m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (34):

 
Od kilku lat mówię sobie,że muszę  pojechać w Tatry,ale jak to mam zrobić skoro tak bardzo kocham Karkonosze. Nie daleko mam bo ok 100 km a w Tatry to już ok 600km  i do tego kiepski dojazd. Ponieważ nie posiadam samochodu na góry muszę przeznaczyć minimum 3 dni ,na Tatry to już minimum 5 dni a 5 dni w Karkonoszach to już trochę czasu. Nie potrafię się przełamać tym bardziej ,że właśnie tu potrafię zaspokoić swoją duszę kiedy coś mnie gryzie. Są takie miejsca a ja takie znalazłem w Karkonoszach.Zdeptałem już tam chyba każdy szlak. Jesień jest tu bardzo piękna ,wczasie mojej wędrówki pogoda mi dopisywała.
A Skalny Stół odkrywał piękne krajobrazy.Doskonałe miejsce na łyk kawki. W tym dniu po zjedzeniu szarlotki w Schronisku Okraj miałem iść na Śnieżkę, przez przełęcz Sowią No ale jak to u mnie bywa,zboczyłem z trasy i dotarłem na Śnieżkę ale od strony Czech. Drapałem się w głowę tylko czy zdążę przed nocką wrócić do Karpacza a było już pózno. Wrócić wróciłem ale nie koniecznie za dnia :),było już ciemnawo,nawet mocno ciemnawo.
Ale tak to ze mną jest w Karkonoszach,jestem tu szczęśliwy a szczęśliwi czasu nie liczą.Następnego dnia Miałem w planie wejście na Śnieżkę najłatwiejszym szlakiem ale chyba i najpiękniejszym.
Jej rodzice wyprowadzili się do innego miasta i tam ją pochowali nie mówiąc mi gdzie. Początek od Świątyni Wang w stronę Schroniska Samotnia. Zimno było ,nawet bardzo ,jednak ten czar ogrzewał mnie mocno. A w schronisku czekały na mnie pyszne naleśniki,drogie i mało ich,ale pyszne. Następnie przez jedno z najstarszych schronisk w Karkonoszach,Strzecha Akademicka. Na Śnieżce jak zwykle wiało,że głowę mało nie urwało.
Od kiedy ja pamiętam to zawsze tak było,ale pogoda piękna. Słoneczna z temperaturą -4 stopnie i z przepięknym widokiem. Nie podobało mi się tylko jedno.Nie mam nic do psów ale nie powinno się z nimi wędrować po górach. Tak sam jak nie powinno się wędrować po góra po drinku i w sandałach. Ale to moje zdanie  i  tyle. Góry są piękne ale i niebezpieczne,tylko dla mądrych ludzi.
W czasie tej wędrówki spotykałem wielu ludzi którzy zadawali sobie pytanie-po jakiego czorta ja się tak męczę. Dyszą ,sapią i nikt ich na siłę nie ciągnie.A na końcu człowiek. Szczęśliwy i zadowolony,że dotarł.Radość jest wielka. Dla takich chwil warto żyć i tylko łyk kawki i wzrok w dal.Cóż trzeba więcej. A no trzeba zejść na dół.
Był szlak najłatwiejszy,teraz będzie trudniejszy. Czerwonym szlakiem mijając Dom Śląski w stronę Schroniska Nad Łomnicką.
Zimą szlak jest zamknięty przez lawiny a tak było śliski.Jest stromo ale pięknie. A za plecami Śnieżka nas żegna a po drodze ukłon w stronę cmentarza ofiar gór.Ja pisałem wcześniej ,góry bywają niebezpieczne. Cudnie mi się tam wędrowało przez 3 dni i jak zwykle czułem się tu bosko. Karkonosze to mój azyl,raj.Tu doskonale się odnawiam i potrafię odpocząć psychicznie i fizycznie ,mimo męki.
To moje miejsce gdzie często wracam.
Tatry,obiecuję,że kiedyś do was zawitam,ale nie wiem kiedy.Może listopad:):)

najbliższe galerie:

 
Karpacz - ŚWIĄTYNIA WANG
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 0 km 1pix
Wokół Świątyni Wang
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
Karpacz - Świątynia Wang
1pix użytkownik tomekk odległość 0 km 1pix
Świątynia Wang - wnętrze
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
Karkonosze - zima 2013
1pix użytkownik foto-jaro odległość 1 km 1pix
Świątynia Wang & Karkonoski las
1pix użytkownik oli1104 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
markopol użytkownik markopol(wpisów:1491) dodano 24.04.2017 22:30

Halszka-dziękuję za zainteresowanie się tą galerią,nie było komentarzy bo być nie mogły.Jak pisałem ,ta galeria miała inne przesłanie ale i inne opisy pod galerią,komentarze były zablokowane.Dostałem wtedy dużo wiadomości na pocztę i za to bardzo dziękuję.Nie wiem czy zdążyłaś wtedy z tymi opisami,jak tak to wiesz o co mi chodzi.Tamtych opisów już nie ma poza jednym opisem które celowo nie zmieniałem(13).
Te przesłanie z tymi opisami co są dobrze odczytałaś ,uwielbiam Karkonosze i jeszcze nie raz tam trafię.
Serdecznie pozdrawiam

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 24.04.2017 08:32

Markopol, Twoja galeria z Karkonoszy wyskoczyła w losowych,więc zajrzałam i zdziwiłam się,ze nie ma ani jednego komentarza do tak pięknego miejsca:) Przesłanie doczytałam i też tak często mam,że jadę tam,gdzie bliżej,taniej i lepszy dojazd:) Samo życie:) Pozdrawiam!

markopol użytkownik markopol(wpisów:1491) dodano 23.04.2017 14:03

Halszka-ta galeria ma inne przesłanie,był tu inny napis pod zdjęciami.Ale prawdą jest,że Karkonosze kocham bo....
Pozdrawiam

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 23.04.2017 11:53

O tak! Mamy te swoje ulubione miejsca,do których lubimy wracać:)
Ty w Karkonosze, a ja w Pieniny i moje kochane Beskidy:) Pozdrawiam!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!