m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Opuszczam Szanghai. Czekam na samolot lokalnych chińskich linii lotniczych. To moje miejsce. Przy oknie - udało się. Może coś zobaczę. Lot nie trwa długo. W cenie biletu poczęstunek, napoje. Coś trzeba robić, dla zabicia czasu.
Wreszcie JEST księżycowy krajobraz. Przynajmniej tak ma to wyglądać, ale czy wygląda? Opuszczam lotnisko w Guilin. Guilin, na południu Chin to małe miasteczko. Liczy około 976 tysięcy mieszkańców, a cała aglomeracja to 4 miliony 755 tysięcy mieszkańców. Odwiedzam pierwszą atrakcję miasta. To Jaskinia Trzcinowego Fletu. Nazwa pochodzi od trzcin rosnących przy wejściu do jaskini, które zbierano do wyrobu fletów.
W centrum miasta, kolejna atrakcja - symbol, dwie pagody, złota i srebrna. Pagody otacza tropikalny park. Zdecydowanie najważniejszą atrakcją Guilin jest pewna skała.
Bilet dla cudzoziemców kosztuje 70 yuanów. Dla mieszkańców zdecydowanie tańszy. Inaczej niż wejście na teren kompleksu, oczywiście kupując bilet, nie ma możliwości zobaczenia tej atrakcji. Żeby zobaczyć wszystko w tym kompleksie należy poświęcić minimum 2 godziny, ja mam tylko niecałą godzinę. TRUDNO! Oczom podróżnika ukazuje się rzeka Li. Właściwie powinno się powiedzieć rzeka, bo Li po chińsku znaczy rzeka. Można zrobić sobie zdjęcie z kormoranem, używanym do połowu ryb.
Może uda się uwiecznić kormorana? To jest TO! Największa atrakcja, najbardziej znana skała Guilin. Skała Trąby Słoniowej.
Z żalem opuszczam Park Słoniowej Trąby. Po drodze do hotelu obserwuję miasto. Tu też mają Złote bramy. Wino ryżowe w bambusowych opakowaniach. Mniejsze sprzedawane podwójnie.
Uliczne jedzenie. W chińskim mieście japońska restauracja. Wybieramy danie, nazwa na tabliczce i zamawiamy. Sjesta po posiłku. Owoce na deser. Do wyboru: durian lub jackfruit (dżakfrut).
Odważyłam się spróbować. Zapach jest okropny! Smakują wspaniale. W hotelu zaś czeka na kolację lotos.

najbliższe galerie:

 
CHINY.Guilin
1pix użytkownik irolek odległość 10 km 1pix
Guilin - rzeka  Li
1pix użytkownik stewal odległość 15 km 1pix
Guilin
1pix użytkownik turysta odległość 15 km 1pix
Rejs  po  rzece  Li   -  okolice Yangshou
1pix użytkownik agra60 odległość 30 km 1pix
CHINA 2007
1pix użytkownik sircamill odległość 34 km 1pix
Chiny. Rejs rzeką Li w słoneczny dzień
1pix użytkownik felix odległość 37 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7349) dodano 16.12.2016 17:12

Fotka 45 ..., bierzesz na chybił trafił, dostajesz garść skorup i jest super, obiadokolacja jak marzenie ..., nie, nie ..., chiński Mac chyba byłby pewniejszy w tym wypadku:)))
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!