m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Pomału ruszamy na północ . Krajobrazy  są jak z katalogów biur podrózy. Wraz ze wzrostem wysokości , krajobraz staje sie coraz bardziej surowy . 3200m, bo na takiej wysokości znależliśmy się, sprawiło, że powietrze stało sie klarowne i czyste jak kryształ . Do celu było już niedaleko. Gdy tylko wjechalismy na Płaskowyż Tybetański , naszym oczom ukazał się taki oto widok. Szeroka , zielona dolina a 
 pośrodku niej wijąca się leniwie,   jak niebieska wstążka, rzeka... wokół której, krzewy i drzewa  przyozdobiły się kolorami jesieni . Wygladało to jak obraz namalowany przez malarza impresjonistę. Wtedy po raz pierszy pomyślałam, że może rzeczywiście mityczna Sangri La leży własnie tutaj. O tym , że wjechaliśmy w tereny zupełnie odmienne od tych oglądanych do tej pory , świadczyły  zabudowania .
 Domy , otoczone bielonymi ścianami , ich główne wejscia przyozdobione charakterystycznymi zdobieniami  mówiły nam , że stad już niedaleko do Tybetu. Kolor biały to kolor święty. Przodkowie tybetańscy czcili białe kamienie. Na podwórkach świnki przechadzały się jak u nas kurczaki. W wioskach, piekne stare domy przyciagały nasze spojrzenia. Takie chałupy podzielone są na dwa poziomy. Dolna część przeznaczona jest dla zwierząt i przechowywania narzędzi rolniczych oraz drewna . Na górnej kondygnacji mieszkają ludzie. W każdej prawie chałupie na tarasie suszyło się pranie. Wzniesiona nad 3200m npm niebywale piękna i mityczna kraina rozciąga się na trawiastym płaskowyżu wśród rozległych pastwisk i gór. Na tak dużej wysokości tutejsza ludność jest typowo rolnicza, uprawia pszenicę i warzywa.. oraz hoduje yaki, konie i owce.
 Ludzie tu żyjący, wyglądają także inaczej niż Ci z poprzednich moich galerii. Mają zdecydowanie inne rysy twarzy. Region jest zamieszkany głównie przez Tybetańczyków. Ciemniejszy kolor skóry , ogorzałe od słońca i zimna twarze sprawiają, że i spojrzenia mają surowsze. W końcu to wysokopienni górale. Okoliczne góry do małych nie należą. W takim nakryciu głowy nie ma co sie martwić , że nie zabrało sie parasolki z domu. Oryginalne, prawda? 
 Główną religią w Zhongdian jest buddyzm tybetański, zakorzeniony tutaj od XI wieku.
 Pełno tu modlitewnych flag zawieszonych dosłownie wszędzie. Kolejność kolorów flag na sznurku jest podobno ściśle określona, a każdy z nich symbolizuje jeden z pięciu elementów otaczającego nas świata. Niebieski to niebo lub kosmos, biały to powietrze czy wiatr, czerwony to ogień, zielony to woda, a żółty to ziemia. Według Tybetańczyków balans pomiędzy tymi elementami pozwala na życie w zdrowiu i harmonii. A to widok na stare Sangri La z góry. Jeszcze niedawno Shangrila była małą trudno dostępną i zagubioną osadą. Dzisiaj przekształciła się w znane turystyczne miejsce, stając się atrakcją dla przybyszów z całych Chin. I nie tylko. Oznaki tybetańskiej kultury widać od razu po wejściu pomiędzy wąskie uliczki miasteczka. Stupy są jednym z charakterystycznych i bardzo malowniczych elementów tej kultury. Drugim tybetańskim elementem również dobrze widocznym w Shangri-La są młynki modlitewne. Ten jest ponoć największym młynkiem modlitewnym na świecie. Ogromne koło modlitewne na obrotowej osi z wypisanymi na powierzchni mantrami , przez cały dzień wprawiane jest przez wiernych w ruch.
Zgodnie z wierzeniami tybetańskimi obracanie młynkiem modlitewnym daje ten sam efekt, jak ustne recytowanie modlitw. Tybetańczycy często noszą w rękach tzw male do medytacji. Palce przesuwają się po paciorkach różańca . Słychać cichy szept mantry om mani padme hum co w dokładnym tłumaczeniu brzmi Bądź pozdrowiony, klejnocie w kwiecie lotosu.
 Ten  różaniec buddyjsk służy np do odliczania ilości powtórzeń mantry, imion Buddy, liczenia pokłonów , itd. Mala jest złożona ze 108 korali.
 Na północ od miasta , oparty o zbocze góry, stoi niczym pałac z bajki , przecudnej urody klasztor Songzalin. Jest to największy klasztor lamów buddyzmu tybetańskiego w Yunnan'ie. Cały kompleks zajmuje powierzchnię około 300.000m2
Z klasztoru roztacza sie cudny widok na małe jezioro Klasztor Songzalin jest leciwy. Został zbudowany wXVIIw . Miejsce nazywane jest Małym Pałacem Potali. Wzorowany jest na słynnym pałacu w Lhasie. Wiele budynków jest cały czas w trakcie renowacji. W czasach Rewolucji Kulturalnej klasztor uległ znacznemu zniszczeniu.
 Żyje tutaj prawie 700 mnichów. Choć to duża liczba, zupełnie ich tam nie widać. Mają dużo zajęć. Przemykają czasem  jak duchy. A w takich skromnych domkach mieszkają. Ciekawe, co by powiedzieli nasi kzięża, gdyby przyszło im zyc w takich warunkach? Choć to jeszcze nie Tybet. Shangri- La jest drzwiami wejściowymi do niego. Podmuch tamtejszego klimatu jest mocno wyczuwalny. Bardzo lubie tę spokojną, pełną  melancholii i skupienia atmosferę.
Pamiętam jak po pierwszym  długim pobycie w hałasliwych Indiach wjechałam do Nepalu, poczułam sie jak, w przysłowiowym niebie. Tak jest w każdym buddyskim kraju. Snujący sie dym z zapalonych kadzideł poteguje nastrój. A jeszcze jak widoki z klasztoru zapierają dech, to cóż więcej trzeba? Jak pamietam , wszystkie Tybetańskie klasztory, te , które odwiedziłam w Ladakhu, Sikkimie , czy tutaj w Chinach, zawsze położone były spektakularnie. Modlitwy wtedy są chyba lepiej wysłuchiwane :))) I ja odmówiłam kilka modlitw. Jeden obrót w kierunku ruchu wskazówek zegara jest odpowiednikiem odmówienia jednej modlitwy.
Mimo, że Shangri-La nie leży na terenie Tybetu, jest z pewnością miejscem, gdzie można zetknąć się i poczuć tybetańską kulturę. A co najważniejsze, jeszcze nie skażoną masową turystyką. Jak myslicie , odnalazłam 
 magiczną moc Sangri - La? Dziekuje i zapraszam juz dzis na druga część:))

najbliższe galerie:

 
CHINY POŁUDNIOWE - YUNNAN PROVINCE
1pix użytkownik sircamill odległość 54 km 1pix
Shangri La przed pożarem (listopad 2012)
1pix użytkownik smok-1 odległość 58 km 1pix
Park Narodowy Potatso, listopad 2012
1pix użytkownik smok-1 odległość 67 km 1pix
CHINY- Wumu, życie na prowincji
1pix użytkownik klavertjevier odległość 139 km 1pix
CHINY - LIJANG I TO CO NAJPIEKNIEJSZE OBOK
1pix użytkownik kordula157 odległość 160 km 1pix
CHINY-Lijang i okolice
1pix użytkownik klavertjevier odległość 160 km 1pix

komentarze do galerii (67):

 
smok-1 użytkownik smok-1(wpisów:45) dodano 27.12.2017 00:20

Znaczy się byłaś już po odbudowie Zhongdian (Shangri La) po pożarze ... W wolnej chwili wrzucę zdjęcia sprzed pożaru, dla porównania, pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 09.05.2017 16:41

Witaj dawno nie widziana baracudo:)
Miejsce polecam i to bardzo.
Ale Ty sama wiesz , gdzie trzeba jechac, dzieki wielkie :) Pozdrawiam:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 08.05.2017 19:53

Wow co za miejsce i jak pięknie pokazane. W jednej chwili mogę spakować się i lecieć tam bez zastanowienia. Jeśli wybiorę się do Chin, na pewno nie zapomnę o Twojej galerii. Architektura, krajobraz i ludzie tworzą piękną drogę do kolejnych podróżniczych marzeń w te regiony. Bardzo oczarowałaś mnie tym regionem;)
Pozdrawiam
Aga

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 09.04.2017 20:59

Ladku, serdecznie dziekuje za ocenę, cieszę się , ze wpadacie tu czasem z Grazynką. Byłabym w pełni usatysfakcjonowana, gdybyscie pokazali nam zdjecia z ostatniej Waszej wyprawy w głab kontynentu australijskiego. Może się zdecydujecie? Ogladałam Wasze zdjęcia na innym portalu sa przepiekne:) Pozdrawiam Was serdecznie:) Urszula

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 05.04.2017 11:01

Nic w tym dziwnego, każda chyba jest :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 05.04.2017 10:45

Dziękuję TYM wszystkim , którzy byli, ocenili i przyczynili się do , ze własnie moja galeria stała się GT:)) Pozdrawiam serdecznie:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 05.04.2017 10:43

Witaj grace. MIło, ze zajrzałaś:) Jeszcze bardziej cieszyłabym się gdybys coś napisała:)) Pozdrawiam serdecznie:)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3105) dodano 05.04.2017 07:47

Gratuluję i jak już wspomniałam,potrafisz zachęcić 😊.

charlie użytkownik charlie(wpisów:2379) dodano 04.04.2017 11:20

National Geographic nie robił by piękniejszych zdjęć. Cudowne kadry.
Ula, po Twoich galeriach ewidentnie widać, że darzysz Azję nie byle jakim uczuciem :-)
Jeśli chodzi o tamtejszą kulturę to straszny laik ze mnie. Ale pamiętam że kiedyś zastanawiałam się o co chodzi z tymi kolorowymi flagami przy stupach.
No i teraz już wiem :-)
gratulacje.
Pozdr.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 03.04.2017 21:58

Ha ha ha więc jednak Twoim śladem....
Czekam na kolejne odsłony.
Maj to niby najlepsza pora na odwiedzenie tego rejonu. Większość trasy będziemy pokonywać powyżej 1800 metrów więc myslę, że duszno nie powinno być. Pożyjemy, zobaczymy.
Mam ogromna ochotę pobrykać po tamtejszych górach.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 03.04.2017 21:53

Yi , Bai i Naxi tez odwiedziłam. Moze zdąże pokazać przed Twoim wyjazdem. Dali, Lijang, , Wąwoz Skaczącego Tygrysa także zaliczyłam. Wawóz jest mega.
Ja byłam w listopadzie. Było zimno na północy, w Dali i Luijangu było optymalnie. Maj chyba bedzie goracy i duszny. Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7523) dodano 03.04.2017 21:51

GRATULEJSZYN:)))

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 03.04.2017 21:45

Gratulacje! Moja ulubiona!
Tym razem będzie to tylko prowincja Yunnan, o której marzyłam już od dawna. Chcieliśmy jeszcze do Sichuanu, tam są dwa piękne parki krajobrazowe w okolicach Lanzou, ale czasu nie starczyło.
Nie dla mnie trasa Peking- Terakotowa Armia- Szanghaj itp. Bardziej nastawieni jesteśmy na naturę aniżeli kulturę.
Ula, będę w Dali, Lijang, Shangri la, w Wąwozie Skaczącego Tygrysa mamy dwudniowy trekking, oprócz tego kilka wiosek plemmiennych i Park Narodowy Yading. Z tego co widzę, pójdę Twoim śladem, choć my odwiedzimy inne plemiona: Yi, Bai i Naxi.
Lecę w drugim tygodniu maja więc już niebawem.
Czekam na kolejne odsłony.
Ula, kiedy byłaś? tzn. chodzi mi o miesiąc. Jak z pogodą?
Serdeczności przesyłam.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 21:27

Super Przemku:)
Tak tez czułam , ze lis z Ciebiei jak mawiają, ze lisy chytrusy , kity nie mocza, jest tu na miejscu:) hahah:)
Ty znasz sie na wszystkim, dzieki:))
Czeka nas zatem fioletowy zawrót głowy:))

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 02.04.2017 21:22

Nooo, trochę droczę się z Tobą, ale chyba w taki nastrój wprawiło mnie to fioletowe szaleństwo w Dolinie Chochołowskiej - i nie tylko tam zresztą...;)
I właśnie, już po powrocie uświadomiony fakt, ze chyba miałem nieprawdopodobne szczęście, (stosownie do nazwiska;)), że cała ta doroczna nawała ruszyła na Chochołów w czasie, gdy ja już stamtąd wracałem...:)))
A krokusy w Chinach jak najbardziej są.
W ogóle, liczba gatunków rodzaju crocus idzie w setki. Niektóre kwitną tez jesienią. Z tego co wiem, to występują tylko na półkuli północnej, z gruba biorąc, jakby przeciągnąć linię od Półwyspu Iberyjskiego właśnie do Chin, to na pewno będą we wszystkich napotkanych po drodze górkach i ich okolicy. Znowu w uproszczeniu - wszędzie tam, gdzie jest dobrze rozwinięte pasterstwo, gdzie łąki są intensywnie zgryzane i obficie naturalnie nawożone. I nie zapominajmy o uprawie na przyprawę - szafran. Tu jak mówisz: właśnie Twój niespełniony Kaszmir, Twój niedawno tak pięknie prezentowany Iran i Twoje ukochane Indie. To obecnie największe światowe centra uprawy krokusów na szafran. Chiny chyba zaraz po nich. Czyli, w uproszczeniu znowu: tam, gdzie ryż. Jak jadłaś w Iranie lub Chinach potrawy z ryżem barwionym na żółto, to najprawdopodobniej był to szafran.
No, tom się nieco rozpisał - ale pewnie wykorzystam to w galerii, jeśli się zgodzisz...;)
A teraz biorę się do roboty...;)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 21:21

Gabi, Ciebie zostawiłam na koniec.
Sama nie wiem co mam napisać.
Troche prawdy jest w tym , ze w czasopismach , to praca wielu osób, tutaj musimy radzic sobie sami.
Troche mnie stremowałas, ale jednoczesnie czytać takie słowa to wielka satysfakcja dla mnie. Zreszta musze przyznac, ze jeszcze nigdy mnie tak nie wychwalano, jak pod tą galerią:))Jestem wzruszona i zobowiazana:) Bardzo Ci dziekuję, kłaniam sie nisko i serdecznie pozdrawiam:)) CHYBA BUDDYZM TO SPRAWIŁ:))))))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 21:15

tamo, miło mi ogromnie:) Dziekuje za uznanie:)W klasztorze byliśmy wczesnie rano, pamiętam było zimno jak diabli. zreszta tam było zimno cały czas, dośc wysoko było i jesień zreszta.
Dziekuje i czekam na Twój ukochany Izrael:)) Wiem , ze było super:) Pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 21:12

magdaleno, nawet nie wiesz jaka radość mi sparawiłas tym stwiedzeniem, ze odczarowałam Chiny. Ty byłas i wiesz jakie są. Warto Chiny powtórzyc, warto poszperac po ich zakamarkach. Tak mnie korcą Zółte Góry i Mongolia Wewnetrzna, że chyba sie tam wybiorę. Ale najpierw musze uderzyc na druga półule, póki jeszcze mi sie chce.
Dziekuje , pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 21:08

Sniezko, staram sie tak jak piszesz , poza szlakiem. Takich miejsc coraz mniej,. Świat sie skurczył, wszyscy wszędzie juz docieraja. Teraz to nawet masowe biura podrózy oferuja wyjazdy, które kilka lat temu były zarezerwowane dla wytrawnych podrózników. Cóz , tak chyba musi być. Miło, ze wpadłas, pozdrawiam serdecznie:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 21:04

rozmusiaku, Chiny czekaja na Ciebie, zreszta sam wiesz, ze lista miejsc must see jest długa i wydłuza się cały czas. Szkoda tylko, ze czas tak szybko umyka:) Pozdrawiam rodzinke Rozmusiaków:))

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 02.04.2017 20:21

nie od razu,poczekamy

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 20:10

Pewnie bym pojechała, ale druga półkula wzywa.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 02.04.2017 20:03

"je", sorry

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 02.04.2017 20:02

Ja tylko w przewodniku jest zwiedziłem :) Jedź, chętnie popatrzymy.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 20:00

voyager, Mongolia wewnetrzna , własnie Urumczi, chodzi mi po głowie od dawna. Bardzo interesujacy rejon. Tak samo Góry Zółte warte sa odwiedzenia.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 02.04.2017 19:55

To super :) Niedawno czytałem sobie przewodnik po Chinach i tam jest sporo takich "niechińskich" rejonów, takich innych niż się kojarzą zwykle, jak Mur Chiński.
Np. Mongolia Wewnętrzna albo Xinijang(Sinciang) Niektóre zdjęcia, które tam widziałem i ktoś by mnie się zapytał jaki to kraj, to bym powiedział, że Mongolia albo Kirgistan jakiś czy coś podobnego, Wielki Meczet w Urumczi (Ürümqi) jak dla mnie wygląda mało chińsko :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 19:47

voyager, i ja lubię to zdjęcie, ale mam jeszcze kilka , które darzę podobnym uczuciem:) Pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 19:45

przemek, tego nie wiem, czy ich tam nie ma. Nie znam sie na tym zupełnie. Na obronę miejsca powiem , ze odwiedziłam to miejsce jesienia, a jesienia i u nas krokusy nie rosna. Z tego co wiem to jesienią rosna zimowity. Wiem tez , ze pola podobnych do naszych krokusów ,szafranów, mozna znależć wczesna jesienią w Kashmirze. Nawet miałam takie plany w zeszłym roku, ale zamieszki pokrzyzowały mi te plany. Tak więc nie wykluczone , że te rozległe pastwiska w okolicach Sangri- La, wiosna pokryte sa kobiercami kwiatów, może nawet cos w rodzaju krokusów. Dzis ogladałam filmiki na Fb ,ludzi, którzy odwiedzili Dolinę Chochołowską wczoraj i to co zobaczyłam , przeraziło mnie. Takiej masy ludzkiej nie widziałam nawet na ulicach w Tokio, hahah. U mnie na wsi nie było krokusów, ale był świety spokój, hahah:)
Z całego serca dziekuję, że znalazłeś czas na wpadnięcie do mnie:)) Ciekawa jestem Twoich wrażeń z krokusowej wyprawy:)) Pozdrawiam CIe serdecznie:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 19:34

nola, wszyscy jeżdzą do Chin aby zobaczyc Chiński MUr, Terakotową Armie w Xian, wiezowce w Szanghaju, Ogrody słynnech Mistrzów,klasztor Shaolin . I ja tez to wszystko widziałam, ale tak jak napisałam w pierwszej galerii, wiedziałam , ze musze tam wrócic, aby zobaczyc druga twarz Chin.I znalazłam. Mysle, ze kazdy w Chinach znajdzie cos dla siebie. Przeciez to mega wielki i róznorodny kraj, z mega długa i interesujacą historią. Ciesze sie, ze zainteresowałam Was tym krajem i może choc troszkę zmieniłam Wasze mniemanie o nim:) Dziekuje i pozdrawiam:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 19:27

halszko, bardzo sie ciesze, że sie podobało:)
Dziekuję z całego serca:) Pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.04.2017 19:26

Koniczynko, pieknie Ci dziekuję:)
Jestem ciekawa kiedy jedziesz, i czy masz w planie dokładnie ten rejon.
To przedtybecie jest bardzo piekne krajobrazowo. W nastepnej galerii pokaże najstarszy Park Narodowy Chin.
OKolica jest warta odwiedzenia. Po drodze oczywiście widziłam, słynne Dali, Luijang, Przełom , Wąwóz Skaczacego TYgrysa, Kamienny Las itd. Moze sie spręże i sklece jakąs dodatkową galerie. To był wyjazd bardzo obfity w wiele interesujacych miejsc. Ciekawa bardzo jestem Waszego planu. Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziekuję:))

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3421) dodano 02.04.2017 17:48

Chiny są u Ciebie inne niż je sobie wyobrażałam. Ciekawsze! Zaglądasz w miejsca poza utartym szlakiem i to jest niesamowite. Pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 01.04.2017 20:10

Dobra, dobra: ja nad Morskim Okiem mam net całkiem niezły...;)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4814) dodano 01.04.2017 20:10

Wiem jedno ...
JA CHCĘ DO CHIN AUUUUUUUUUU !!!!!!!
Pozdrawiam !

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 01.04.2017 17:59

Przeczytalam wszystkie komenty. Az sie z wrazenia spocilam. Jestem na wsi. Mam marny tu internet. Jutro wracam. Odpowiem każdemu z osobna. Ściskam.Dzis bylo lato🌻😊💝

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 01.04.2017 16:39

Wspaniała prezentacja. Faktycznie jest tu coś z nepalskich klimatów, masz rację, to buddyzm- dzwonki, chorągiewki, młynki, mnisi. Nawet nie przypuszczałam, ze Chiny mogą mieć takie twarze, zupełnie inne niż to z czym się z reguły kojarzą i co najczęściej się w nich zwiedza. Magdalena pięknie to ujęła, odczarowałaś ten kraj.

Nasze prezentacje są natomiast często większym wyzwaniem niż te w czasopismach. Czasopisma podróżnicze aczkolwiek bardzo prestiżowe nie prezentują przy danym temacie 50 zdjęć takich jak Twoje. Tam jest ich zaledwie kilka, robią je profesjonalni fotografowie, którzy często prowadzą własne warsztaty fotogeniczne. Nie podróżują oni w grupach, gdzie czasem dostaje się na zwiedzanie kilka minut i to jeszcze o niewłaściwej porze dnia. Teksty z kolei poddawane są przed publikacją korekcie przez zawodowców, jak to się ma do nas?
Każda Twoja prezentacja obojętnie czy Iran, Indie, Chiny, polska jesień czy Kraków to wspaniały prezent gratis dla portalu i wszystkich, którzy na nie trafią.
pozdrawiam

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 01.04.2017 12:58

A mnie najbardziej podobały się zdjęcia 1-50...;)
PS:
chociaż krokusów, to tam jednak nie ma...;)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 01.04.2017 11:26

A najbardziej podobały mi się zdjęcia 1 i 50:-)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 01.04.2017 11:24

Nawet nie wiem, kiedy się skończyło. Bardzo ciekawa opowieść.
Zgadzam się z opinią poprzedników.
Przede wszystkim dziękuję jednak za odczarowywanie Chin. Takie Chiny, jak w Twoich ostatnich galeriach, można pokochać.
Pozdrawiam:-)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 01.04.2017 09:12

I ja się zgadzam z dziewczynami :) Galerie są gotowymi artykułami.
Lubię do porannej kawy oglądać takie perełki. A światło od 28 zdjęcia odbieram jak poranny spacer.
Piękne krajobrazy, miejsca modlitewne, i wszystko z dala od masowej turystyki.
Piękne zdjęcia i świetne lekkie pióro :)
Pozdrawiam :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 31.03.2017 20:21

Ale krokusów tam nie mają...;)
Pozdrawiam Z Chochołowskiej!

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 31.03.2017 17:11

Pieknie dziekuje terezo:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 31.03.2017 17:10

kabaczku, wcale nie jestes dziwny. Kazdy jest przeciez inny i chyba tak jest dobrze.Ja za Azją przepadam. Wiele razy obiecywałam sobie, ze już czas na zmiane kierunku świata, ale jakoś nie moge sie spod jej objęc wyzwolic. Azja potrafi uzależnic. Ciesze sie , ze mimo tego choc troche Cie zainteresowałam:)) ozdrawiam z mega słonecznego południa:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 31.03.2017 17:07

andredzie, nie wierzę że słów Ci brakło. Twoje komentarze zawsze sa pełne polotu. Banalne czy tez niebanalne, zawsze lubie je czytać, pozdrawiam ciepło:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 31.03.2017 17:03

Lucy, przecieranie szlaków to jedno z moich ulubionych zajęć. Nie wiem jak to długo jeszcze potrwa, ale póki co trzymam sie tego z całych sił. Dziekuję , miło było Cie u mnie gościc:)))

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5610) dodano 31.03.2017 16:19

Kordula, u nas na północy też już wiosna!!!!! Pozdrawiam. :))

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 31.03.2017 13:20

A mnie się najbardziej podoba zdjęcie nr 1.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6792) dodano 31.03.2017 13:03

Jakoś do tej pory nie myślałam o Chinach jako kierunku mojej kiedyś podróży, ale te regiony które pokazujesz są takie inne, ciekawe, do tego te cudne widoki i krajobrazy:) Piękne miejsce odnalazłaś Ula:) I pięknie i bardzo ciekawie je nam pokazałaś:) Zazdroszczę troszkę tej podróży:) pozdrawiam:)

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 31.03.2017 11:35

Świetna galeria! Piękne zdjęcia i barwna opowieść:)
Gratuluję wspaniałej podróży i pozdrawiam:)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 31.03.2017 11:04

Serdeczne dzięki za dedykację!
Ula, zaczarowalaś mnie tą galerią. Fantastycznie przekazałaś magię tego miejsca.
Klasztor Songzalin cudownej urody. Nawet udało mi się usłyszeć słowa hymnu " om mani padme hum".
Po moim pobycie w Nepalu jestem "uczulona" na takie miejsca w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Atmosfera buddyjskich krajów wpływa tak jakoś kojąco na człowieka...
Ta galeria zajmuje u mnie najwyższe miejsce z Twoich wszytskich chińskich galerii, jest mi taka bliska... Prawdziwy klejnot! Dla mnie galeria poza skalą.
Ula, dziękuję za to, że dajesz nam przyjemność "podróżowania" z Tobą.
Buziole przesyłam.

P.S. Będę pamiętała o Tobie.
tereza użytkownik tereza(wpisów:3891) dodano 31.03.2017 10:57

Pięknie ! Pozdrawiam:)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1192) dodano 31.03.2017 10:41

Jak zwykle piękne zdjęcia i ciekawy komentarz.
Choć Azja nie jest moim wyśnionym kierunkiem ( wiem, jestem dziwny...) to z przyjemnością obejrzałem.
Pozdrawiam.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 31.03.2017 10:20

Dziekuje achernarze:) Pozdrawiam. U nas na południu dzis tak wyczekiwana wiosna:)))))))))))))))))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 31.03.2017 10:09

MIchał, jestem bardzo zaszczycona, że przy braku czasu, a wiem , ze tak czesto nam go brakuje, znalazłes go aby wpaśc do mnie. Cieszę sie niezmiernie , ze jeszcze potrafiłam Cie zainteresowac miejscem, tematem i moja fotografia. Bardzo serdecznie Cie pozdrawiam i duzo dobrego - WIOSNA IDZIE!!!!!

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 31.03.2017 10:04

paweller, gratisy sa najfajniejsze, sprawiaja zawsze najwiecej radości , czyż nie?
Bardzo dziekuje za miłe słowa, pozdrawiam słonecznie:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 31.03.2017 10:02

jacku, ja też często zazdroszczę, ale jest to taka motywująca zazdrośc. Mówimy tu o podróżach i fotografii podrózniczej:))
Tak poza tym Ty nie masz czego zazdrościć, pozdrawiam:))

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 31.03.2017 00:42

Jak zwykle bardzo mi się podoba, ale to bardzo banalny komentarz z mojej strony. Na bardziej wyrafinowany mnie nie stać, ponieważ jestem jak zwykle po obejrzeniu Twojej galerii pod takim wrażeniem, że słów mi brakuje.
Pozdrawiam,
andred

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3105) dodano 30.03.2017 23:40

Wypada mi się tylko podpisać pod tym co już napisano.Pięknie przecierasz szlaki dla tych co nie chcieli a już chcą 😊.Dla mnie po mistrzowsku. Serdecznie pozdrawiam.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5610) dodano 30.03.2017 23:38

Gratuluję podróży i ciekawej relacji. Pozdrawiam. :)

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:909) dodano 30.03.2017 23:30

Oh Ula, rzadko tu - nawet baardzo rzadko tu bywam ostatnio ale musialem poswiecic ten swoj cenny czas na ta cudowna podroz do Chin :) Wspaniale miejsca, swietne fotografie, ludzie jak zwykle cudownie u Ciebie zobrazowani :) Chiny od dawna chodza mi po glowie :) Takie Galerie ogladac to czysta przyjemnosc :) Jak znajde troche czasu to obejrze Twoje poprzednie prezentacje :)
Zgadzam sie z Harmony i Madeleine w 100%

Pozdrawiam
Michal

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7523) dodano 30.03.2017 22:48

Ula, oglądając Twoje galerie z tak wspaniałych podróży i to w gratisie mogę powiedzieć tylko jedno ..., jesteśmy tutaj wszyscy szczęściarzami:)))
Pozdrawiam serdecznie:)

jacek11111 użytkownik jacek11111(wpisów:102) dodano 30.03.2017 22:40

Ależ piękne zdjęcie.Trochę zazdroszczę przyznam się szczerze.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 30.03.2017 22:35

podrózninko, chyba dzis z wrażenia nie zasnę
Z tą Zdrowaś Maryjo, to chyba racja.
Nie ważne co się powtarza, ważne jest aby sie w to wierzyło. Stwórca jest jeden, bez wzgledu jakie nadano mu imię.
Ubawiłes mnie ta klapa od fortepianu:)
Dziekuję za dobre słowa:) pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 30.03.2017 22:31

Dziewczyny- HARMONY, MADELEINE, czytac takie komentarze od tak wytrawnnie podrózujacych i fotografujących osób to dla mnie wielki zaszczyt, bardzo wielki:))DZiekuje Wam bardzo. To człowieka bardzo motywuje do dalszej pracy:))
Kłaniam sie nisko. Ciesze się , ze mam komu pokazywać to co zobaczyłam i co przezyłam. Cieszę sie tez , ze potrafie zmienić spojrzenie innych na miejsca ,o których nigdy nie mysleli, że chcieli by tam pojechac. Pozdrawiam Urszula:)))

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:868) - Użytkownik usunięty. dodano 30.03.2017 22:25

1. Świetnie Mistrzu, świetnie. Zdradź mi swój klucz do Oświecenia a będę niepokonany ;))
2. Gdzieś czytałem, że "nasza" modlitwa "Zdrowaś Maryjo" ma dokładnie ten sam "rytm oddechów" co modlitwy i mantry Wschodu. Podrążę trochę i jak coś znajdę, to wrócę do tematu, bo uciekło mi z głowy źródło... (odnośnie zdj.26)
3. Jakby pani z 17-tki założyła na głowę klapę od fortepianu, to by było dopiero oryginalnie... .)
4. Z radością Cię zawiadamiam, że osiągnęłaś właśnie w moich oczach pułap Dreamliner'a. Czyli że Twoje relacje, oceny i sugestie, będą dla mnie cenniejsze i wartościowsze niż zaczerpnięte skądinąd.... Brawo :)) Dzięki!

podrozninka.

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 30.03.2017 22:13

Ula, całkowicie zgadzam się z Renią. Twoje relacje to poziom NG. Pokazałaś nam wiele cudownych miejsc, ale przy ostatniej relacji z Chin po prostu szczęka mi opadła. Odczarowałaś mi ten kraj. To kompletnie nie mój kierunek, ale dzięki Tobie chcę tam pojechać. Dziękuję, że jesteś z nami i pozdrawiam serdecznie :)))

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 30.03.2017 21:39

Cieszę się, że dzielisz się z nami swoimi przeżyciami, przepięknymi zdjęciami, zajmującymi ciekawymi opowieściami z wielu egzotycznych miejsc.
Mogłabyś pisać artykuły do czasopism podróżniczych, ilustrować je swoimi wspaniałymi zdjęciami, a Ty jednak jesteś z nami.
Znów cudownie zobrazowana i opisana podróż.
Piękna dziewczyna i jej portret na ostatnim zdjęciu.
Czekam na ciąg dalszy.
Jeszcze raz napiszę, że jestem pod wrażeniem tej i poprzednich chińskich prezentacji (innych zresztą także :))
Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!