m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Wieża Zegarowa - duma mieszkańców miasta. Zbudowana w 1664 roku, swój obecny wygląd otrzymała w XIX wieku. Pomnik założyciela miasta -Filipa II Macedońskiego. Meczety tureckie Ajdar - Gazi z XV wieku i Eni z XVI wieku Centrum miasta stanowi deptak Shirok Sokak (Szeroka Aleja).
W mieście znajduje się 12 konsulatów: Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Francji, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Grecji, Słowenii, Serbii, Turcji i Ukrainy.
Pomnik założyciela miasta - Filipa II Macedońskiego i Wieża Zegarowa Kasztan jadalny
W centrum miasta znajduje się cerkiew św. Dymitra z 1830 roku. Wewnątrz świątyni podziwiać można bogato zdobione żyrandole, wspaniałe freski i wykonaną w 1889 roku ikonę św. Dymitra. Cerkiew warto odwiedzić ze względu na największy na całych Bałkanach rzeźbiony w drewnie ikonostas.
W 1997 roku kręcono tutaj kilka scen do filmu „The Peacemaker”, w którym zagrali Nicole Kidman i George Clooney. Idąc aleją warto zatrzymać się w jednej z licznych kawiarni i zaznajomić się ze smakiem miejscowej kawy. Konkatedra Najświętszego Serca Jezusowego
Na końcu Shirok Sokak znajduje się Muzeum Narodowe. Muzeum mieści się w budynku dawnych koszar wojskowych i Akademii Wojskowej. Kształcił się tu Mustafa Kemal Ataturk, ojciec nowoczesnej Turcji. W muzeum znajduje się pokój pamięci poświęcony pierwszemu tureckiemu prezydentowi. Dumnie powiewa flaga Macedonii. Jedziemy do Heraklei Lynkestis.

najbliższe galerie:

 
Macedonia Północna . Bitola .
1pix użytkownik warusek odległość 1 km 1pix
Macedonia - Bitola, ruiny miasta Heraklea Lyncestis
1pix użytkownik valt69 odległość 1 km 1pix
Macedonia-Bitola-Heraclea
1pix użytkownik tereza odległość 2 km 1pix
Heraclea Lyncestis
1pix użytkownik wo odległość 2 km 1pix
Macedonia Północna , Heraklea Lynkestis .
1pix użytkownik warusek odległość 2 km 1pix
Bitola - antyczne miasto Heraklea
1pix użytkownik soleluna odległość 2 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!