m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Zamek jest przykładem architektury przełomu średniowiecza i wczesnego Renesansu. Piaskowiec z którego wybudowano zamek był przez 5 lat płukany w nurcie Loary, w celu pozbawienia go wszelkich zanieczyszczeń. Forteca z czterema okrągłymi wieżami obronnymi, zwieńczonymi blankami, otoczona jest szeroką fosą wypełnioną wodą. Brama strażnicza chroniona jest podwójnym mostem zwodzonym i opuszczaną broną. Zamek jest w prywatnych rękach i obecnie jest w poosiadaniu potomków marszałka Soult, hrabiego i hrabiny Bruno de Sauvebeuf.
Zaraz po ukończeniu zamek przyjmował wizyty królów Ludwika XI w 1473 r. oraz Karola VIII w 1487 r. Mury zamku mają u podstawy ponad 2 m. grubości i zaopatrzone są w przedmurze umożliwiające ustawienie dział. Budynki przedzamcza. Dziedziniec wewnętrzny o powierzchni 1360 m2, bogato zdobiony, z krużgankami i wysokimi oknami, dającymi dużo światła pomieszczeniom. Sala przyjęć.
Arras flamandzki przedstawiający V rozdział Dziejów Apostolskich. Safira i Anniasz sądzeni przez Św. Piotra za malwersacje finansowe (przywłaszczenie pieniędzy dla ubogich). Rzeźba wykonana przez Houdona, przedstawiająca uosobienie zimy (pozostałe figury z tego cyklu znajdują się w Luwrze). Salon Szary w stylu Ludwika XVI. Meble z szarego drewna pokryte tkaniną d,Ambousson. Stół do pisania a,la Tronchin, z regulowaną wysokością i pochyleniem blatu. Salon w stylu Ludwika XV. Lektyka pochodzenia hiszpańskiego, pokryta skórą.
Wielkie biurko i stół do gry w szachy w stylu Ludwika XV. Popiersie z białego marmury przedstawia Perette de Champagne, prababkę aktualnego właściciela zamku. Wielki salon w stylu Regencji. Boazeria ze scenami myśliwskimi i ogrodowymi, wykonana przez Davida - ojca Davida d,Angers. Biurko Mazarin w stylu Boule, tzn. drewno jest inkrustowane miedzią, szylkretem i cyną. Stół i lampy ze złoconego drewna w stylu Ludwika XIV. Wielka Sala Jadalna, zwana salą rozmów. Nazwa pochodzi od Króła Karola VIII i jego siostry Anny de Beaujeau, którzy przyjmowali w niej ambasadorów Węgier w 1487 r. Wielki kominek piaskowca dekorowany liśćmi winorośli i dębu.
Sala Straży, sufit z XV wieku. Malowany na zlecenie Jeana Bourre, składa się z 24 kasetonów. Rzeżba z drewna dębowego, przedstawiająca Athanora (z greckiego - Ten który nie umrze nigdy), symbolu alchemii. Skrzynia pochodzenia hiszpańskiego z XIV wieku. Kociołek używany przez alchemików, z którego wychodzą chłopiec i dziewczyna, grający na niewidocznych instrumentach na cześć filozofii. Niemiecka szafa z XV wieku.
Pokój w stylu Empire z XIX wieku. Umeblowanie należy w całości do rodziny księcia Dalmacji, właścicieli dóbr i potomków napoleońskiego marszałka Soult. Pokój Renesansowy. Szafa z drewna orzechowego z Włoch oraz fotel składany tzw. Dagobert. Łoże z baldachimem, pochodzące z Hiszpanii. Biblioteka zamkowa, początkowo korytarz łączący pokoje mieszkalne z kaplicą.
W bibliotece, podczas Rewolucji aresztowano ówczesnego właściciela zamku hrabiego de Ruille, który następnie został zgilotynowany w Angers. Na kominku ślady po zniszczonych szablami herbach królewskich rodziny de Bourre. Ślady kul na ścianach i zniszczone szablami herby, dwa sprofanowane grobowce - to jedyne straty materialne, jakie w swojej historii poniósł zamek. Zbiór wachlarzy stworzony przez pana de Vaisse, jednego z właścicieli zamku. Biblioteka zawiera ponad 3000 woluminów, a także interesującą korespondencję z czasów napoleońskich. Kaplica Św. Anny.
Matka Boska Bolesna - XV wieczna rzeźba pochodząca z Niemiec. Św. Anna wraz z Matką Boską i Dzieciątkiem - flamandzka rzeźba z XVI wieku. Krużganki na dziedzińcu wewnętrznym. Ponad fosą zbudowano kamienny most o długości 43 m. Zwodzone mosty, które dzięki przeciwwagom może uruchomić (opuścić i podnieść) nawet dziecko.

najbliższe galerie:

 
Francja 2014 - Andegawenia
1pix użytkownik achernar-51 odległość 14 km 1pix
Château de Serrant
1pix użytkownik szarykot odległość 26 km 1pix
Brissac-Quincé
1pix użytkownik szarykot odległość 29 km 1pix
Baugé
1pix użytkownik szarykot odległość 34 km 1pix
Saumur
1pix użytkownik marta odległość 50 km 1pix
Saumur
1pix użytkownik szarykot odległość 51 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
charlie użytkownik charlie(wpisów:2131) dodano 30.08.2016 14:57

Piękne, cudowne miejsce. Zawsze gdy patrzę na tak zachowane zamki, świecą mi się oczy :-)
Fantastycznie że mogłeś robić we wnętrzach zdjęcia.
Chciałoby się tam kiedyś być :-)
Pozdr.

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4763) dodano 30.08.2016 09:13

Ta nazwa z powodzeniem mogłaby znaleźć się na etykiecie wina ;)
Fajny zamek i miło, że załapałeś się na wnętrza

szarykot użytkownik szarykot(wpisów:82) dodano 30.08.2016 08:55

Achemar. Faktycznie w prywatnych zamkach mają zwyczaj wpuszczania turystów do wnętrz dopiero po godz. 14-tej. Gdy ktoś planuje zwiedzenie jednego dnia kilku zamków, to duży kłopot. Pozdrawiam.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:4954) dodano 28.08.2016 23:37

Z dużą przyjemnością obejrzałem relację z tego miejsca. Dwa lata temu, jadąc z Caen do Angers zahaczyliśmy o ten zamek, ale trafiliśmy na przerwę i nie mając ponad godziny czasu, aby czekać na jego otwarcie "zaliczylismy" go jedynie z zewnątrz... Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!