m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Kanał Środkowy w okolicach dworca w Carcassonne. Dawne barki transportowe przebudowano na pływające hotele. Barka przeciska się pod mostem. Kanał jest bardzo popularną trasą dla barek turystycznych, tzw. houseboat.
Kanał obsadzony jest platanami. Dawny budynek nadzorcy kanału.
Śluza sterowana jest elektronicznie.
Obok kanału, po dawnej drodze dla koni ciągnących barki wytyczono ścieżkę rowerową.
Stare miasto w Carcassonne widziane z mostu Vieux.
Carcassonne stało się ważnym punktem strategicznym, gdy Rzymianie ufortyfikowali wierzchołek wzgórza około 100 p.n.e., a później obrali je za stolicę kolonii Julia Carsaco. Główna część północnych wałów obronnych pochodzi z tamtych czasów. W 518 roku Carcassonne zajął Ibba, hrabia, najdzielniejszy wódz Teodoryka Wielkiego W 1849 roku prace rekonstrukcyjne zlecono architektowi Eugène Viollet-le-Duc. Dzisiejszy wygląd twierdzy jest głównie efektem tej dziewiętnastowiecznej rekonstrukcji. Przy obecnych pracach konserwatorskich zmienia się stopniowo dachówkę łupkową na wieżach, na ceramiczną, zgodną ze średniowiecznym wyglądem. Carcassonne stało się słynne dzięki roli jaką odegrało w trakcie krucjaty przeciw albigensom, gdy miasto stało się ich warownią. W sierpniu 1209 armia pod wodzą Simona de Montforta zmusiła mieszkańców do poddania się. Montfort został nowym wicehrabią, a Trencavela zamordowano. Montfort wzmocnił też fortyfikacje, a Carcassonne stało się twierdzą graniczną między Francją i Aragonią. Podczas wojny stuletniej, w 1355, Czarnemu Księciu (Edwardowi) nie udało się zdobyć Carcassonne, chociaż jego piechota zniszczyła dolne miasto. W 1659, zgodnie z zapisem pokoju pirenejskiego, Roussillon, zaanektowane przez Francję, stało się jej prowincją.
Twierdza Montmorency. Wewnątrz twierdzy jest muzeum, ale z dosyć skromną ekspozycją. Zachowało się niewiele oryginalnych średniowiecznych eksponatów.
Widok z murów zamkowych na Miasto dolne (La Ville Basse).
Katedra Saint-Michel. W ramach miasta górnego znajdują się dwa pasma murów, z bramami i barbakanami. Fortecę tworzą fortyfikacje - podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wież.

najbliższe galerie:

 
Avignon & Carcassonne
1pix użytkownik silver odległość 0 km 1pix
Carcassonne
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix
FRANCJA. Carcassonne
1pix użytkownik caprio72 odległość 1 km 1pix
Zamki - wiekowe Carcassonne... mury obronne  i miasto
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
Francja 2014 - Carcassonne
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Zamki - Bazylika i zamek z Carcassonne
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
charlie użytkownik charlie(wpisów:2127) dodano 19.09.2016 09:33

No i na co mu to było, owemu poborcy Pierre Paul Riquet'owi ? Własną kasę wystawił, a i tak nie doczekał końca budowy, umierając w ruinie...
Ale fakt faktem, że kanał świetny, a twierdza Carcassone absolutnie fantastyczna :-)
Pozdr.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:4916) dodano 17.09.2016 01:07

Bardzo fajna relacja. Miło było przypomnieć sobie Carcassonne, które odwiedziliśmy 2 lata temu. Nad Canal du Midi, niestety, nie dotarliśmy. Pozdrawiam. :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2732) dodano 16.09.2016 22:41

2 w 1😊, zarówno barka jak rower dobre na podziwianie.Zdecdowanie warto zatrzymać się, będąc w pobliżu. Twierdza i samo miasto interesujące.Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!