m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Krótka sesja zdjęciowa u Hamerów. Zdjęcia z cyklu na słupka, blisko coraz bliżej. Zasępiona mina tej młodej Hamerki jest martwa, żadnej mimiki. Południe Etiopii to ciekawe spotkania z tubylcami, gdzie jeszcze życie toczy się jak dawno, dawno temu. Dziewczyny odziane m.in. w kozie skóry i bardzo liczne ozdoby z muszelek, koralików etc. Włosy uplecione w drobne warkoczyki. Dzieciaki - wielki skarb Hamerów. Wcześnie przyuczane do pracy, szkoła tu nie jest potrzebna.
W przyszłości jak wszyscy chłopcy będzie udowadniał swoją przynależność do rodu męskiego skacząc po grzbietach byków ( taka tradycja ) Warunki mieszkaniowe bardzo skromne. Hamerki to w większości śliczne i bardzo zgrabne dziewczyny. Za fotki trzeba płacić, pozują więc chętnie, jednak nie silą się na uśmiech czy sympatyczny gest.
Może ja nie potrafiłem nawiązać właściwego kontaktu. Chociaż ta młoda dziewczyna wygląda sympatycznie. Całościowo... ... bliżej... ... bardzo blisko. Ta młódka tu sama, za chwilę wystąpi z koleżanką.
Na szyi pierścień świadczący o stanie małżeńskim w prawej pięści birry. Dziewczyny fotografują się z dziećmi bo kasa jest wówczas podwójna. Cena za zdjęcie 5 birrów osoba dorosła, 3 birry dziecko. W praktyce oznacza to 10 birrów ponieważ drobne nominały są praktycznie niedostępne. 5 birrów  to równowartość 1 zł, więc za parkę 2 zety. Szczęśliwie pilot umożliwił nam wymianę na drobne ( pięciobirrówki ) bo reszty Etiopczycy nie wydają.
Tu szczupła i wysoka Hamerka występuje z koleżanką niższą i o ciemniejszej skórze. Ten bobas chyba już występował na zdj. 19-22, ale matka to chyba się zmieniła. Sam już nie wiem.
Młodzi chłopcy są we wsi, mężczyzn nie widać. Może są w polu, wszak Hamerowie to lud rolniczy. Za te 2 złocisze można zrobić krótką sesję zdjęciową 3 - 4 zdjęcia. Tak jak chociażby tej parze.
Pąsągowa piękność płci żeńskiej...
... i męskiej. Słonko zachodzi, za chwilę koniec sesji, trochę mało czasu było. Wracamy do hotelu, a Hamerowie do swoich szałasów.

najbliższe galerie:

 
Etiopia cz. 29 - Karo.
1pix użytkownik wmp57 odległość 49 km 1pix
Etiopia cz. 30 - Mursi.
1pix użytkownik wmp57 odległość 62 km 1pix
Etiopia cz.  26 - Targ, portretowo.
1pix użytkownik wmp57 odległość 68 km 1pix
Etiopia cz.  25 - Targ.
1pix użytkownik wmp57 odległość 68 km 1pix
Etiopia - plemiona Doliny Omo
1pix użytkownik degial odległość 89 km 1pix
Etiopia cz. 31 - Ari.
1pix użytkownik wmp57 odległość 91 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
pipol użytkownik pipol(wpisów:9077) dodano 07.11.2016 18:52

Zauważyłem, że prawie wszyscy chłopcy są tam zapluci ;))))

charlie użytkownik charlie(wpisów:2379) dodano 04.11.2016 11:20

Z jednej strony szkoda, że to tak na pokaz, ale z drugiej... dobrze że jeszcze coś zostało ze starego świata i że wciąż możemy zobaczyć etiopczyków w plemiennych strojach, a nie w jeansach..
Dziecię z 22 to raczej nie to samo co na 31. Inny pyszczek :-)
Pozdr.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!