m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Wzdłuż drogi krajowej nr 7 zjeżdżamy na południe. Mijamy łańcuch górski Andrigitra...  ... który oddziela zielone wyżyny centralnej części Madagaskaru od suchego południa. Im bardziej na południe, tym krajobraz bardziej pustynny, ale nie mniej zróżnicowany... Ogromne skaliste kopuły mienią się w słońcu już z daleka... Nie bez powodu teren ten nazywany jest miejscowym Colorado.
Park Isalo to okazałe kaniony, wąwozy i dziwne formy skalne. Ranohira, mała wioska położona u podnóża pięknych gór masywu Isalo, jest naszą bazą wypadową. Spędzamy tu dwie noce. Stanowczo za mało, by zobaczyć wszystkie cuda, jakie ma do zaoferowania Isalo. Po zameldowaniu w lodge, wybieramy się na rozpoznanie terenu... Po drodze mijamy wiele skał, które pod wpływem naturalnej erozji przybrały fantastyczne kształty. Na zdjęciu Królowa na tronie. Wiele poszarpanych skał i kamieni, w słońcu przybiera przeróżne kolory.
Naszym celem jest specjalne miejsce w parku, gdzie możemy podziwiać ciekawie prezentujące się formacje skalne. Jedną z nich jest La Fenetre czyli słynne okno Isalo... Zerodowane formacje piaskowca przybierają tu najdziwniejsze kształty. Niezwykły krajobraz uformowany z piaskowców wyrzeźbionych przez deszcz, wiatr i słońce zadziwia nas swoim pięknem. To jedno z magicznych miejsc w parku... ...skąd rozciąga się nie tylko widok na rozległą równinę,
ale i skały, których kształty spowodowane dziką erozją należą do wyjątkowych na świecie. Dawniej miejsce to ze względu na dość odizolowane położenie było miejscem rabunków... Obecnie można tu czuć się bezpiecznie gdyż podczas zachodu słońca nie będziemy tu sami. Park Isalo to idealne miejsce na kilkugodzinny trekking, lecz można w nim spędzić również kilka dni. Choć infrastruktura turystyczna raczej nie istnieje to park sprawia wrażenie przyjaznego. Porastające go niezbyt gęsto drzewa, pozwalają ukryć się na chwilę przed palącym słońcem.
Jest to bardzo suchy obszar, gdzie  temperatura w lecie dochodzi nawet do 35°C. Isalo to wspaniałe połączenie długich i głębokich kanionów z grzbietami piaskowca... ...skąd rozpościerają się widoki na rozległy płaskowyż. W okolicznych skałach znajduje się wiele grobów plemienia Bara. Grobowce oraz „święte” miejsca w połączeniu z zupełną ciszą, jaka panuje w parku, ... nadadają mu wrażenie wyjątkowej tajemniczości.
Pomimo tego, że z drogi krajobraz wygląda dość goło i jałowo, to są tu też miejsca pełne zieleni. Na zdjęciu oaza Piscine Naturelle. To rajski basen, położony między skałami ze szmaragdowym odcieniem wody, otoczony palmami i bujną, tropikalną roślinnością. Kiedy my korzystaliśmy z orzeźwiającej kąpieli, do naszego plecaka dobierał się lemur Catta. Przy odrobinie szczęścia można spotkać również sifakę białą lub malutkiego lemurka myszatego. Suchy klimat nie przyczynia się do możliwości rozwoju obfitej wegetacji. W rezerwacie rosną wyjątkowe endemity Madagaskaru - czerwony aloes i pachypodium, czyli tzw. stopa słonia.
To żółty kwiat, wyrastający z olbrzymiej cebuli, która swoim wyglądem przypomina stopę słonia. Nadziemna cebula jest bazą przechowywania wody, dzięki czemu roślina jest bardziej odporna na suszę.

Wędrować po parku najlepiej z lokalnym przewodnikiem... Choć jest tu wiele szlaków o różnym stopniu trudności, nie są one dobrze oznakowane. Czasem szlak jest ryzykowny... ...prowadzi wzdłuż grzbietu górskiego lub w głąb wysokiego kanionu... Skalisty krajobraz Isalo, czasem pooplatany niespotykaną nigdzie indziej na świecie roślinnością to miejsce, które powinno znaleźć się na liście naszej podróży po Madagaskarze.

najbliższe galerie:

 
MADAGASKAR,  BAOBABY
1pix użytkownik martyna odległość 107 km 1pix
Madagaskar,  prolog
1pix użytkownik martyna odległość 126 km 1pix
Madagaskar subiektywnie
1pix użytkownik nata14 odległość 154 km 1pix
MADAGASKAR,  spływ rzeką Tsiribihina
1pix użytkownik martyna odległość 253 km 1pix
Madagaskar subiektywnie-Zakochane baobaby :))
1pix użytkownik nata14 odległość 262 km 1pix
MADAGASKAR- Baobaby na bis
1pix użytkownik klavertjevier odległość 276 km 1pix

komentarze do galerii (14):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 01.04.2017 17:48

Piękne te skały

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 22.12.2016 09:02

Piękne i ciekawe miejsca odwiedzasz Koniczynko:) Przeglądam Twoje galerie z ciekawością:)
Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt:)))

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6793) dodano 21.12.2016 23:38

Ładne te skałki:) Zwłaszcza w promieniach zachodzącego słońca:) pozdrawiam:)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 21.12.2016 18:26

Doracz, życzę Tobie byś dotarł na Madagaskar.

Agra, listopad/grudzień to nie jest dobry czas na wizytę na Madagaskarze. Wtedy jest tam pora deszczowa co oznacza, że wiele dróg jest nieprzejezdnych. Pora deszczowa trwa do kwietnia. Swoją drogą widzę, że Twój kolejny rok to będzie bardzo udany podróżniczo, świetne plany!

Romana, "Baba Jaga"... sprytnie wymyśliłaś! Ta skała jest bardzo podobna do Baby Jagi, trzeba przyznać.

Dziękuję Wam za wizytę w mojej galerii. Pozdrawiam serdecznie.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 21.12.2016 08:41

Nie wiem jak się nazywa skała na fot 16 ale ja bym ja nazwała Baba Jaga ;-)
Pozdrawiam :)

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1400) dodano 21.12.2016 02:01

klavertjevier - na początku przepraszam za gafę dotyczącą Twojej płci -oczywiście jestem wdzięczny za szerokie informacje o Madagaskarze .Kusisz bardzo. Na pewno będę robił wszystkoany ogladać go nie tylko wirtualu ale w realu -świat się stał dla Polaków dostępny -chciałoby się wszystko -zobaczę czy listopad -grudzień jest przjazny klimatycznie dla Madagaskaru -jesli tak to będę polował na tanie bllety 2017 roku -na marzec mam wykupione bilety do Teheranu , na maj do Dubrownika ale Madagaskar już za długo czeka w kolejce.Pozdrawiam

doracz użytkownik doracz(wpisów:1232) dodano 20.12.2016 17:57

Miejsce niezwykłe. Marzenie. Pozdrawiam :)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 20.12.2016 11:57

Wszystkim odwiedzającym serdeczne dzięki za wizytę w mojej galerii.

Lucy, cieszę się, że galeria przypadła do gustu.

Paweller, jest tak jak zauważyłeś. Ta część Madagaskaru najbardziej przypomina USA.

Achernar, dzięki za wizytę.

Harmony, dziekuję za miłe słowa. Fajnie, że wpadłaś.

Woja, Twój wpis bardzo mnie wzruszył... Życzę z calego serca, byś mógł zobaczyć, choć cząstkę tego, co mi było dane zwiedzić. Będę trzymała kciuki, najmocniej jak potrafię.

Agra, na początek muszę coś sprostować: jestem kobietą. Dziękuję za ciepłe słowa.
Madagaskar jest warty odwiedzenia, bez dwóch zdań! Infrastruktura w kraju nie jest dobrze rozwinięta. Przeloty miejscowego przewoźnika są bardzo drogie. Lokalne busiki, owszem jeżdżą po kraju, ale kiedy dojedziesz na miejsce to duży znak zapytania ze względu na kondycję aut i dróg. Stan dróg jets fatalny. No może z wyjątkiem krajowej "7". Najlepszym wyjściem jest wypożyczenie samochodu, ale większość firm chce tylko wynajmować auto z kierowcą.
My preferujemy wyjazdy samodzielnie zorganizowane, często z lokalnym kierowcą, który zna wszystkie zakamarki. Przez znajomą znajomej udało nam się wynająć samochód wraz z kierowcą. Trasę ustaliliśmy sami. Większość atrakcji Madagaskaru jest dość "porozrzucana" po wyspie. Przemieszczając się autem trzeba nastawić się na długie i dość męczące dni jazdy, ale widoki napotkane na drodze wynagradzają wszelki trud! Hotele, lodge są na dobrym europejskim poziomie. Wręcz byłam zaskoczona! No czasem częściowy brak dopływu prądu w kwaterce, ale to pikuś! Jedzenie jest super! Owoce, warzywa pod dostatkiem. Wiele gatunków ryb i wołowiny na kartach menu. Należy pamiętać o profilaktyce przeciw malarii! Malgasze to cudowni ludzie, wiecznie usmiechnięci, pomocni i bardzo ciekawi. Wyjątek stanowi stolica, tam jeździliśmy z zamkniętymi drzwiami. Podczas postoju w korkach kilkakrotnie próbowano otworzyc nasze drzwi samochodu. Ze stolicy należy uciekać jak najszybciej!
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj, chętnie odpowiem.

woja użytkownik woja(wpisów:566) dodano 19.12.2016 20:52

Klavertjevier, jak ja bym chciał zobaczyć choć 10 procent tego, co Tobie udało się już zwiedzić:-))
Pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 19.12.2016 11:37

Fantastyczne miejsce pięknie przez Ciebie pokazane.
Wspaniałe widoki.
Pozdrawiam :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5613) dodano 19.12.2016 07:46

Podobało się! Pozdrawiam. :)

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1400) dodano 19.12.2016 00:21

Super plener fotograficzny -oczywiście wykorzystałeś go jak zawsze znakomicie .Intryguje mnie jak poruszanie się po Madagaskarze -korzystałeś z komunikacji wewnętrznej ,samochód czy wykupiłeś jakąś miejscową wycieczkę .Mnie Madagaskar kusi - a zwłaszcza jak pojawia się wiele tanich biletów lotniczych z Warszawy - kilka lat temu nie można było taniej kupić biletu niż 3,5 tys zł -a teraz idzie ustrzelić okazje nawet za 2tys zł . Pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7527) dodano 18.12.2016 21:54

No faktycznie, ciekawe miejsca odkrywasz ..., niektóre widoki jakby przeniesione z z dzikiego zachodu USA ..., okno fajnie się prezentuje, szczególnie o zachodzie robi niesamowite wrażenie ..., pozdrawiam:)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3105) dodano 18.12.2016 21:18

W niezwykłe miejsca docierasz i fajnie,że je pokazujesz.Uwielbiam takie😊. Co do podobieństwa -też je dostrzegam.Podoba mi się i to bardzo.Serdecznie pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!