m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
W NIEDZIELĘ PALMOWĄ - rozpoczyna się Chwalebne Misterium Męki Pańskiej , w którym udział biorą Alumni bernardyńskiego seminarium, przewodnicy kalwaryjscy oraz pielgrzymi z różnych stron Polski. Odtwarzają triumfalny „Wjazd Chrystusa na osiołku do Jerozolimy” oraz scenę „Wypędzenia przekupniów”. Kalwaryjska Asysta w strojach z epoki rodu Zebrzydowskich.
Prolog misterium Męki Pańskiej Scena wjazd Chrystusa na osiołku do Jerozolimy Jeden z arcykapłanów żydowskich Tryumfalny wjazd PJ do Jerozolimy Apostołowie
 Scena przepędzenia przekupniów z świątyni. jw. Scena przepędzenia przekupniów z świątyni. jw.
WIELKA ŚRODA.
Kolejne części Misterium, „Uczta u Szymona” i „Zdrada Judasza” Każdego roku podczas Wielkiego Tygodnia ojcowie bernardyni proponują pielgrzymom bogatą tematykę kazań, homilii i rozważań wygłaszanych w czasie Misterium Pasyjnego oraz nabożeństw.  W tym roku 2016 tematem wiodącym są słowa zaczerpnięte z ogłoszonego w tym roku miłosierdzia. Na zdj.Postacie z misterium Apostołowie Postacie z misterium - Arcykapłan Annasz Chór Jerozolimski
Prolog Śpiewy Jerozolimskie Zdrada Judasza Uczta u Szymona
Scena narady u Kajfasza Arcykapłan Kajfasz Kajfasz Scena - spisek Sanhedrynu Sanhedryn - Scena narady u Kajfasza Sanhedryn
WIELKI CZWARTEK.
W Wielki Czwartek o godz. 13. kustosz sanktuarium umywa nogi dwunastu Apostołom, po czym wyrusza procesja pasyjna do pałacu Kajfasza.  Słowo O.Kustosza do pielgrrzymów Po zakończeniu czwartkowego Misterium w Wieczerniku na Dróżkach zostanie odprawiona Msza św., po czym rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w Piwnicy u Kajfasza.
Natomiast uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej  została odprawiona o godz. 19. w Bazylice kalwaryjskiej. Bazylika Kalwaryjska, koncelebra Bazylika Kalwaryjska, koncelebra Bazylika Kalwaryjska, koncelebra Ołtarz soborowy, bazylika kalwaryjska, koncelebra.  Apostołowie.
cdn.

najbliższe galerie:

 
KALWARIA ZEBRZYDOWSKA-Klasztor OO. Bernardynów
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Polskie miasteczka - Kalwaria Zebrzydowska
1pix użytkownik u-optymisty odległość 0 km 1pix
 KALWARIA ZEBRZYDOWSKA- Sanktuarium w zimowej szacie.
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Dróżki kalwaryjskie - zima 2018r
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Kalwaria - kilka obrazków
1pix użytkownik felix odległość 0 km 1pix
KALWARIA ZEBRZYDOWSKA w SDM 2016 R.
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
mocar użytkownik mocar(wpisów:2771) dodano 28.03.2016 11:36

Dziękuje wszystkim i odwzajemniam się - Alleluja !

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3077) dodano 26.03.2016 19:18

Byłam w Kalwarii parę razy ale nie w "tym"czasie. To musi być wielkie przeżycie, nawet uczestnicząc jako widz.Pozdrawiam świątecznie .

gabi użytkownik gabi(wpisów:2688) dodano 26.03.2016 08:47

I na mnie Kalwaria zrobiła wrażenie. Dokładnie wczoraj na wiadomościach TVN była migawka stamtąd, a dzisiaj mogę to zobaczyć w Twojej prezentacji.
Dziękuję i pozdrawiam,
Gabi

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6248) dodano 26.03.2016 00:32

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5575) dodano 26.03.2016 00:20

Byłem kiedyś w Kalwarii i zrobiła na mnie naprawdę spore wrażenie. Myślę, że byłoby ono dużo większe, gdybym trafił tam na takie misterium. Pozdrawiam i życzę radosnych Świąt. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!