m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (27):

 
Wieża Hermesturm w Hanowerze to zbudowana w latach 1956-58 wieża widokowa i radiowej z  charakterystyczną dwururową, żelbetonową sylwetką. Znajduje się w centrum wystawowym i jest zabytkiem. Razem z anteną i logo Hannover Messe ma 88,8 metrów wysokości. Taras widokowy na wieży Hermes znajduje się na wysokości 65 metrów. Może pomieścić około 100 gości. Na wysokości 69 m ulokowana jest restauracja. Szybka winda może zawieźć na górę 14 osób w 15 sekund. Expo-Dach - - został wybudowany na World Expo 2000. Składa się z 10 ekranów o powierzchni 16000m²  i wysokości 26m. Centralne podpory zbudowane są z potężnych, specjalnie wyselekcjonowanych białych pni sosnowych z południowego Schwarzwaldu.
Wykorzystano do tego 70 drzew o wysokości do 50 m i wieku od 150 do 250 lat.

Architektem był Thomas Herzog z Monachium. Projekt ten został uznany przez magazyn Mikado za jeden z dziesięciu najlepszych drewnianych budynków dekady 1993-2003. Powierzchnie targowe są ogromne. Całkiem fajne piramidki - w odróżnieniu od tych egipskich porośnięte trawą.
Największa impreza targowa, jaka odbywa się na tym terenie, to Targi Hanowerskie (Hannover Messe) - międzynarodowe targi przemysłowe, odbywające się w Hanowerze, określane przez wiele źródeł jako największe na świecie. 16 sierpnia 1947 miało miejsce powołanie spółki Niemieckie Targi i Wystawy (Deutsche Messe- und Ausstellungs- AG).
18 sierpnia 1947 - otwarcie w pięciu halach poprodukcyjnych Zjednoczonych Zakładów Metali Lekkich (Vereinigten Leichtmetallwerke) pierwszych Hanowerskich Targów Eksportowych (Hannover Export Fair); po raz pierwszy zaprezentowany na tej imprezie symbol targów – profil Boga Handlu – Hermesa towarzyszy wszystkim wydarzeniom wystawienniczym do dnia dzisiejszego. 1950 - zmiana nazwy na Niemieckie Targi Przemysłowe (Deutsche Industrie-Messe). 1961 - zmiana nazwy na Targi Hanowerskie (Hannover Messe) Od 1986 co roku odbywają się tu największe targi IT na świecie zwane CeBIT
w 2000 Hanower był gospodarzem Światowej Wystawy EXPO 2000
Na terenie targów znajduje się też Exponale (Kładka Północna) - wyjątkowo szeroki i długa most dla pieszych.
Most został otwarty po dwóch latach budowy w 2000 roku na Expo 2000 w Hanowerze. Jest zbudowany ze stali i betonu zbrojonego, ma długość 127 metrów i szerokość 30 metrów. 
Stalowe podpory mostu są podświetlane, co po zmroku daje piękny efekt i wygląda jak flary. To akurat były targi TOC - impreza poświęcona technice związanej z obsługą portową i terminalową, ze szczególnym uwzględnieniem transportu i magazynowania kontenerów.

najbliższe galerie:

 
Niemcy:  Po Dolnej Saksonii na rowerach
1pix użytkownik szy odległość 7 km 1pix
Hanowerska starówka jesienią
1pix użytkownik czupur odległość 8 km 1pix
Poranna rosa
1pix użytkownik skuza odległość 31 km 1pix
HAMELN - ŚLADAMI SZCZUROŁAPA
1pix użytkownik patryk80 odległość 39 km 1pix
Klasztor Loccum
1pix użytkownik henia odległość 46 km 1pix
Gifhorn,Skansen Wiatrakow i Mlynow Wodnych(II)
1pix użytkownik skuza odległość 52 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!