m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (39):

 
Jedną z największych atrakcji przedmieść Kuala Lumpur stanowią Jaskinie Batu. Musieliśmy pokonać aż 272 stopnie, aby dotrzeć do znajdującego się w ich wnętrzu kompleksu hinduistycznych świątyń. Nie powinno chodzić się środkowymi schodami, ponieważ są one przeznaczone dla duchów, które wchodzą i wychodzą ze świątyni. Wejścia do jaskiń strzeże ponad 40 metrowy, pozłacany posąg Murugana, który jest patronem jaskiń Batu. Wcześniej nie wiedzieliśmy, że to drugi na świecie najwyższy posąg hinduistyczny. Napotkamy tu również inne mniejsze posągi hinduistyczne. Największa Jaskinia Katedralna imponuje swoimi rozmiarami. Mierzy 150 metrów wysokości. Na jej  końcu znajduje się malutka świątynia hinduistyczna, gdzie odprawiane były właśnie modlitwy. Wieńczą ją postacie z mitologii hinduskiej.
Na schodach do świątyni spotkaliśmy rodzinę pielgrzymów. Jaskinie Batu to jedno z najważniejszych miejsc kultu w Azji Południowo-Wschodniej dla wyznawców hinduizmu. Ten chłopiec chętnie pozował do zdjęć, aż w końcu sam zrobił fotkę moim aparatem. Zawsze fascynuje mnie blask świec w świątyniach różnych religii. Rodzina pielgrzymów po wyjściu ze świątyni. Nie tylko ja fotografowałam to miejsce... Trudno o większy kontrast z poprzednim miejscem. Bliźniacze Wieże tzw. Petronas Towers to ikona Kuala Lumpur i całej Malezji.
Liczące 452 metry wysokości Petronas Towers pozostają najwyższymi bliźniaczymi wieżami na świecie. Do 2004 roku były najwyższymi budynkami. Z bliska ciężko ogarnąć je wzrokiem. A i parametry techniczne ma trudne do wyobrażenia. Choćby powierzchnia szyb, która odpowiada...32 tysiącom standardowych okien. W otoczeniu Petronas Towers wyrosły jak grzyby po deszczu inne wysokościowce mieszczące m.in siedziby międzynarodowych banków. Niektóre z nich wyróżniają się ciekawą architekturą. A wszystko otoczone bujną, tropikalną roślinnością. Każda z bliźniaczych wież była budowana równolegle przez firmę z innego kraju - jedna przez koreańskiego Samsunga, druga przez japońskie konsorcjum - Hazama Corporations. Może to spowodowało, że jedna z nich ma nieznaczne problemy z odchyleniem od pionu.
W holu Petronas Towers można podziwiać bolidy z wyścigów Formuły I w Malezji. Mimo swych 88 pięter należą do najbezpieczniejszych budynków. Zawdzięczają to m.in najgłębszym na świecie fundamentom sięgającym 150 metrów w głąb ziemi. Z tarasu widokowego na moście łączącym wieże rozciąga się panorama Kuala Lumpur. Szkoda, że chwilę wcześniej nad miastem przeszła potężna tropikalna burza. Zbliżając elektroniczny bilet do monitora udało mi się wyczarować wizerunki obu wież na tle flagi Malezji. W tym miejscu można porównać najwyższe budynki na świecie... ...z Petronas Towers
Bliźniacze wieże trzeba obowiązkowo zobaczyć nocą. Wtedy wydają się jeszcze bardziej okazałe i piękne. Mnie skojarzyły się wówczas z dwoma klejnotami wysadzanym diamentami. Turystów przyciąga także Meczet Narodowy - Masjid Negara. Tę nowoczesną budowlę zbudowano w celu upamiętnienia niepodległości Malezji. Wejście do meczetu jest bezpłatne, ale należy przywdziać czador. Nigdzie wcześniej w Malezji nie spotkałam sklepu wyłącznie z modą muzułmańską.
Mieszkanka Kuala Lumpur. Stołeczny sprzedawca kawy. Wiele osób za cel wizyty uznaje Pałac Istana Negara. Jest on oficjalną rezydencją króla Malezji. Jeżeli środkowa flaga na pałacu jest zawieszona i jest koloru żółtego, to sygnał, że król przebywa w Malezji. W niszach w bramie cały czas są dwaj żołnierze na koniach pilnujący pałacu. Nie zazdroszczę im służby w tym upale.
Pałac Sułtana Abdula Samada to pamiątka po brytyjskim panowaniu w Malezji. Pałac wyróżnia się ciekawą architekturą. Ta dziewczynka przypomina nam, że Kuala Lumpur to prawdziwy tygiel etniczny. Dziękuję :)

najbliższe galerie:

 
Kuala Lumpur 1
1pix użytkownik muczacza odległość 0 km 1pix
MALEZJA...KUALA I W DZIEŃ I W NOCY
1pix użytkownik deszcz odległość 1 km 1pix
Kuala Lumpur 2
1pix użytkownik muczacza odległość 2 km 1pix
Kuala Lumpur
1pix użytkownik doracz odległość 4 km 1pix
Kuala  Lumpur  (  Malezja  2016r  )
1pix użytkownik agra60 odległość 8 km 1pix
KLCC
1pix użytkownik sebastian odległość 8 km 1pix

komentarze do galerii (10):

 
migawka użytkownik migawka(wpisów:306) dodano 17.08.2016 21:41

Lucy, dziękuję za milutki komentarz i odwiedziny.
Pozdrawiam :)

migawka użytkownik migawka(wpisów:306) dodano 17.08.2016 21:39

Rozmusiaki, dziękuję za odwiedziny, fatycznie to ciekawy i egzotyczny kraj.
Pozdrawiam :)

migawka użytkownik migawka(wpisów:306) dodano 17.08.2016 21:35

Ula, cieszę się bardzo, że się podobało.
O schodach też dowiedziałam się w ostatniej chwili... więc kilka duszków mnie podprowadziło :))))
A uśmiech, szczególnie dziecięcy zawsze mnie urzeka.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)))

migawka użytkownik migawka(wpisów:306) dodano 17.08.2016 21:28

Nola, Kuala Lumpur to miasto kontrastów ... i wieże i jaskinie zachwycają.
Dzięki za wizytę :)
Pozdrawiam

migawka użytkownik migawka(wpisów:306) dodano 17.08.2016 21:21

Paweł, taras widokowy robi wrażenie... tym bardziej, że można sobie dawkować wysokości :) ...pierwsza na łączniku... a druga na 88 piętrze.
Pozdrawiam serdecznie :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3105) dodano 16.08.2016 23:31

Podoba mi się Twój przekrojowy pokaz Malezji. Pozdrawiam.

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4813) dodano 16.08.2016 20:54

Ciekawa,acz krótka odsłona tej egzotycznej,a jakże nowoczesnej części naszego globu :)
Pozdrawiam!

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 16.08.2016 20:33

Witaj migawko, dawno Cie tu nie było:))
Fajna przekrojowa galeria:))
Ze ja tez o środkowej częsci schodów nie wiedziałam. Przemaszerowałam pewnie z niejednym duchem.
Usmiech z ostatniej fotki tak promienny , ze trudno sie nie uśmiechnąć:))
Pozdrawiam:))

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 16.08.2016 18:25

Pięknie te wieże wyglądają nocą, a jaskinie robią wrażenie swoją wielkością:)
pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7519) dodano 15.08.2016 23:13

Te dwie wieże faktycznie w nocy wyglądają jeszcze lepiej ..., zazdroszczę tego tarasu widokowego ..., podobało się bardzo, pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!