m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Jedno z najbardziej znanych miejsc w Amsterdamie - napis I amsterdam z tak użytymi kolorami, że można go przeczytać jako I am amsterdam. Genialne w swojej prostocie. Oczywiście turyści uwielbiają pozować przy tym napisie w możliwie jak najbardziej wyszukanych pozach. Trochę padało, ale to nic. Muzeum Państwowe w Amsterdamie - po niderlandzku Rijksmuseum, istnieje od ponad dwustu lat. Często używa przydomku ‘ Muzeum Niderlandów’ i rzeczywiście jest to najciekawsze i najbogatsze jeśli chodzi o kolekcję muzeum w tym kraju, ale też z całą pewnością jedno z najlepszych muzeów na świecie.  Muzeum było otwarte od 1800 roku jako Narodowa Galeria Sztuki - Nationale Kunstgallerij, przenoszona kilka razy zanim dekretem Ludwika Bonaparte, Króla Holandii i brata Napoleona w 1808 roku zostało ustanowione w Amsterdamie i nazwane Muzeum Królewskie.
Scena śniadaniowa. Bo wiadomo - dobre śniadanie dla zakochanych nie kończy się na jedzeniu. W 1815 roku Król Niderlandów nadał muzeum jego obecne imię a w 1885 muzeum wprowadziło się do pięknego budynku zbudowanego w stylu neorenesansowym. Jego architektem był katolik, sprowadzony do stolicy z południa kraju, autor szeregu budynków w kraju Petrus albo Pierre J.H. Cuypers. Obraz przedstawia zakochaną parę. Co tu dużo kryć - kobieta jest brzydka, co jeden ze zwiedzających skomentował - typowo holenderska uroda. Na to przewodniczka odpowiedział - za ładna na Holenderkę ;-) Na szczęście typowych Holenderek jest bardzo mało, dużo tam mieszka ludzi o mieszanych korzeniach. Najsłynniejszy obraz Rembrandta - Straż nocna. Van Gogh wyznał kiedyś, że oddałby 2 lata życia, za przebywania o chlebie i wodzie przez dwa tygodnie sam na sam z obrazem Rembrandta. Ja widać - kobiety lubią armaty dużego kalibru :-)
Kolejna wesoła scena. Kolejny obraz Rembranta - mistrza opadającej powieki. Jak nikt inny potrafił przedstawić ludzkie emocje. Cudowne szkatułki. A wszystko to zrobione z różnych  gatunków drewna.
Czteropoziomowa biblioteka.
Muzeum van Gogha. Przed muzeum są również piękne widoki, pomimo nie do końca sprzyjającej pogody.

najbliższe galerie:

 
Holandia - Amsterdam
1pix użytkownik ignac74 odległość 0 km 1pix
HOLANDIA - AMSTERDAM BARDZIEJ ZNANY
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Amsterdam 2 - szlifiernia diamentów
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
Amsterdam 2011
1pix użytkownik luk111 odległość 0 km 1pix
Amsterdam 3 - plac Rembranta i targ kwiatowy
1pix użytkownik robson odległość 1 km 1pix
HOLANDIA - AMSTERDAM LISTOPADOWO ŚWIĄTECZNY
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
robson użytkownik robson(wpisów:451) dodano 29.11.2016 15:36

Klavertjevier - to pewnie byłaś tam nieraz? Byłem z wycieczką, więc czasu mało i zwiedziliśmy tylko część tego molocha.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 25.11.2016 19:13

Rijksmuseum zachwyca nie tylko zbiorami. Już samo wnętrze robi ogromne wrażenie.
Uwielbiam to miejsce.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5537) dodano 22.11.2016 23:21

Ja miałem okazję zwiedzać Rijksmuseum na godzinę przed zamknięciem. Obejrzałem je wprawdzie w bardzo szybkim tempie, ale za to bez towarzystwa tłumów. Przy "Straży nocnej" stały może ze dwie osoby... Pozdrawiam. :)

robson użytkownik robson(wpisów:451) dodano 22.11.2016 23:18

Tak, widziałem na zdjęciach, że kiedyś stał w zupełnie innym miejscu, zdecydowanie dalej od Rijksmuseum i z innej strony, bo nie było widać tego płytkiego zbiornika z wodą.

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4828) dodano 22.11.2016 22:40

W Amsterdamie byłem na tyle krótko, że muzeum sobie musiałem odpuścić, ale następnym razem pewnie nadrobię. A ten napis to wędrujący jest chyba

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!