m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Legendarny Klasztor Szaolin już niedaleko. Przed klasztorem miasteczko. A w nim co krok to szkoła sztuk walki. Szkoły te cieszą się wielkim powodzeniem. W jednej z nich obejrzę pokaz. Tuż za miastem krajobraz  lekko pagórkowaty. Za chwilę zjazd z drogi na parking. Z parkingu docieram pieszo do wejścia na teren klasztoru.
Kompleks turystyczny Szaolin/ Shaolin to szereg różnych zabudowań. Ogólnie dostępne do zwiedzania to świątynia i Las Stup czyli cmentarz. Szaolin wita. Od wejścia do zabudowań klasztornych - spory kawałek - cały czas lekko pod górę. Na terenie kompleksu można trafić na pokaz sztuk walki (w cenie biletu wstępu).
Widać, że cieszy się dużym powodzeniem. Pokaz nie jest długi, szkoda, że muszę biec dalej. Obok rozgrzewka. To już tu. Główne wejście do Świątyni Shaolin. Świątynia Szaolin to świątynia buddyjska, a więc  układ zabudowań jest typowy dla tego typu świątyń.
Przy głównym wejściu stele znaczących mnichów. Oraz pnie miłorzębów z otworami ćwiczących mnichów. Po bokach liczne pawilony. Do pawilonów świątynnych prowadzą bramy, w których królują posągi. Pierwszy pawilon świątynny. Przed pawilonem miejsce na modlitwę. Dookoła unosi się woń kadzideł.
Pierwszy raz widzę mnicha z Szaolin. Czy to naprawdę ten sławny wojownik? Dojście do kolejnego pawilonu. Jak tu robić zdjęcia? Posąg jednego z założycieli klasztoru - Bodmidharmy. Na kolejnym dziedzińcu.
Za zabudowaniami świątynnymi jest wejście do klasztoru, niestety tylko dla wybrańców. Na co dzień, do prac porządkowych oraz młodzi mnisi noszą szare stroje. Klasztorny dzwon wzywający rano na modlitwę.
Jeden z wielu posągów - Śmiejący się (Szczęśliwy) Budda. Opuszczam świątynię i klasztor. Młodzi wojownicy. Droga prowadzi do kolejnej atrakcji kompleksu. Las Stup. To cmentarz zasłużonych dla klasztoru mnichów.
Wewnątrz ceglanego nagrobka umieszczana jest urna z prochami. Najbardziej okazała pagoda. Całkiem współczesne symbole. Cały kompleks zajmuje spory obszar. Można skorzystać z transportu - dodatkowo płatne. Po zwiedzaniu świątyni i klasztoru udaję się na pokaz sztuk walki do jednej z wielu szkół w pobliskim miasteczku. Szkoły te mają wielu chętnych  więc ciągle się rozbudowują
Pokaz ten robi WRAŻENIE. Przerwa skończona, pora do zajęć, a ja ruszam dalej.

najbliższe galerie:

 
CHINY - Klasztor Shaolin
1pix użytkownik paulus odległość 13 km 1pix
Chiny cz.XIII - Świątynia Shaolin
1pix użytkownik wmp57 odległość 16 km 1pix
Klasztor Shaolin
1pix użytkownik stewal odległość 49 km 1pix
CHINY...SZAOLIN - ŚWIĄTYNIA W MŁODYM LESIE. . .
1pix użytkownik deszcz odległość 50 km 1pix
Chiny.  Kung fu w klasztorze Shaolin.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 51 km 1pix
Chiny - Klasztor Shaolin
1pix użytkownik filmdil odległość 52 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 20.09.2016 20:26

charlie: Bardzo mnie cieszy, że Ci się podoba, dziękuję za ciepłe słowa. Próbowałam podglądać to i owo, ale strasznie trudno jest fotografować w Chinach, często pogoda daje w kość, jest niski pułap chmur, wtedy aparat i ja dostaje szału. Zabójcza dla aparatu jest wilgotność, choć mój nie jest z dolnej półki. Jednak coś tam się udało. W długie zimowe wieczory będzie co "obrabiać" Pozdrawiam:)

charlie użytkownik charlie(wpisów:2354) dodano 19.09.2016 11:35

Fajnie jest mieć możliwość oglądania kompleksu takim, jakim jest on na co dzień. Szkoda tylko że nie można go podglądać przez 'dziurkę od klucza' i zobaczyć tego, czego oko zwykłego turysty nie zobaczy. Szkoda że nie można się tam podkraść aby poczuć magię i klimat tego miejsca, bez wszechobecnych tłumów :-)
Piękne zdobienia i kolorystyka na 35.
A najbardziej zaskoczył mnie detal dachu jaki pokazałaś na 38. Stylizacja na... łodygi bambusa ? Nietypowo. Fajnie :-)
Pozdr.

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 19.09.2016 09:10

paweller75: Witaj! Oczywiście masz rację, ale jak widać, w miejscach odwiedzanych przez turystów, pełno też "naszych". Miło, że odwiedziłeś moją galerię. Miłego Dnia:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7349) dodano 18.09.2016 21:33

Licja ... pytanie "jak tu robić zdjęcia" trzeba było zadać sobie raczej przed wyjazdem, niż już w trakcie wizyty w Chinach ..., Chińczyków jest miliard trzysta milionów, a więc statystycznie wszędzie ich będzie pełno:)))
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!