m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (45):

 
Medziugorie - miejscowość położona w południowej części Hercegowiny. Nazwa Medziugorie oznacza w lokalnym języku osadę położoną między górami. Wydarzenia z 1981 roku sprawiły, że Medziugorie przestało być jedną z wielu zwyczajnych bośniacko - chorwackich wiosek. To tutaj na górze Crnica, mniej więcej w połowie drogi na jej szczyt, w miejscu zwanym Podbrdo 25 czerwca 1981 roku sześciorgu chorwackich dzieci ukazała się Matka Boża. Kościół Katolicki do dzisiaj w swoim oficjalnym stanowisku wstrzymuje się z ostatecznym osądem objawień. Mimo to wzgórze Podbrdo, naznaczone obecnością Matki Bożej, bardzo szybko zyskało rozgłos i stało się miejscem modlitwy nie tylko okolicznych mieszkańców ale także chrześcijan z najodleglejszych zakątków świata.
Zbocze wzgórza jest kamieniste, porośnięte nieliczną niską roślinnością i krzewami. To przez to kamieniste i śliskie zbocze przebiega ścieżka do miejsca Podbrdo zwanego także Górą Objawień. W 1989 roku wzdłuż ścieżki ustawiono płaskorzeźby z brązu przedstawiające tajemnice różańca. Dniem i nocą można spotkać przy nich rozmodlone grupy pątników.
W miejscu pierwszego spotkania dzieci z Maryją ustawiono figurę Matki Bożej trzymającej w reku różaniec. Gospa (z chorw. Pani)
Od południowego - zachodu Medziugorie osłania góra Kriżevac (520 m n.p.m). Na jej szczycie umieszczono biały, betonowy krzyż zawierający cząstkę relikwii drzewa krzyża świętego. W sąsiedztwie wsi zwanej Bijakovici znajdują się domy Wspólnoty Cenacolo, założonej przez s.Elwirę Petrozzi oraz tzw. Pole Życia (Campo della Vita). Wspólnota powstała z myślą o osobach uzależnionych od narkotyków. W jej kręgu mogą oni liczyć na pomoc i ponowne odkrywanie sensu życia.
Młodzi ludzie chętnie spotykają się z pielgrzymami, aby dzielić się z nimi swoimi doświadczeniami i opowiadać o swoim nawróceniu. Kościół parafialny św.Jakuba Apostoła. Jest stosunkowo młodym obiektem. Jego budowę ukończono w 1969 r. Ołtarz polowy na tyłach kościoła św.Jakuba Apostoła. powstał w 1989 r. w odpowiedzi na szybko rosnącą rzeszę pielgrzymów. W okresie letnim jest to zasadnicze miejsce sprawowania nabożeństw. Wokół ołtarza znajduje się około 5 tyś. miejsc siedzących.
Wyróżniającym się obiektem jest nie wątpliwie 8 metrowa figura Chrystusa Zmartwychwstałego. Kościół św.Jakuba Apostoła wznosi się w centrum Medziugorie. Jest on z całą pewnością miejscem, do którego obowiązkowo musi zawitać każdy, kto znalazł się w okolicy. Plac przed świątynia. Na razie jeszcze pusty, ale bywa tu naprawdę tłoczno.
Modlitwa wokół figury Matki Bożej Królowej Pokoju. Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Medziugorie - galeria  na niedzielę  ( V. 2017 )
1pix użytkownik agra60 odległość 0 km 1pix
Bośnia i Hecegowina-Medjugorie
1pix użytkownik tereza odległość 1 km 1pix
Bałkany cz. 4 - Medugorje.
1pix użytkownik wmp57 odległość 1 km 1pix
Bośnia i Hercegowina - Medjugorje
1pix użytkownik valt69 odległość 1 km 1pix
Objazdówką do Medziugorie i wodospadów Kravica
1pix użytkownik lucy56 odległość 1 km 1pix
Bośnia i Hercegowina ,     Medjugorie  cz. 01 / 02
1pix użytkownik warusek odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 13.05.2016 14:56

Miejsce atrakcyjne, ale te tłumy ludzi.

caprio72 użytkownik caprio72(wpisów:989) dodano 11.05.2016 08:31

lucy56...dzięki za odwiedziny. Pozdrawiam :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3059) dodano 10.05.2016 20:34

Miło wspominam to miejsce. Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!