m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (39):

 
Château de Baugé. XV-wieczny zamek myśliwski króla Rene Andegaweńskiego. Zamek z zewnątrz prezentuje się świetnie, jest znakomitym przykładem średniowiecznej, francuskiej architektury. W 1454 roku , na koniec wojny stuletniej, René I Andegaweński dziedziczy ruiny w miejscowości Vieil-Baugé. W tym miejscu było nawet koronowany przez francuską szlachtę po zwycięstwie w bitwie pod Baugé. Zbudował potem zamek myśliwski według planów architekta Guillaume Robin. Prace zostaną zakończone w 1465 r. Niestety wewnątrz nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Brak interesujących eksponatów zastępują prezentacje audiowizualne. Zwiedzanie wnętrz można sobie darować. W dniu 22 marca 1421 r. pod Bauge armia Tomasza z Lancasteru (młodszego brata Henryka V Lancaster) i francusko-szkockiej armia delfina Charles (przyszłego Karola VII) pokonała wojska Johna Stuarta.
W 1480 roku, po śmierci króla Rene Andegaweńskiego jest przyłączony do korony przez Ludwika XI. Obok zamku jest niewielki park. Budynek trybunału pierwszej instancji. W czasie Rewolucji Francuskiej w okresie terroru trybunał ten wyróżniał się tempem wysyłania na gilotynę.
Pomnik upamiętniający żołnierzy Wielkiej Wojny. Baugé to typowe, małe francuskie miasteczko. Poza zamkiem, warta zwiedzenia jest jeszcze stara apteka szpitalna.

najbliższe galerie:

 
Saumur
1pix użytkownik marta odległość 30 km 1pix
Saumur
1pix użytkownik szarykot odległość 30 km 1pix
Musée des Blindés
1pix użytkownik szarykot odległość 31 km 1pix
Nadwodne landszafciki - Rozlewiska Loary  (02)
1pix użytkownik ak odległość 31 km 1pix
Brissac-Quincé
1pix użytkownik szarykot odległość 34 km 1pix
Château du Plessis-Bourré
1pix użytkownik szarykot odległość 34 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
mocar użytkownik mocar(wpisów:2642) dodano 01.10.2016 16:56

Interesujące miasto ale wydaje mi się jak by wymarłe,w porze południowej.
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!