m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Batumi widziane z samolotu Port Batumi Wieża Czaczy i Wieża Alfabetu To atrakcja Batumi wzbudzająca prawdopodobnie największe emocje wśrod turystów.

Budynek, w pobliżu portu, zwieńczony 25-metrową wieżą, słynie z tego, że codziennie o godzinie 19:00, z czterech dystrybutorów, uruchamianych fotokomórkami, leje się przez 15 minut czacza - gruziński bimber, destylat z winogron. Pewnie trudno w to uwierzyć, ale nie ma tu zamieszek, ani kolejek w godzinach wydawania wysokoprocentowego nektaru...
Gruziński alfabet jest jednym z 14 alfabetów świata. Jest wyjątkowy i niepodobny do żadnego innego. Gruzini na każdym kroku starają się wyrazić swoją miłość do tego pięknego symbolu narodowej tożsamości. Tak też jest w przypadku 130-metrowej, stalowej konstrukcji nieopodal portu w Batumi. Wieża projektu hiszpańskiego architekta Alberto Domingo Cabo, z daleka prezentuje 33 litery gruzińskiego alfabetu, osadzone na ażurowej konstrukcji przypominającej spiralę DNA. Na najwyższej kondygnacji mieści się studio telewizyjne i obracająca się restauracja.
 Uniwersytet Technologiczny w Batumi

Budynek Uniwersytetu Technologicznego, oddany do użytku w roku 2012, jest najwyższym budynkiem regionu. Ma 35 pięter i 188 metrów wysokości. U jego szczytu zamontowano… diabelski młyn z ośmioma gondolkami oferującymi wspaniałą panoramę miasta.
Wieża Czaczy Wieża Czaczy Wieża Czaczy Port Pomnik Ali i Nino.
Bardzo ciekawy i wart zobaczenia ruchomy pomnik. Historia wielkiej miłości młodziutkiej gruzinki Nino oraz tureckiego chłopca Ali. Podświetlane postacie łączą się i rozchodzą.
Port Widok z diabelskiego młynu Widok z diabelskiego młynu Port Latarnia morska Latarnia morska
Wieża Alfabetu Uniwersytet Technologiczny Hotel Radisson Batumi Batumi Ko­lum­na­dy są jedną z naj­cie­kaw­szych bu­dow­li w Ba­tu­mi. Ich po­wsta­nie mia­sto za­wdzię­cza le­ka­rzo­wi Iwane Mtche­dli­dze, który po­dob­ne bu­dow­le wi­dział we wło­skim So­ren­to pod­czas po­dró­ży służ­bo­wej w 1933 roku. Pier­wot­nie sta­no­wi­ły one ele­ganc­kie wej­ście na miej­ską plażę, jed­nak z bie­giem lat linia brze­go­wa znacz­nie się od nich od­da­li­ła. Nie zmie­nia to jed­nak faktu, że wciąż na­da­ją one temu miej­scu nie­zwy­kłej aury - pa­trząc na nie można sobie bez trudu wy­obra­zić ele­gant­ki z bia­ły­mi pa­ra­sol­ka­mi i dżen­tel­me­nów w słom­ko­wych ka­pe­lu­szach nie­śpiesz­nie spa­ce­ru­ją­cych nad­mor­ski­mi bul­wa­ra­mi na po­cząt­ku ubie­głe­go wieku...
Hotel Sheraton Batumi Kościółek Widok z Chakvi, 5 km Batumi Pod koniec XIX wieku, katolicy, wraz z europejskimi przedstawicielami wystosowali prośbę o budowę kościoła. Obiekt roku w stylu neogotyckim, z trzema kopułami, został oddany do użyżtku w 1897. W czasach sowieckich był używany jako archiwum i laboratorium wysokiego napięcia . Dziś jest główną Katedrą w Batumi.
Zachody są tam ładne Drzwi meczetu Piazza Kościół św.Mikołaja. Usytuowany obok Placu Piazza, jest to jeden z najpiękniejszych budynków w Batumi. Grecy rozpoczęli budowę kościoła, gdy Batumi było pod panowaniem Imperium Osmańskiego. Sułtan zezwolił aby budynek został zbudowany, pod warunkiem, że nie będą zainstalowane żadne dzwony. Kamienie zostały przywiezione z Trabzonu i prace budowlane rozpoczęły się w 1865 roku. Obiekt został całkowicie odnowiony w 2012 roku Batumi Batumi
Centrum sztuki Wieżwiec Wieża widokowa, na dole jest restauracja Mieszkaniówka Molo Batumi
Pokaz fontann Dziwny dom Pokaz fontann Widok za wzgórza, można się tam dostać kolejką linową Wieżowce a'la Dubaj Kościół św.Mikołaja. Usytuowany obok Placu Piazza, jest to jeden z najpiękniejszych budynków w Batumi. Grecy rozpoczęli budowę kościoła, gdy Batumi było pod panowaniem Imperium Osmańskiego. Sułtan zezwolił aby budynek został zbudowany, pod warunkiem, że nie będą zainstalowane żadne dzwony. Kamienie zostały przywiezione z Trabzonu i prace budowlane rozpoczęły się w 1865 roku. Obiekt został całkowicie odnowiony w 2012 roku
Jeszcze raz zachód Pokaz fontann

najbliższe galerie:

 
Gruzja - Batumi i okolice
1pix użytkownik hara odległość 1 km 1pix
Batumi
1pix użytkownik dispar odległość 2 km 1pix
Gruzja - Batumi
1pix użytkownik margo odległość 2 km 1pix
Gruzja:  Batumi i okolice
1pix użytkownik magdalena odległość 2 km 1pix
Gruzja:  Batumski bazar
1pix użytkownik magdalena odległość 3 km 1pix
GRUZJA-Batumi
1pix użytkownik irolek odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (10):

 
barsolis użytkownik barsolis(wpisów:375) dodano 20.04.2017 21:44

Komentarz zdjęty z emisji.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 26.01.2017 11:45

My byliśmy przez tydzień w czerwcu i cały czas było słońce. Pierwszego dnia po przylocie było pochmurno i wietrznie, a potem się poprawiło.
Cały czas budują nowe, sporo jest rozpoczętych budów.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 26.01.2017 08:26

Widoki z diabelskiego młynu bardzo ładne. Tylu nowoczesnych obiektów co w Batumi nie ma w żadnym innym gruzińskim mieście.
W ciągu całego pobytu miałeś słoneczną pogodę? Spędziłam tam trzy dni w sierpniu i było w tym czasie więcej deszczu niż słońca.
Pozdrawiam:-)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 23.01.2017 22:57

My lataliśmy z biurem podróży, lądowaliśmy w Batumi, a zwykle ludzie latają do Kutaisi albo Tbilisi.
Też mi się z Dubajem kojarzyło, ale nie wszystko, to taka mieszanka, ponoć Piazza robiona na styl włoski. To tak jak Las Vegas, tu Nowy Jork, tu Wenecja, tu Paryż.
My wtedy nie planowaliśmy tego Batumi, szukałem lastów do Grecji, ale wszystko było wykupione, a tu cena była niezła i tak jakoś wyszło, zawsze coś nowego.
Dzięki za wizytę.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 23.01.2017 22:50

Cześć Voyager,

Zanim przeczytałam, co napisałeś w komentarzu, moją uwagę zwróciło zdjęcie numer 28 i ... chciałam napisać, że podobną fotkę mam z Dubaju :)) W Gruzji nie byłam, ale planowałam ... a jakże.. tyle, że jakoś Batumi nie brałam pod uwagę. Ładnie tam, ale tak jakoś ..."niegruzińsko", wygląda jakby miasto utworzono pod turystów ;) Pozdrawiam, M.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 23.01.2017 13:19

To taka Gruzja dla turystów a'la Dubaj :) Z kolejki widać też inną, stare bloki itp.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 23.01.2017 13:07

Jak tam ładnie, czysto, wszystko takie nowe, ułożone, takie niegruzińskie zupełnie;) Gruzja jaką ja znam taka bardziej dzika jest;) Widoki z góry jak zawsze naj:) pozdrawiam:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 23.01.2017 11:28

Ja nie mam takiego miejsca, w którym byłem, żeby napisać, że nie warto. Gruzja ta dalsza górska jest ciekawa, ale to jakoś inaczej trzeba organizować.
My byliśmy w czerwcu, więc było słonecznie.
Dzięki.

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 23.01.2017 10:49

Pięknie przedstawiłeś Batumi,jest czym oczy nacieszyć:) Obie Wieże ciekawe, jak i pozostałe nowoczesne budowle:)
Pogoda latem dopisała,więc i zdjęcia wspaniałe:) Wiele bardzo dobrych kadrów.Gruzja to moje marzenie:) Pozdrawiam!

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 23.01.2017 09:27

Tez jestem tego zdania, co Ty, kazde miejsce jest wart odwiedzenia. W moich podrózach trudno by mi było znaleźć miejsca , o którym definitynie mogłabym powiedziec, że mi sie nie podobały.
Twoje Batumi jest nowoczesne, a zarazem miejscem z historią.
Byłam w Batumi, miałam brzydka pogodę, wiec nie byszczało tak jak na Twoich zdjeciach.
Do odwiedzenia pozostałej Gruzji szczerze namawiam . Nie zawiedzie Cię. Piekne galerie na OB z Gruzji prezentuje dispar, warto tam zajrzeć.
Pozdrawiam:))

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!