m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Zapraszam do Wrocławia :). Wjeżdżamy na Most Rędziński.  Jest to drogowy most wantowy nad Odrą, będący częścią autostrady A8 . Stadion Miejski we Wrocławiu. Głównym użytkownikiem areny jest klub piłkarski Śląsk Wrocław. Stadion był jedną z aren Euro 2012. Rozegrane na nim zostały trzy mecze fazy grupowej. Stadion mieści się przy Alei Śląskiej. Wrocław przywitał nas ogromnymi chmurami. Myślałam, że zwiedzanie będzie odbywało się w strugach deszczu, a tu wielka niespodzianka. Po prostu upał :) :) :) Mkną po szynach niebieskie tramwaje,Przez wrocławskich ulic sto...Tu przechodnia uśmiechem witają, Dzieci, kwiaty i każdy dom... Na przystankach nucą słowiki
Dźwięczy śpiewem stary park
Przez Sępolno, Zalesie i Krzyki
Niesie melodię wrocławski wiatr... Ta piosenka krążyła wokół mnie cały czas, przemierzając ulice Wrocławia.Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.
W czasach antycznych w miejscu lub okolicach Wrocławia istniała miejscowość o nazwie Budorigum. Została ona odwzorowana na antycznej mapie Klaudiusza Ptolemeusza z lat 142-147 naszej ery. Pasaż Zielińskiego przy ul. Swobodnej 37. Wrocław Główny - największa z osobowych stacji kolejowych we Wrocławiu. Jeden z nielicznych w Polsce dworców kolejowych, który ma halę peronową i posiada kategorię A. Dworzec znajduje się przy ul. Piłsudskiego. Pierwszy napotkany krasnal.... Pomnik Anonimowego Przechodnia. Rzeźba Jerzego Kaliny stoi u zbiegu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej. Ulicą Świdnicką zmierzam do Hotelu na krótki odpoczynek...i biegnę dalej....
Po drodze mijam kościół Bożego Ciała. Kościół byłej komandorii joannitów, położony przy dzisiejszej ulicy Świdnickiej nr 26. Budynek Opery, ulica Świdnicka 35. Krasnal Florianek na ulicy Świdnickiej. Kościół pw. św. Stanisława, Wacława i Doroty, plac Wolności 3. Świdnicka 13. Widok na Kazimierza Wielkiego i wieżę Ratusza. Ogród Zoologiczny znajdujący się przy ul. Wróblewskiego 1-5 we Wrocławiu, otwarty 10 lipca 1865.
Jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich ogrodem zoologicznym w Polsce. Powierzchnia ogrodu to 33 hektary. Afrykarium we wrocławskim ZOO. Obiekt prezentujący życiodajne wody Afryki, został otwarty w dniu 26 października 2014 r. To kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tu 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.
Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne można podziwiać z podwodnego, akrylowego kanału. Tunel ma długość 18 metrów. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 litrów wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) Mnie najbardziej spodobały się całuśne rybki, które cały czas podpływały do siebie i cmok...cmok...
Afrykarium prezentuje również Dżunglę dorzecza Kongo.Dżunglę otaczającą rzekę Kongo reprezentują krokodyle... ...roślinożerne ssaki zwane także syrenami.... ...bujna roślinność... W kompleksie Afrykarium znajdą się też: sala konferencyjna i edukacyjna, restauracja, taras widokowy i sklep z pamiątkami.
Wrocławskie ZOO, to miejsce, gdzie można wypocząć... ...miejsce, które daje schronienie 10 500 zwierząt, które reprezentują około 1 100 gatunków, w tym zagrożone wyginięciem, a nawet niewystępujące już w naturalnym środowisku... ...jest członkiem prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA) oraz ISIS (Międzynarodowego Systemu Identyfikacji o Gatunkach)... ...ściśle współpracuje z Międzynarodową Unią Ochrony Przyrody (IUCN)... ...jest wyjątkowym miejscem rekreacji i odpoczynku położonym pośród terenów zielonych, w tym starodrzewiem...
Dostojne żyrafy, choć leniwe...ale w takim upale każdemu chce się leżeć ... i jeszcze pamiątkowa fotka :) :) :) Zebry poszły nam na rękę i bez fotografowania z dwu stron, pokazały się z przodu i z tyłu :)
Struś pozował z godnie podniesioną głową.. ...i za chwilę się obraził...Dziękuję za wspólny spacer.

najbliższe galerie:

 
POLSKA - Wrocławskie ZOO
1pix użytkownik paulus odległość 0 km 1pix
Wrocławskie zoo - cz. 2
1pix użytkownik baron odległość 0 km 1pix
Bliskie spotkania ze światem zwierzęcym we wrocławskim zoo.
1pix użytkownik dispar odległość 0 km 1pix
Zamiast....
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Polska - Wrocław - Afrykarium
1pix użytkownik maria37 odległość 0 km 1pix
Wrocławskie zoo - cz. 1
1pix użytkownik baron odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 08.06.2016 17:33

charlie - Afrykarium otworzyli w październiku 2014 roku. Miałam to szczęście zobaczyć wszystkie jego walory. Pogodę mieliśmy piękną, słoneczną i było bardzo ciepło. Nawet zafundowaliśmy sobie rejsik po Odrze. Będzie w następnej galerii.
Pozdrawiam serdecznie.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 08.06.2016 17:31

barbara_31 - Miło mi, że galeria się podobała. Surykatki robiły tam różne rzeczy...hmm, pokazałam tylko to :) :)
Pozdrawiam serdecznie.

charlie użytkownik charlie(wpisów:2379) dodano 08.06.2016 13:08

Afrykarium wygląda super.
W maju 2014 było jeszcze zamknięte więc sie nie załapałam... Ale nic to. Następnym razem :-)
Piękną pogodę mieliście na zwiedzanie.
Pozdr.

barbara_31 użytkownik barbara_31(wpisów:805) dodano 06.06.2016 23:51

Wrocław mamy w planach na wrzesień, bo zawsze tylko przejeżdżaliśmy. Surykatki z drugiego zdjęcia zajebiaszcze. Pozdrawiam

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3106) dodano 05.06.2016 22:06

Za mojej ostatniej bytności Afrykarium nie było ,no i po co ganać do Afryki jak można bliżej 😉.
Na 32 jakieś smętne pigngwiny, reszta ok. Całkiem przyjemny spacer po ulubionym mieście.Pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 04.06.2016 23:01

Afrykarium otworzyli w 2014, więc to nowość. Ja pamiętam ZOO sprzed wielu lat. Sporo się zmieniło, jest więcej zwierząt. Spędziłam tam parę godzin i rzeczywiście można tam odpocząć. Nie było tłumów, więc spoko.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

ak użytkownik ak(wpisów:6358) dodano 04.06.2016 22:25

ZOO wrocławskie słynne jest od lat i wizytowałem je wiele raz ale.... nowości z akwarium niestety nie znam, muszę nadrobić lecz w tym roku niestety czasu zabrakło :)
Maciej przesyła pozdrowienia , no i ja oczywiście też ! :))

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!