m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
W końcu udało mi się zobaczyć mamuta. A w telewizji kłamali, że mamuty wyginęły... Wielkopolski Park Narodowy, to dom dla 3 tysięcy gatunków owadów. Część z nich jest pod ścisłą ochroną, gdyż grozi im wyginięcie. Należą do nich m.in. jelonek rogacz oraz kozioróg dębosz. Na ekspozycji „Gigantyczne owady” w DELI Parku można obejrzeć to, co na co dzień jest niedostrzegalne - chronione gatunki owadów z Wielkopolskiego Parku Narodowego w rozmiarze XXL. Dzięki wystawie poznasz fragment ginącej przyrody, dowiesz się więcej o wędrówkach owadów, przyjrzysz się z bliska ich budowie.
Meganeura monyi - gatunek karbońskiej praważki, spokrewnionej z dzisiejszymi ważkami i jętkami. Żyła około 300 milionów lat temu. Rozpiętość jej skrzydeł wynosiła 75 cm, a masa ciała prawdopodobnie 150 gramów. W związku z tym zwierzę to było zapewne największym owadem w historii Ziemi. Ale te owady są znacznie większe od Meganeury.
Marzeniem wielu młodych dzieci było posiadanie samotni, gdzie można było skrywać swoje własne skarby. Oglądając amerykańskie kino familijne z zazdrością patrzyliśmy na domki zawieszone na drzewach. Z tej tęsknoty narodził się pomysł powieszenia na drzewach domków i tarasów, które będą połączone mostkami. Ale uwaga - wśród drzew czai się pająk gigant!
A to kolejne wielkie bydlę! To znaczy owad. W każdym razie jest bardzo niebezpieczny.
W ciągu jednego dnia możesz stanąć obok najważniejszych światowych zabytków. Podróż dookoła świata w „Parku Miniatur„ to fascynujące przeżycie. Możesz ją odbyć zaledwie w jeden dzień. W Parku Miniatur zgromadzone są repliki najsłynniejszych budowli z różnych kontynentów, także te wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Miniatury zabytków zostały odwzorowane z dokładnością do najmniejszych detali, co pozwoli zaznajomić się z ich wartością architektoniczną i kulturową. na zdjęciu Empire State Building. Big ben w Londynie. Taj Mahal - Indie. Mount Rushmore - USA. Panteon - Grecja. 30 st Mary Axe - Londyn.
Twin Towers, World Trade Center - Nowy Jork. 110 pięter, 417 m wysokości. Niestety już nie istnieją po zamachu terrorystycznym 11 września 2001 roku. Machu Picchu -najlepiej zachowane miasto Inków. Brama Brandenburska - Berlin.
Złoty pawilon w Kioto. Najprawdziwszy wodospad. Stonehenge. Oczywiście wieża Eiffla. Kolejka - super atrakcja dla dzieci.
I oczywiście zjeżdżalnie - raj dla dzieciaków.

najbliższe galerie:

 
POLSKA - Ratusze województwa wielkopolskiego
1pix użytkownik paulus odległość 2 km 1pix
Spotkanie w Poznaniu. II.
1pix użytkownik jotwu odległość 3 km 1pix
Nie tylko muzeum- 4 pory roku w zagrodzie
1pix użytkownik barsolis odległość 3 km 1pix
„ Jesień w domu i w zagrodzie”  - Szreniawa
1pix użytkownik anusia_osia odległość 3 km 1pix
Szreniawa - muzeum rolnictwa
1pix użytkownik papakredki odległość 3 km 1pix
Jezioro Góreckie
1pix użytkownik remigiusz odległość 4 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!