m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Jest dla mnie wielką frajdą móc uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Bardzo lubię festiwalowy nastrój. Lubię obserwować współuczestników festiwalowych poczynań. Podglądam ich przygotowania, skupienie, tremę, pospiesznie rzucane uwagi przed koncertem. Wybuchy radości, śmiech, uściski, podziękowania, czasem rozczarowanie po koncercie. (Bułgaria) Lubię tygiel kultur, różnorodność obyczajów, zachowań, kalejdoskop strojów, wir kolorów.    (Litwa)
Wspólne biesiadowanie,   (Niemcy) wspólny śpiew i taniec, i całą tą pozasceniczną otoczkę. (Bułgaria) A miejsce gdzie odbywa się festiwal jest bardzo urokliwe. Spreewald jak podaje legenda powstał za sprawą diabła.
(Na zdjęciu Łużyczanki) On to pewnego razu płynął rzeką Sprewą pługiem zaprzężonym w woły.
Kiedy te zmęczone ustały, zaczął je straszyć diabelską bracią. (na zdjęciu bawarska brać) Widocznie straszył skutecznie, bo woły zerwały się i pługiem przeorały pobliskie pola. I tak powstały kanały Spreewaldu.
(Dziewczęta z bawarskiego zespołu) Uczestnicy festiwalu to różnorodna brać. Różnorodna kulturowo ale też wiekowo. Młodzi uczą się od starszych poszanowania tradycji, szacunku do seniorów. A starsi mają zadane opiekować się młodymi. Jak w rodzinie.
(na zdjęciu dziewczyna z Indii) Festiwalowe spotkania sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości, sympatii.
(Młodzież z Izraela)
Zdarzają się i takie wypadki jak tu, gdzie gwałtowna burza zmiotła scenę i przegnała widzów oraz artystów. Ciąg dalszy miał miejsce w całkiem innym miejscu w  formie spontanicznej zabawy przy dźwiękach międzynarodowej orkiestry. Pod bacznym okiem pani choreograf zespołu ze Szkocji. W takich przypadkach zespoły wciągają do wspólnej zabawy innych uczestników festiwalu. (Panowie z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca) Jest wtedy okazja do poznania zawiłych kroków węgierskiego czardasza, czy bułgarskiego choro czyli kolo. (Panie z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca) Muzycy mają łatwiej...
 rozumieją się bez słów. Muzyka to międzynarodowy język, co widać na załączonym obrazku. Polsko-bawarskie muzykowanie. Chłopcy z zespołu z Izraela dyskretnie zerkają na... białoruskie dziewczęta. Nieodłącznym elementem festiwalu są parady uliczne. Cała brać ludowa, kolorowa, rozegrana i rozśpiewana przechodzi przez ulice miasta, by zachęcić mieszkańców i turystów do przybycia na miejsce koncertów.
Artystom też coś się od życia należy... (Bułgaria) Gospodarze festiwalu zaprosili nas na spływ po przeoranych przez diabła kanałach Spreewaldu. (Białoruś) Spływała Białoruś Spływało Chile A echo niosło po wodzie wielogłosowy śpiew, ku uciesze przystających na brzegu widzów. W upalny dzień dobrze jest schronić się w zacienionych kanałach Sprewy...
odpocząć i nabrać sił przed wieczornym koncertem. Chile Chile Wspólne zdjęcia. Tancerka z Chile miała szczególne powodzenie. Dziewczęta z zespołu z Indii Dziewczęta z zespołu z Indii
Zespół z Izraela Niezidentyfikowany widz :) Węgierski czardasz. Niedługo lato i kolejny festiwal. Gdzie? Tym razem w Grecji :)

najbliższe galerie:

 
Lübbenau
1pix użytkownik mieczysaw odległość 2 km 1pix
Lübbenau-spływ łodzią
1pix użytkownik mieczysaw odległość 2 km 1pix
Spreewald
1pix użytkownik bartak odległość 3 km 1pix
Spreewald 2009 - die schönste Ecke der Welt ;-)
1pix użytkownik claude odległość 4 km 1pix
Burg- Spreewald
1pix użytkownik mieczysaw odległość 12 km 1pix
DOLNA ŁUŽYCA
1pix użytkownik bartekplk odległość 15 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
maniana użytkownik maniana(wpisów:282) dodano 10.05.2017 14:20

Dziękuję za pozytywny odbiór galerii. Jednak są wśród nas miłośnicy folkloru. :)
Obecnie nawet rodzimy folklor to "egzotyka" a co dopiero ten np. z Chile czy Izraela :)
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.


tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 26.04.2017 11:06

Lubię takie klimaty.Pozdrawiam:)

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1358) dodano 25.04.2017 10:13

Bardzo wdzięczna osobista galeria -bardzo takie lubię Pozdrawiam ciepło

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 25.04.2017 09:23

Świetna narracja okraszona interesujacymi fotkami:))
Wczoraj juz tu byłam, nie miałam czasu jednak na komentarz :)) A nie lubie stawiać ocen bez wyrazenia własnej opinii. :))Pozdrawiam:))

charlie użytkownik charlie(wpisów:2379) dodano 25.04.2017 08:49

Super ! Taki Festiwal to niezwykła sposobność by zobaczyć choć niewielki wycinek z kultury danego narodu. Nie tylko muzykę i tańce, ale również piękne barwne stroje.
Rzadko biorę udział w zlotach gdzie jest masa ludzi, ale na taki spęd długo by mnie nie trzeba było namawiać :-)
A że chłopcy z Izraela tak zawiesili oko na białoruskich dziewczynach, to mnie nie dziwi. Słowianki zawsze najładniejsze :-)
Pozdr.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 24.04.2017 18:04

Gratuluję niecodziennej pasji! Podobało się bardzo. Pozdrawiam:)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3086) dodano 24.04.2017 17:01

Taki folklor też jest mi bliski i kolorowy zawrót głowy.Nakręcić trzeba ,by za podskokami nadążyć 😉.Malutki epizod wieki temu zaliczyłam, stąd moje zdanie.Wszystko co z tańcem związane jest super! Stroje ludowe to cała feeria barw, przepięknych zresztą...Pozdrawiam.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 24.04.2017 13:58

Kolorowy i egzotyczny świat folkloru nam pokazałaś. Bardzo mi się podobało.
Pani z fotki 38 ma bardziej skandynawską urodę aniżeli chilijską. Byłam pewna, ze Chilijki bardziej ciemną karnacje mają...
Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 24.04.2017 12:51

Ciekawa relacja, takie festiwale na żywo muszą cieszyć oko i ucho oczywiście ..., niezwykły koloryt, wspólnych zdjęć bym chyba sporo tam narobił:)))
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!