m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Pobudka wcześnie rano ... Piękny wschód słońca i po śniadaniu ruszamy na rzekę. Z pobliskiej wioski przyszedł chłopiec nas pooglądać .
Zobaczcie jaką ma piłkę. To po prostu zwitek starych szmat ciasno obwiązanych sznurkiem.Widziałam piłki małe do ręcznej i takie do nogi :)) Z takich wysokich brzegów ,trudno nabrać wody ale w porze deszczowej woda nie zalewa. Niby mieszkają nad rzeką a do wody trudny dostęp. Widziałam jak nabierają wodę wiadrami spuszczanymi na sznurku.
Wszyscy przyjaźnie do nas machali :)) ... Tutaj już zupełnie inne brzegi. ...te urwiska w posiadaniu miało ptactwo , widać białe ślady guana... .... ...gniazda na maleńkich półkach skalnych,
To czapla nadobna.
...na różnych roślinach , które same z trudem trzymają się podłoża. 
To ślepowrony.:)) ...następna poszarpana skała oblegana przez nietoperze.Fruwały sobie swobodnie w świetle dnia. Na piaskowej łasze , nad brzegiem skromny domek z liczną rodzinką. To jest całe domostwo. Wszyscy siedzą , odpoczywają , zbliżają się najgorętsze godziny dnia. Wszelka praca ustała. Nawet dzieci nie domagają się foto , foto :)) Wysoki piaszczysty brzeg.Bardzo niestabilny. Nieuważne podejście do brzegu grozi upadkiem i zarwaniem się ziemi.
Tutaj dopłynęliśmy parę minut po takim właśnie osypaniu się piaszczystego brzegu. znowu miejsca opanowane przez ptaki.
To czapla purpurowa. Gniazdują na wysokich brzegach.... Ślepowrony.... Tutaj kończymy naszą rzeczną przygodę. Na brzegu 2 domki i mnóstwo dzieci..
Tutaj domki solidniejsze , większe.To pora obiadowa... zaglądam do środka...rodzina przy obiedzie. W misce ryż i chyba maniok.Bardzo ciasno. Bardzo skromnie. Są nas ciekawi tak samo jak my ich.:)) Do samochodów musimy jeszcze kawałek dojść. Rzeczy wrzucamy na takie dwukółki i idziemy. mijamy pola ryżowe...różne chaszcze...
... W razie potrzeby można też podjechać. Przechodzimy przez wioskę.Pusto... no tak, wszyscy odpoczywają w cieniu olbrzymiego drzewa w środku wioski. No , kto normalny cokolwiek robi w godzinach największego skwaru? Tylko biali.... Tak się powinno spędzać te godziny.
Ale my się pchamy dalej. Skwar , duchota i kurz. Straszny kurz.... Droga piaszczysta , sucha ale w zagłębieniach woda i to coś co spływa z pól i z różnych miejsc....tworzy się brązowa bryja.Brr... Przekraczamy rzekę,.... no tak woda po kolana .Trudno byłoby tu płynąć... Teraz droga szersza ale błotko śliskie i zdradliwe. To zdjęcie zrobione w trakcie hmmm...siadania pośrodku.Potem już nie musiałam się przejmować no, na przykład stopniem ubrudzenia spodni...:)) Wozy jechały rowami z wodą... ...dzieci myły w nich naczynia, widać zbliżamy się do następnej wioski...
No...nareszcie nasze samochody:)))
A tam przydrożna knajpa a w niej.... zimna!!! cola ....naprawdę lepszej w życiu nie piłam :))
Dostałam od knajpiarza pół litra czystej wody do opłukania się.Jakoś trzeba było wejść do samochodu...no to w drogę... Po drodze krótki postój na rozprostowanie nóg. Dwóch wioskowych muzykantów zaczęło śpiewać i grać na oryginalnych , wykonanych przez siebie instrumentach. Na początku nieśmiali .... szybko się rozkręcili.
Co śpiewali ? Piosenka prosta i skomponowana na poczekaniu- do wioski przyjechali biali i kazali sobie grać :))-to tłumaczenie naszych kierowców:)) Oczywiście wyległa cała wioska... Jednak czas nas goni ...więc w drogę... na promy ładujemy się już ciemną nocą.
Pierwsze wrażenie , gdy zobaczyłam te promy a szczególnie szyny po których się wjeżdżało i zjeżdżało na prom było....:))) Ale do hoteliku dotarliśmy szczęśliwie.
Dziękuję.:))

najbliższe galerie:

 
MADAGASKAR-Mieszkańcy i ich zwyczaje
1pix użytkownik klavertjevier odległość 46 km 1pix
Madagaskar-subiektywnie - podróż dłubankami.
1pix użytkownik nata14 odległość 74 km 1pix
MADAGASKAR- Impresja naszej podróży
1pix użytkownik klavertjevier odległość 139 km 1pix
Madagaskar-subiektywnie
1pix użytkownik nata14 odległość 142 km 1pix
MADAGASKAR,, kameleony
1pix użytkownik martyna odległość 144 km 1pix
Madagaskar subiektywnie
1pix użytkownik nata14 odległość 149 km 1pix

komentarze do galerii (10):

 
nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 11.07.2016 20:11

Kordula, dzięki ,dalej będą Tsingy i droga do krainy baobabów. Oraz ciekawski nocny lemurek:))Pozdrawiam.

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 11.07.2016 20:09

Swift dzięki.Zaraz piszę. Dzięki za odwiedziny.:))

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 11.07.2016 20:08

klavertjevier ,tak tam się widzi samo życie ,bez turystycznego polukrowania. A jak ktoś się do ciebie śmieje to po prostu dlatego , że się śmieje i nie oczekuje za to zapłaty.Te uśmiechy są szczere. Pozdrawiam:)

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 11.07.2016 20:04

Anek11, dzieciaki chcą fotek i zawsze sprawdzają rezultaty na ekraniku i wtedy jest najwięcej radości i śmiechu.Zresztą dorośli też.Cieszę się , że się podobało. Pozdrawiam:))

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 11.07.2016 20:01

Lucy ,dzięki. Fajnie , że wpadłaś w odwiedziny. Pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 10.07.2016 20:56

Napisze jeszcze raz, bardzo Ci zazdroszczę tego Madagaskaru. :))Zazdroszczę w sposób pozytywny oczywiscie. Ciekawe co nam pokazesz w nastepnej osłonie? Pozdrawiam:)

swift użytkownik swift(wpisów:131) dodano 10.07.2016 17:55

Na 20 piekna czapla purpurowa. Plus czapla nadobna ( to ta biała ). A pozostałe z czerwonymi oczkami i czarnymi czapkami to stacjonarne, lęgowe slepowrony

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 10.07.2016 15:21

C'est la vie!
Bardzo podobają mi się Twoje galerie z Madagaskaru, samo życie!
Przeczytałam i obejrzałam z wielkim zainteresowaniem.
Czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam.anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 10.07.2016 13:30

Jak dla mnie rewelacyjna galeria, szczególnie podobające się zdjęcia mieszkańców/dzieciaków. Podejrzewam że nie pozują z sympatii czy dla rozrywki, ale mimo to ich zdjęcia są tak naturalne...Fajnie przedstawiasz w kolejnych odsłonach pobyt na wyspie marzeń. Pozdrawiam

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3105) dodano 10.07.2016 12:28

Jak mi się podoba Twój subiektywizm😊.Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!