m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (34):

 
Przez jednych znienawidzona, przez innych uwielbiana. Z całą pewnością jednak zasłużyła na tytuł symbolu Paryża. W dzień całkiem niewinna... W nocy dumna i piękna...
(niecodzienne, dwubarwne oświetlenie królowało w okresie mistrzostw świata w rugby)
Pokrywająca się raz na godzinę płaszczem migających światełek (efekt na tym zdjęciu zupełnie niezamierzony, aczkolwiek coś w tym jest:)) Widok z Placu Concorde na Champs Elysees. Najbardziej okazały z wszystkich mostów przecinających Sekwanę- Most Aleksandra III.
I ten sam most widziany z nadbrzeża. Złota paryska jesień:) Petit Palais. Widok na dziedziniec i kopulę Palacu Inwalidów, w którym znajduje się grobowiec Napoleona Bonaparte. Majestatyczna Katedra Nottre Damme (w 2006r. plac przed Katedrą nazwany zostal Placem Jana Pawla II). Katedra widziana od strony wyspy św. Ludwika.
Słynne piramidki zdobiące (?) Luwr na zewnątrz i wewnątrz. XVI-wieczna Fontanna Niewiniątek nieopodal Forum des Halles (w tym miejscu znajdował się niegdyś Cmentarz Niewiniątek). Widok na nowoczesne Forum des Halles. Rzeźba przed Kościołem św. Eustachego. Urzekające, klasyczne i najczęściej spotykane zabudowania paryskich dzielnic (tutaj: Alesia). Wejście do stacji metra.
Wzgórze Montmartre- Place du Tetre. Zwieńczenie gmachu opery Garnier- bogato zdobione, ale... ...ale nie może niestety równać się przepychowi panującemu w środku opery... ...ani nawet w jej podziemiach. Jedna z komnat Napoleona III udostępnionych do zwiedzania w Luwrze. Podobno w miejscach, gdzie na planie Paryża nie ma metra, znajdują się katakumby. Na zdjęciu- Katakumby w podziemiach Placu Denfert Rochereau (znajdują się tam kości ok. 6 mln osób, przeniesione w wyniku likwidacji kilku paryskich cmentarzy w XVII wieku).
Podniebny fragment Placu Vendome. Typowe zabudowania La Defense- nowoczesnej, biurowej dzielnicy Paryża, w której dominuje szkło... ...oraz mnóstwo współczesnych rzeźb. Na zdjęciu- osobliwe coś :) La Defense- w tle z Grand Arche. La Defense-gra kolorów. Syzyfowe prace w okolicach Pont de Neuilly.
Ogrody Luksemburskie i ich ciekawe zakątki. Okazały most w Parku Buttes Chaumond. Zapierająca dech w piersiach symetria Ogrodów Wersalu.

najbliższe galerie:

 
NOTRE DAME,Champs Elysses i Królowa Paryża...
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Paryż- 1 część
1pix użytkownik beata-zbychu odległość 0 km 1pix
Le Muséum National d'Histoire Naturelle - Paryż
1pix użytkownik migot odległość 1 km 1pix
FRANCJA. Paryż - Wielki Luwr
1pix użytkownik caprio72 odległość 1 km 1pix
Paryż
1pix użytkownik pirania odległość 1 km 1pix
Ze sztampowych miejsc. . .
1pix użytkownik ak odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
kri-kri_boy użytkownik kri-kri_boy(wpisów:46) dodano 18.02.2009 13:40

Ja także mam wielką słabość do tego miasta - jakieś braterstwo dusz - ale to samo pewnie może powiedzieć parę milionów innych ludzi :-)). Zawsze chętnie oglądam zdjęcia z Paryża i zawsze znajduję coś nowego. Galeria ciekawa, dobry komentarz. Jakość niektórych zdjęć nie najlepsza ale za to interesujące kadrowanie...

zima-2009 użytkownik zima-2009(wpisów:347) dodano 18.02.2009 10:25

Interesująca!

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 12.06.2008 19:55

Przyjemna galeria - polecam po meczu.
hejka!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!