m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Na poczaątku mojej realcji zamieszczam zdjęcia z trasy dojazdowej do Innsbrucka. Zdjęcia zrobione są przez szybę autokaru ale są malownicze więc myślę, że warte uawgi. A więc trochę widokówek z alpejskimi widokami.... :) :)
Widoczne związki z Bawarią.....wrażenie jakby było się w Bawarii.
Pierwsze spojrzenie na Insbruk również z autokaru. Miasto malowniczo położone.   Innsbruck miasto statutarne w Austrii, stolica kraju związkowego Tyrol . Miasto położone jest na wysokości 574 m n.p.m. w dolinie rzeki Inn. Liczy 126 851 mieszkańców (1 stycznia 2015).
 Około 30 km na południe od miasta znajduje się przełęcz Brenner (1370 m n.p.m.). Miasto było dwukrotnie organizatorem zimowych igrzysk olimpijskich (w latach 1964 i 1976).  Innsbruck organizował też Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 1933 i był jednym z miast organizujących Euro 2008. Pierwsze zapiski o mieście pochodzą z 1187 roku.
W 1429 roku miasto stało się stolicą Tyrolu. Podczas wojen napoleońskich Tyrol stał się częścią Bawarii, sprzymierzonej wówczas z Francją. Złoty dach) - uważany jest za symbol miasta.
Dach ten zdobi 2738 złoconych lśniących miedzianym połyskiem gontów. Obecnie budynek Goldenes Dachl mieści w sobie Muzeum Olimpijskie. Ratusz staromiejski z przełomu XV  i XVI w.
 Ulica Maria-Theresien-Strasse głowna ulica na starówce. Kolumna św. Anny jest głównym zabytkiem  dla Maria-Theresien-Strasse głownej ulicy na starówce. Kolumnę tę postawiono na znak zwycięstwa czy też bardziej odparcia wojsk bawarskich w 1703 roku. Średniowieczna starówka Innsbruka naleleży do najpiękniejszych w Austrii.
Katedra św. Jakuba - wybudowana została w stylu barokowym w latach 1717-1724. Zamek cesarski Hofburg powstał w XIV wieku. Stroje tyrolskie. Stroje tyrolskie. Stroje tyrolskie.
Większość uczestnikow wycieczki koniecznie chciała zobaczyć słynną skocznię a więc jedziemy. Z lewej strony widoczna skocznia Bergisel -  gdzie organizowany jest  konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Oprócz tego dwukrotnie odbywały się tu Mistrzostwa Świata i również dwukrotnie - Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Zamiast pójść na skocznię narciarską wolałam pójść na punkt widokowy. Z tego punktu widokowego rozciąga się piękny widok na Innsbruk.
 Szkoda, że czas był tak ograniczony . Miasto piękne i ciekawe. Dziękuję i pozdrawiam:)

najbliższe galerie:

 
Innsbruck
1pix użytkownik przemo odległość 1 km 1pix
Via ferraty w Austrii
1pix użytkownik plan_podrozy odległość 2 km 1pix
Insbruck, Tyrol
1pix użytkownik szarykot odległość 2 km 1pix
insbruck
1pix użytkownik akwilop odległość 5 km 1pix
Swarovski Kristallwelten - Wattens
1pix użytkownik achernar-51 odległość 15 km 1pix
Austria - Wattens - Swarovski
1pix użytkownik maria37 odległość 16 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1989) dodano 21.01.2017 21:07

Dziękuję bardzo Afrodyto za mily komentarz...pozdrawiam serdecznie;)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4325) dodano 21.01.2017 20:35

Bardzo interesująco przedstawiłaś Innsbruck. Obejrzałam z przyjemnością.
Pozdrawiam serdecznie.

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1989) dodano 12.01.2017 10:48

Charlie dziękuję, że zatrzymałaś się w moim Insbruku i pozostawiłaś ślad....na mnie też zrobił wrażenie i chciałabym tam powrócić...
pozdrawiam:)

charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 11.01.2017 13:50

Wracam do obieżyświatowej rzeczywistości po chorobie i co widzę ? Innsbruck, który odwiedziłam w zeszłym roku. No i musiałam tu zajrzeć :-) Przywołałaś miłe wspomnienia. Ja spędziłam tam 4 dni i stwierdzam, że to o jakiś tydzień za mało aby zobaczyć wszystko co chciałam :-)
Ale co fakt, to fakt - Innsbruck jest przepięknie położony. Najlepiej to widać ze szczytu Nordkette.
Pozdr.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!