m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Mini spotkanie obieżyświatów rozpoczeło się pod Panoramą Racławicką. Wprost spod Panoramy Racławickiej udajemy się do przystani. Mijamy Most Piaskowy. Z góry na Bulwarze Włostowica widzimy Krasnala Pracza Odrzańskiego. Zaproponowany rejs po Odrze, był fantastycznym pomysłem Andrzeja. Dochodzimy do Przystani Kardynalskiej. Przystań Kardynalska - Bulwar Włostowica, Wyspa Piasek na Ostrowie Tumskim Przystań pasażerska znajduje się przy Bulwarze Włostowica na Wyspie Piaskowej na Ostrowie Tumskim. Deptak spacerowy został zbudowany i otwarty dla zwiedzających w 1998 r., rok po powodzi stulecia w 1997 r. Na przystani znajduje się tabliczka upamiętniająca wysokość wody i datę powodzi. Ze względu na położenie, przystań nazwano „Przystań Kardynalska. Rejs statkiem po Odrze... Piękne widoki, świeże powietrze i szum wody to największe atuty rejsu po Odrze. Wycieczka statkiem to wspaniała okazja, aby popatrzeć na Ostrów Tumski z innej perspektywy. Kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja.Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja we Wrocławiu - gotycki kościół na Ostrowie Tumskim położony w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego zamku Piastów śląskich.
Pałac arcybiskupi i Archikatedra św. Jana Chrzciciela widziane z Odry. Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety. Przewodnikiem po obu stronach Odry, byli wspaniali przewodnicy po Wrocławiu, ak (Andrzej) i Maciek. Muzeum Narodowe we Wrocławiu to jedno z głównych muzeów Wrocławia i Dolnego Śląska. Zbiory muzeum obejmują przede wszystkim malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska. Wrocław, to jedno z najpiękniejszych miast, cudownie prezentujących się, po obydwu stronach rzeki.
Most Grunwaldzki widziany z pokładu nabiera całkiem innego kształtu. Politechnika Wrocławska. Kolej linowa Politechniki Wrocławskiej. Dwa wagoniki, które jeżdżą wahadłowo z kampusu PWR na Wybrzeżu Wyspiańskiego do Geocentrum do ul. Na Grobli Plac Powstańców Warszawy  widziany z Odry.
Piękna pogoda sprawiła, że ruch na rzece był całkiem spory. Ruszyły statki, barki, kajaki... Most Grunwaldzki, to most wiszący przez rzekę Odrę o konstrukcji stalowej, nitowanej; elementy nośne wsparte są na pylonach murowanych z cegły i oblicowanych granitem, o wysokości około 20 m. Bulwar Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu, to bulwar położony na południowym brzegu rzeki Odry, jej śródmiejskiego ramienia, na odcinku od Mostu Piaskowego do Mostu Pokoju. Położony jest w rejonie tzw. Wrocławskiego Nowego Miasta. Kościół Najświętszej Marii Panny na Piasku i budynek poklasztorny.
Dziękuję za wspaniały rejsik :) Most Tumski - w tle Wyspa Piasek i Kościół NMP Most Tumski (potocznie nazywany także Mostem Zakochanych lub Mostem Katedralnym) - dwuprzęsłowy stalowy, nitowany most we Wrocławiu zbudowany w roku 1889 nad północną odnogą Odry pomiędzy Ostrowem Tumskim a Wyspą Piasek, na miejscu wcześniejszego mostu drewnianego. Do roku 1945 nosił nazwę Dombrücke. św. Jan Chrzciciel
przy Moście Tumskim Tablica na murze Mostu Tumskiego, Figura św. Piotra w ogrodzie kościoła pw. śś Piotra i Pawła. Pomnik św. Jana Nepomucena na Ostrowie Tumskim.Umieszczony został na placu Kościelnym, przed kolegiackim kościołem św. Krzyża i katolickim sierocińcem Orphanotropheum, na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Według kroniki pomnik został odsłonięty w maju 1732 roku i kosztował 2049 florenów. Jest największym na świecie pomnikiem Jana Nepomucena.
Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Rzymskokatolicki gotycki kościół parafialny a także katedralny biskupów wrocławskich zlokalizowany na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Obecna, czwarta katedra pochodzi zasadniczo z okresu gotyku, z XIII-XIV w. Poprzedzały ją jednak 3 inne kościoły znajdujące się w tym samym miejscu. Obecny kształt jest efektem barokowych uzupełnień oraz współczesnych restauracji po zniszczeniach wojennych. Uchodzi za pierwszą w pełni gotycką świątynię na ziemiach polskich. Obecna katedra jest trójnawową gotycką orientowaną bazyliką z otoczonym obejściem (ambitem) i czworobocznie zakończonym chórem o długości 100 m i szerokości 44,5 m. Zarówno zachodnia jak i wschodnia elewacja flankowane są wieżami, z czego wschodnie od późnego średniowiecza pozostają nieukończone. Katedra posiada trzy wejścia: główne, od zachodu, prowadzące przez domek portalowy oraz dwa boczne, od północy i południa. Archikatedra mieści się przy ulicy Katedralnej.
Kościół św. Idziego we Wrocławiu - późnoromański kościół na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Należy on do parafii św. Jana Chrzciciela. Sąsiaduje od północy z wrocławską archikatedrą. Jest najstarszym w pełni zachowanym budynkiem Wrocławia, a zarazem najstarszym czynnym do dziś kościołem w mieście. Kościół św. Idziego - najstarsza zachowana budowla Wrocławia (XIII w.) Metropolitarne Wyższe Seminarium Duchowne. Seminarium duchowne, kształcące księży katolickich dla archidiecezji wrocławskiej. Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety. Papieski Wydział Teologiczny.
Kolumna Chrystusa Króla Wszechświata, przed Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym na Ostrowiu Tumskim. Pomnik Herkulesa mordującego lwa. Pałac arcybiskupi. Jeden z ważniejszych zabytków na Ostrowie, po generalnym remoncie. Krasnal Kawiarek przy ul. Katedralnej 6. Budynek graniczy z Orphaneum, przy Katedralnej 4. Był to budynek, w którym kiedyś znajdował się sierociniec dla szlachetnie urodzonych. Chłopcy i dziewczęta, którzy tutaj mieszkali i uczyli się, musieli nosić jednakowe stroje podobne do habitów. Chłopców przygotowywano do pójścia na wyższe uczelnie, a dziewczynki uczono gotowania i szycia, aby zostały dobrymi żonami. DZIĘKUJĘ ZA WSPÓLNY SPACER.

najbliższe galerie:

 
Wrocław Muzeum Przyrodnicze
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
   WROCŁAW - WIECZORNY SPACER Z PRZEWODNIKIEM
1pix użytkownik harmony odległość 0 km 1pix
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.
1pix użytkownik dispar odległość 0 km 1pix
Wroclaw ogród botaniczny
1pix użytkownik elise odległość 0 km 1pix
Wrocław - spacer
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
Wrocław miasto świątyń różnych wyznań.
1pix użytkownik elise odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 27.07.2018 19:38

Ja jeszcze w tym mieście nie pływałam statkiem. Czas chyba to zmienić. Miło się z Tobą "wędrowało". Pozdrawiam serdecznie.

ak użytkownik ak(wpisów:6327) dodano 19.06.2016 08:55

Asiu... miło wspomnieć ten wspaniały dzień :)
Piękne zdjęcia !
Pozdrawiam serdecznie :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6301) dodano 12.06.2016 21:05

Piękne ujęcia! A ile ich "upchałaś" w jednej prezentacji - pogubiłem się!...;)
Serdecznie pozdrawiam!

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 11.06.2016 17:37

toman - Dziękuję za odwiedziny w mojej galerii. Miło mi, że galeria się podobała. Zapraszam :)
Pozdrawiam serdecznie.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 11.06.2016 17:36

achernar-51 - To tylko część Wrocławia, ta najbardziej interesująca dla mnie, a mianowicie Ostrów Tumski. Pierwszą część zamieściłam na http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=31385 (Ogród Zoologiczny z Afrykarium ). "Obieżyświatowa" imprezka była zdecydowanie za krótka!
Dziękuję, serdecznie pozdrawiam.

toman użytkownik toman(wpisów:188) dodano 11.06.2016 16:32

Wrocław bardzo ładnym miastem jest. Ma atrakcyjne położenie w drodze na Dolny Śląsk choć samochodziarzom mnóstwo czasu i nerwów przejazd dostarczał. Też już dawno we Wrocławiu nie byłem.
Galeria ciekawa. Dziękuję i pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 11.06.2016 15:19

Już dawno nie byłem we Wrocławiu i Twoja galeria bardzo zachęca do tego, by przypomnieć sobie jego uroki. Gratuluję fajnej "obieżyświatowej" imprezki. Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!