m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (36):

 
Wybraliśmy się tam w dniu, gdy była tam akurat masa ludzi. W kolejce do kasy trochę trzeba było postać, więc ja miałam dużo czasu, by się pokręcić i porobić zdjęcia. Można tu nawet przenocować. Dziedziniec mi się bardzo podobał. Podobno można tu nawet koty spotkać (w wielu miejscach są puszki, do których można wrzucić na nie pieniążka), jednak ja niestety żadnego nie widziałam.
Nie będę przepisywać całej historii zamku z Wikipedii, a z pamięci też nie dam rady, bo, szczerze mówiąc, niewiele zapamiętałam. Więc tylko te ogólne rzeczy... Zamek wybudowany został w latach 1288-1292 przez księcia Bolka I Surowego. W roku 1509 został oddany lub sprzedany rodzinie Hochbergów, przyszłym właścicielom Wałbrzycha.
Zamek kilkakrotnie był niszczony, plądrowany i przebudowywany. Podczas II Wojny Światowej zamek był siedzibą Adolfa Hitlera, a także filia obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.
Po krótkim spacerze tarasami przechodzimy do stajni.
Pozostała jeszcze część, która najbardziej mi się spodobała. Palmiarnia! W wałbrzyskiej palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują różne strefy klimatyczne. Niektóre rośliny mają nawet ponad 100 lat. Dziękuję za uwagę!

najbliższe galerie:

 
Książ-zamek
1pix użytkownik mieczysaw odległość 0 km 1pix
KSIĄŻ - ZAPRASZAM DO ZAMKU
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Jesienny spacer do zamku Książ
1pix użytkownik elise odległość 0 km 1pix
Książ ,  zamek  cz. 2 / 2
1pix użytkownik warusek odległość 0 km 1pix
2017. . .  wakacyjne wspomnienia
1pix użytkownik charlie odległość 0 km 1pix
23 POLSKA Zamek Książ
1pix użytkownik paweller75 odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7220) dodano 20.09.2016 15:09

Ciasteczko ..., zdjęcia musisz postawić do pionu, bo się kulawo ogląda ..., ja byłem tam na początku października w ubiegłym roku, miejsce warte odwiedzenia ..., pozdrawiam:)

charlie użytkownik charlie(wpisów:2229) dodano 20.09.2016 12:24

Książ jak zawsze majestatyczny i pełen ludzi.
Byłam tam kiedyś w maju podczas Festiwalu Kwiatów. Wówczas przeciskanie się między setkami zwiedzających i kramami wprost z odpustów, to był istny horror. Muszę kiedyś tam powrócić i na spokojnie obejrzeć ukochaną miejscówkę naszej angielskiej Stokrotki :-)
Będąc w Książu zdecydowanie warto poświęcić też czas na krótki wypad do Szczawna Zdroju :-)
Pozdr.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!