie okres zimowy. Tylko zamów bezdeszczową pogodę, jak ja to zrobiłam ;)
Pozdrawiam serdecznie :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 21:58

Migawka, miło, że wróciłaś do wspomnień dzięki moim kadrom. Ja dzięki Twoim pojechałam do Andaluzji :)
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 21:57

Charlie, musiałybyśmy być na nieustających wakacjach, aby zobaczyć wszystkie piękne miejsca na naszej planecie. Sama Andaluzja to połowa tych wakacji ;)
Też nie przepadam za upałami dlatego, dość niespodziewanie dla siebie samej, wybrałam się do Andaluzji zimą i nie narzekam, bo pogoda w miarę i nie było dzikich tłumów turystów.
Najlepiej jest tam chyba jechać w kwietniu i październiku.
Pozdrawiam :)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 16.03.2016 21:16

Andaluzja ma swoje perełki, to prawda, ale to oko i umiejętności fotografa potrzebne są, by zaprezentować je na najwyższym poziomie.
Uczta dla oczu!
Pozdrowionka przesyłam.

caprio72 użytkownik caprio72(wpisów:989) dodano 16.03.2016 20:23

Przepiękny region, pięknie przez Ciebie pokazany.
Pozdrawiam :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 16.03.2016 20:02

Pisać by się dało dużo, ale najlepiej ująć to jednym słowem-Pięknie!
Serdecznie pozdrawiam.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 18:57

Kordula, Gabi, zawstydziłam się, bo tyle komplementów padło. Dziękuję Wam. Z drugiej strony niezmiernie mi miło czytać Wasze słowa, bo staram się coraz lepiej utrwalać to co mnie zachwyca, a jak się podoba to znaczy, że robię to coraz lepiej :)

Kordula, tak pełna klatka i w użyciu najczęściej szerokokątny obiektyw bez którego byłoby niemożliwe pokazanie w całości niektórych budowli, krajobrazów. Niestety jakości zdjęć, które mam dzięki pełnej klatce, nie można tutaj zaprezentować, bo OŚ trochę „masakruje” kadry.
Ula, uczyłam się/uczę od Ciebie, bo chciałam :) Dziękuję Mistrzyni :)

Gabi, chyba nie oglądałaś zbyt wielu galerii na portalu skoro napisałaś, że jeszcze nie widziałaś takich fotografii ;)
Andaluzja jest pełna doskonałego połączenia architektury z krajobrazem. Właśnie to tak tam zachwyca: harmonia ludzkich rąk/umysłów z przyrodą.

Jeszcze raz Wam dziękuję za miłe komentarze i pozdrawiam serdecznie :)

PS Kordula, lecę z Tobą ;)

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 16.03.2016 18:43

Harmony, starałam się...dzięki za miłe słowo...:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 18:41

Nola, dziękuję :) Mnie też brakuje do kompletu Sevilli i nie tylko jej :) Nic straconego, bo wiem, że tam wrócę. Oprócz Frigiliany i Olvery (jak będziesz w Andaluzji odwiedź je koniecznie !) było po drodze kilka innych niewielkich miejscowości wartych zwiedzenia. Każda z nich pięknie położona i jestem pewna, że z klimatycznymi zaułkami, którymi lubię się przechadzać.
Jest jeden minus Andaluzji: dobre jedzenie. Po powrocie z niej trzeba się odchudzać ;)
Pozdrawiam :)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 16.03.2016 18:26

Bardzo piękna ta Andaluzja w Twoim wykonaniu...galeria zauroczyła mnie...byłam tylko w Grenadzie tu przedstawionej a więc dużo fantastycznych miejsc poznałam dzięki Tobie... bardzo podobało się...
pozdrawiam:)

droplet użytkownik droplet(wpisów:278) dodano 16.03.2016 18:13

Świetne zdjęcia! Tym milej mi się je ogląda bo byłem w większości tych miejsc oprócz Olvery . Jestem zauroczony Hiszpanią. Chyba się potwierdza zasada mojego kolegi, że im gorsza pogoda tym lepsze/ciekawsze zdjęcia ;-). Pozdrawiam

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:909) dodano 16.03.2016 17:10

Harmony, jak milo Ciebie znowu widziec na portalu i Twoje piekne galerie :)
W Andaluzji bylem i wywarla na mnie olbrzymie wrazenie. Zwlaszcza dobrze wspominam Ronde i Seville :)
17, 35, 36 i 48 moje ulubione :)

Pozdrawiam
Michal

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 16.03.2016 15:52

Andaluzja, Al-Andalus, Granada i Alhambra, kiedyś moje marzenie...
Pamiętny wyjazd, do którego nie doszło. Tydzień przed, udało mi się wylądować w szpitalu z zapaleniem wsierdzia i w obrębie zastawki. Ale z Bożą pomocą jakoś dałem radę, lekarze też spisali się. Potem na jakiś czas odeszła mi ochota nie tylko na Andaluzję, ale i na cokolwiek, a do dziś, na pamiątkę po "udanej" eskapadzie, mam w miejsce własnej zastawki, pięknie cykający kawałek metalu z i bateryjne wspomaganie z gwarancją na jeszcze 6,5 roku. Może, zanim termin przydatności upłynie, zdążę jeszcze do Andaluzji? Tymczasem, zadowolę się jednak Twoją prezentacją...:)
Serdecznie pozdrawiam!

migawka użytkownik migawka(wpisów:306) dodano 16.03.2016 15:46

Cała esencja Andaluzji… piękne kadry, dzięki którym wróciłam z wielką przyjemnością do miejsc, które również mnie zaczarowały.
Dziękuję i pozdrawiam :)

charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 16.03.2016 15:23

Przepiękny rejon :-)
Boszzz... ileż to pięknych miejsc jest do zobaczenia na Ziemi...
Hiszpania jeszcze przede mną, jako że nie przepadam za upałami. Ale jak już się na nią zdecyduję, to zacznę od Andaluzji.
Przekonałaś że warto :-)
Pozdr.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 15:15

Satan, cieszę się, że zachęcam, bo min. taki jest cel tworzenia galerii.
Pokazuję miejsca, które mnie się spodobały i miło, gdy inni także uznają je za warte zainteresowania.
Dziękuję i pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 15:12

Lucy, jak miło przeczytać, że tęskniłaś ;), ale nie o to mi chodziło.
Na portalu bywam (po cichu),bo żal nie zapoznać się z miejscami, które są tutaj prezentowane.
Ze zdrówkiem coraz lepiej. Dziękuję i pozdrawiam :)))

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 15:02

Mocar, dziękuję :)
Gusta są różne, więc pewnie znajdzie się grupa ludzi, których Andaluzja nie zachwyciła i nie chcą jej znów oglądać. Dziwacy ;)
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.03.2016 15:00

Achernar, cieszę się :) Jestem ciekawa Twojej trasy po Andaluzji.
Pozdrawiam :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 16.03.2016 11:48

Nie widziałam jeszcze na portalu takich fotografii. Doskonałego połączenia architektury z przestrzenią, zwłaszcza tak trudnej architektury. Wiele zdjęć nadaje się do folderu. Super jakość, ale też ogromna kreatywność autora. Przykładem jest dla mnie zwłaszcza 37. Jak pięknie pokazałaś ten zawieszony zamek i otoczenie zarazem. Zresztą takich niekonwencjonalnych zdjęć jest tu więcej. Nocne, brak słów.
Kiedyś ktoś określił Cię mianem mistrzyni, to prawda.
pozdr.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 16.03.2016 11:01

Bardzo zachecajaco pokazałaś ten kawałek Hiszpanii.
Po tak cudnej prezentacji juz teraz wsiadłabym w samolot i tam poleciała:)
Piekne , przemyśłane kadry , w idealnym swietle:) Technicznie , kompozycyjnie wzorcowe:)
Nie chce się wymadrzać, ale chyba robione pełną klatka, czy sie mylę?
Z wielka przyjemnościa trakie galerie się oglada. Mozna sie wiele z nich nauczyć, pod warunkiem, ze chcemy sie uczyc,:)
POzdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6846) dodano 16.03.2016 10:10

Super galeria:) Andaluzja jest przepiękna, brakuje mi tutaj jeszcze Sevilli do kompletu:) ale zawsze trzeba z czegos rezygnowac kosztem czegos innego;) Alhambra i Mezquita w Cordobie to dla mnie coś pięknego, godzinami mozna sie wpatrywac w te zdobienia, budowle, kolumny:) Do tych małych miasteczek Frigiliana i Olvera nie dotarłam (bylam 2 razy w Andaluzji ale bez auta), ale odwiedze je jak bede tam nastepnym razem, sa pieknie polozone i bardzo klimatyczne:) Bo na pewno wroce i ja do Andaluzji:)
pozdrawiam:)

satan użytkownik satan(wpisów:3317) dodano 16.03.2016 09:31

Bardzo ładna galeria, piękne miejsca i zachęta aby pojechać i samemu zobaczyć.


Pozdrawiam.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3139) dodano 16.03.2016 07:25

Harmony ja już zatęskniłam za Twoimi galeriami 😊.No i proszę...doczekałam się cudownego skrawka Hiszpanii.Choróbska Ci nie życzę ale częstszej obecności na portalu TAK😉.Pozdrawiam i zdrówka!

mocar użytkownik mocar(wpisów:2819) dodano 16.03.2016 00:41

Urocze miejsca i piękne zdjęcia - kto by tam nie chciał wrócić ???
Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5729) dodano 15.03.2016 21:56

Podobało się. Nawet bardzo... Pozdrawiam. :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.03.2016 21:52

Antala, tak, Frigiliana to cacuszko czego niestety nie widać w Twojej galerii z tego miasta.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.03.2016 21:51

Cześć Chłopaki: Rozmusiaki i Pawellerze :)
Muszę chyba częściej chorować, aby bardziej było mnie widać na portalu ;)
Niestety teraz coś mnie rozłożyło, nie pozwoliło na normalnie funkcjonowanie, więc z myślą o Was - tych, którzy tutaj zaglądają i Achernarze stworzyłam prezentację z rejonu, który mnie ostatnio zachwycił.
Paweł, Katalonii dobrze nie znam, więc może i ona piękniejsza od Andaluzji a może i nie.
Widoków z góry tam cała masa, co mnie niezmiernie ucieszyło a Ty byłbyś w siódmym niebie ;)
Pozdrawiam Was serdecznie :)

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 15.03.2016 21:41

Frigiliana to naprawdę cacuszko!

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 15.03.2016 21:28

Rozmusiaki dobrze prawi ..., zanim będę piał z zachwytu, to uważam, że należy Cię trochę zganić, bo trochę zbyt rzadko tu zaglądasz. Ale dobra, za taki powrót to trzeba puścić wszystko w niepamięć:))) Andaluzja w Twoim wydaniu rzeczywiście wydaje się być najpiękniejszym rejonem w całej Hiszpanii, i chyba przebija moją ulubioną Katalonię:) Świetne miejscówki zapodałaś, białe miasteczka rewelka, górne widoki to wiadomo ..., bardzo się podobało ..., pozdrawiam:)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 15.03.2016 21:15

Cześć Harmony,
Co tu dużo gadać - piękna odsłona :)
Bywaj trochę częściej z nami :)
Pozdrawiam !

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!