m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Jedną z atrakcji jest kolonialne osiedle Altos de Chavon. Zbudowane zostało na wzór włoskich miasteczek, jest bardzo urokliwe, ale nie zamieszczam zdjęć, ponieważ miejsce to nie ma w zasadzie nic wspólnego z Karaibami. Następnie udaliśmy się na plażę, taka jakie można spotkać tylko na Karaibach. Krystaliczne błękitna woda, biały piasek, olbrzymie palmy. Córka nurkuje, ja spaceruję, plażuję i fotografuję. Jest pięknie. Kolejny dzień to wyspa St.Martin, należąca do terytorium Francji. Wjazd do portu jest przepiękny, chmury okalają zalesione wzgórza, do których przylegają małe miasteczka, osady. Stoję na statku i cykam zdjęcie za zdjęciem. Znowu wynajmujemy taxi, kierowca pokazuje nam piękne zatoki, porty z luksusowymi jachtami, hotele, rezydencje, imponujące wille. Luksus na najwyższym poziomie. Ulice bardzo zadbane, eleganckie brukowane deptaki, mnóstwo kwiatów. Kolejne miejsce to plaża Maho Beach, położona na przedłużeniu pasa startowego, jedyne takie miejsce na świecie. Samoloty lądują tu tuż nad głowami.
Czekamy na pięknej plaży, czekamy, nagle wszyscy wstają. Aparaty szaleją, leci wielki boening Air France. Udało mi się zrobić zdjęcie, takie o jakim marzyłam. Trzeci dzień to cudowna wyspa Antiqua i Barbuda. Wyspy zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba, w XVII wieku zostały skolonizowane przez Anglię. Historia odcisnęła swoje piętno zarówno na kulturze jak i języku, mieszają się tutaj wpływy zarówno hiszpańskie jak i brytyjskie. Liczne sklepy, wszystko jest bardzo kolorowe. Tubylcy są różnej narodowości, to zarówno ludność o korzeniach afrykańskich, kreolskich jak i europejskich.
 Ludzie są przyjaźni, uśmiechnięci, pozwalają się fotografować. To moje ulubione zdjęcie, pani wygląda jakby przeniesiona została z innej epoki. Nie ma biedy. Podczas wycieczki przejeżdżaliśmy także przez tubylcze wioski z charakterystycznymi drewnianymi kolorowymi domkami, malowniczymi kościółkami, i zupełnie innymi cmentarzykami, gdzie groby to skromne kopczyki z piasku, a na nich tylko krzyż i kwiaty, często sztuczne. Chyba jeszcze nigdzie nie widziałam tak malowniczych pejzaży, liczne plaże wśród zatok, turkus wody,
bialutki piasek, palmy. Błękit we wszystkich możliwych odcieniach. Gdybym miała w jednym słowie opisać to miejsce, najbardziej trafnym słowem byłoby określenie raj. Miejsce, które bardzo przypomina Gozo. Formacje skalne z wdzierającą się wodą. Kolejny dzień to Santa Lucia. Uchodzi ona za najpiękniejszą wyspę Małych Antyli. Wyspa ma bardzo wiele atrakcji. Udajemy się najpierw do starej osady o nazwie Anse La Raye. To stare drewniane domki, często miniaturowej wielkości, miejsce o wyjątkowym klimacie.
Niestety Lucia okazała się dla naszej wycieczki mało przyjazna. Padał deszcz i panowała mgła. Zdjęcia nie nadają się w związku z tym do pokazania. Tubylcy mają bardzo osobliwy wygląd, tu często spotykana fryzura, charakterystyczna dla męskiej części. Kobiety natomiast mają włosy, które sprawiają wrażenie bardzo nażelowanych, powoduje to prawdopodobnie duża ilość kosmetyków prostujących ich naturalnie kręcone włosy. Deszcz tak leje, ze już nawet nie wysiadamy z samochodu. Interesująca była również przejażdżka drugą stroną wybrzeża, gdzie z wody „ wyrastały: przepiękne formacje skalne, wszędzie spektakularne zatoki, bujna roślinność. Ostatnia zwiedzona przez nas wyspa to Barbados. Tutaj mamy pogodę jak z bajki. Stolicy nie polecam, nie ma w niej nic szczególnego. I znów taksówkarz wiezie nas w tak niezwykle miejsca, ze po prostu brak słów na opis ich piękna.
Zatoki, bajeczne krajobrazy, błękit, wysokie palmy, krystaliczna woda, Domki na wyspach są wszędzie podobne, proste, kolorowe, dominują kolory pastelu. Typowy przysmak latająca ryba Ryby mają niezwykłe kolory.
Miejscowy rybak. Stary domek, pełno takich na wyspie. Tropikalny las, a w nim roślinność tak bujna jak w filmie o Tarzanie. Wszędzie jest bardzo mało ludzi. Z wody wyłaniają się niezwykłe formacje skalne,
wszystko to w połączeniu z palmami, błękitem i piaskiem tworzy nieprawdopodobne wprost widoki. Cały czas przedłużamy zaplanowany czas wycieczki, decydujemy się na maksymalne skrócenie czasu, jaki przeznaczyliśmy na plaże. Ostatni dzień, Dominikana, Santo Domingo. Jako pierwsze udajemy się do jaskiń Los Tres Ojos. Płyniemy łódką, w wodach masa rybek. Absolutne must see. Wapienne jaskinie, niezwykle kształty i to co nas urzekło najbardziej.
Trzy jeziorka, z których dwa mają niezwykle turkusowy kolor, co w połączeniu z wiszącymi lnianami i egzotyczną roślinnością tworzy obraz iście bajkow Zachód słońca, nasz rejs dobiegł końca.

najbliższe galerie:

 
Bridgetown
1pix użytkownik docenci odległość 6 km 1pix
Jachtem po Karaibach v
1pix użytkownik nata14 odległość 167 km 1pix
Jachtem po Karaibach IV
1pix użytkownik nata14 odległość 173 km 1pix
Jachtem po Karaibach III
1pix użytkownik nata14 odległość 207 km 1pix
Jachtem po Karaibach
1pix użytkownik nata14 odległość 208 km 1pix
Tobago
1pix użytkownik walter_sullivan odległość 245 km 1pix

komentarze do galerii (98):

 
gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 02.12.2017 11:19

Gregy, dziekuję,
pozdrawiam

gregy użytkownik gregy(wpisów:639) dodano 26.11.2017 13:20

Niedziela, pogoda paskudna, więc można sobie pooglądać galerię. I tak trafiłem na Twoją. Zdjęcie samolotu nad plażą jest zarąbiste. Często takie foty widzimy w necie, ale nigdy nie wiedziałem i nie dociekałem gdzie to jest. A to tu :-). Fajna galeryja.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 08.10.2017 09:45

Afrodyta, nie zawsze, nie zawsze, ale tam faktycznie tak było. Dziękuję!
pozdrawiam

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 04.10.2017 19:36

Gabi, Ty szczęściaro. Zawsze jesteś tam gdzie ciepło, błękitna woda i słońce.
Piękna galeria!
Pozdrawiam :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 27.09.2017 11:39

Asiu, dziękuję, czekam teraz ja na Twoje prezentacje,
pozdrawiam

kiciula użytkownik kiciula(wpisów:7) dodano 26.09.2017 13:51

Z radością zanurzyłam się w klimat tego miejsca....jest przepiękne. Zdjęcie z samolotem jest Niezwykłe. Cała Twoja opowieść z tropików robi wrażenie.
Pozdrawiam Gabi - Asia

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 17.09.2017 19:36

Dispar, dziękuję.
Niestety, wiele zdjęć z tej prezentacji to już przeszłość. Wyspa Saint Marten została w 96% zniszczona przez huragan.
pozdrawiam

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 17.09.2017 16:44

Fotografia z samolotem rewelacyjna.
Portrety też ciekawe.
Cała galeria bardzo podobająca.
Zachęciłaś.
Pozdrawiam serdecznie:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 27.07.2017 12:42

Barbara, akurat to miejsce jest o tyle fajne do pokazania, ze kolory same grają. Ja na Korfu tez siedziałam na tarasie na górze, ale nic nie udało mi się porządnie uchwycić. Nie wiem jak Twoja koleżanka mogła zrezygnować z takiej imprezy, tez tego nie ogarniam,
dziękuję za wizytę i pozdrawiam

barbara_31 użytkownik barbara_31(wpisów:805) dodano 25.07.2017 15:13

Wspaniała galeria. Z wielką przyjemnością oglądałam. A lotnisko na St.Martin, które widziałam tylko w telewizji musi robić ogromne wrażenie.
Pamiętam jak się jarałam, jak siedziałam na grobli przed pasem startowym na Korfu, ale to nie ma porównania.
Moja koleżanka miała okazję popłynąć na taki rejs za darmo!!! Ale zrezygnowała bo jej było żal wydać kasę na wizę. To miały być jej jedyne koszty, no i wiadomo jakieś kieszonkowe. Do tej pory jej nie rozumiem. A do biednych nie należy ;)
Pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 12.05.2017 17:22

Aga, ja polecam wyspy i rejs jako taki, tez się obawiałam nudy, a nie przeczytałam nawet jednej strony książki, tak szybko mijał czas. Może kiedyś i Ty zawitasz na takiej imprezie, myślę, ze by Ci się podobało,
pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 08.05.2017 19:35

Nie dziwię się, że jesteś zauroczona tymi rajskimi wysepkami, do tego jeszcze ten rejs. Zastanawiam się czy dałabym radę wytrwać tyle godzin na takim statku. Z jednej strony wspaniały luksus, z drugiej strony kilkugodzinne zejście pozostawia niedosyt odwiedzonych miejsc. Jedno jest pewne - fajny fun , który warto poczuć na własnej skórze. Super słoneczna i kolorowa galeria do tego klimat reggae, który uwielbiam. Zdjęcie 7 wprost idealne;) Tylko pozazdrościć tak błogiego urlopu;)
Pozdrawiam
Aga

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 02.04.2017 21:27

Daleko-stad, fajnie, ze zawitałeś i Ty na ten portal. Dziękuję za uznanie,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 02.04.2017 21:20

Śnieżko, dziękuję za tak miły koment. Ciebie na portalu jakby coraz mniej,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 02.04.2017 21:18

Jacek, Sona, Jasko, dzięki za Wasze uznanie.
pozdrawiam

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3477) dodano 02.04.2017 17:21

Gabi, rewelacyjna galeria, a ta fota z samolotem - WOW! I niezmiennie podziwiam Twoje podejście do tubylców i umiejętność pięknego portretowania. Pozdrawiam:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 30.03.2017 13:52

Andred, ten portal to największa podróżnicza kopalnia z jaką się spotkałam, począwszy od "przydomowych ogródków", które niektórzy mistrzowsko pokazywali po miejsca, o których się nawet nie słyszało. Warto bywać już choćby z tego powodu,
dziękuję i pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 30.03.2017 12:27

Rozmusiaki, ja też bym mogła ewakuować się tam jeszcze raz. To co pokazałam, to zaledwie ułamek tego co widziałam. Zrobiłam taką przekrojową galerię, bo tylko jedną wyspę ( Barbados) mogłabym pokazać jako osobną prezentację, na inne nie mam odpowiedniej ilości zdjęć.
Dziękuję,
pozdrawiam

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 29.03.2017 23:26

Gabi, jak widać czasami warto się znowu pokazać :-)
Gratuluję i pozdrawiam,
andred

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4951) dodano 29.03.2017 22:09

O rany , ależ miejsca niesamowite odwiedziłaś !!!
Przepieknie tam faktycznie.
I egzotycznie .
I jeszcze tak pieknie i przejrzyście podane :)
Wręcz jestem gotów plecak pakować po takiej prezentacji :)
A tak w ogóle to gratulacje !
Pozdrawiam !

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 28.03.2017 11:19

Gregy, dziękuję,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 28.03.2017 11:16

Przemek, czekam na galerię w kolorze lila fiolet, aż tutaj czuję zapach krokusów, które zbierasz,
dzieki,
pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7607) dodano 27.03.2017 22:13

Gratulejszyn:)

gregy użytkownik gregy(wpisów:639) dodano 27.03.2017 22:10

ech, teraz rzadko tu wpadam, ale czasem wdepnę i co...? Bardzo ładna galeria z pięknego miejsca. Gratuluj GT, należało się :-). Zazdroszczę takiej fajnej eskapady.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 27.03.2017 21:45

Gratuluję i pozdrawiam z Doliny Chochołowskiej!...:)
Krokusy już są!...:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 27.03.2017 13:15

Michał, Tama, Vivi, Woja, Harmony,
dziękuję

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 27.03.2017 13:13

Madeleine, dziękuję bardzo, życzę Ci dotarcia kiedyś i w te rejony,
pozdrawiam

caprio72 użytkownik caprio72(wpisów:989) dodano 27.03.2017 11:46

Gratulacje Gabi !

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 27.03.2017 11:41

Martyna, dziękuję, dobrze trzymałaś. Z wysp to chyba najbardziej podobało mi sie na Barbados i Antiqua, Santa Lucia była mało widoczna przez deszcz i opady ( wszędzie piszą, ze to właśnie ona jest najpiękniejsza) Była kiedyś fantastyczna prezentacja na portalu, ale niestety została usunięta przez autora. Chyba że Wy chcecie St.Martin ze względu na lotnisko. Ale moim zdaniem tam jest co robić przez dwa trzy dni, a potem tylko plaża, to nie wiem czy Was by to interesowało.
Co do zdjęcia tytułowego nawet mi się jedna osoba zapytała na priv, czy ja je .... przekleiłam z net-u. Czasem jak się chce coś pokazać, można to zrobić, ale na szczęście nie musiałam. Napiszę Ci na priv co i jak odnośnie cen,
pozdrawiam

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3139) dodano 27.03.2017 06:50

Gratuluję 😊

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 27.03.2017 01:05

GRATULACJE ... Pozdrawiam ;)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 26.03.2017 16:49

Bede pamiętać- LAST!!!!ha ha😊

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 26.03.2017 13:33

Ula, faktycznie, ta piosenka pasuje jak ulał do tych klimatów. Zdjęcie z samolotem fuksnęło mi się po prostu, teraz nawet córkę pytałam co ona ma, okazało sie, że kręciła filmik telefonem, ciekawa jestem co zobaczę, bo ma mi zrobić z tego zdjecia. Jak Ci się trafi okazja, jedź bez zastanowienia, tylko last, pamiętaj.
pozdrawiam, czekam na Twoje ostatnie wrażenia, no i dziękuję za uznanie

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 26.03.2017 13:10

Wielkopolanko, bardzo dziękuję,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 26.03.2017 13:08

Andred, wiem, i wiem, ze Ty wiesz, ze ja wiem
pozdrawiam

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 26.03.2017 10:09

Cześć Gabi,

Oż Ty ;))) Świetna galeria Gabi.... Każdy spotter dałby się pokroić za zdjęcie numer 7, mój Piter marzy o St Martin, ale tak rzadko zdarzają się tam promocje biletów lotniczych...;((( Możesz napisać ile kosztowała Was ta przejażdżka po wyspach ?

ps.Trzymam kciuki za GT ;))) Pozdrawiam serdecznie,

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 26.03.2017 09:22

Gabi, przepiękna prezentacja !!! Rejs marzenie. Uwielbiam takie klimaty :))) 7-ka rewelacyjna !!! Pozdrawiam serdecznie :)))

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 26.03.2017 00:30

Fantastyczna galeria...klimat wyspy bajeczny...a portrety z najwyższej półki....
pozdrawiam serdecznie:)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 25.03.2017 21:10

Czytałem wszystkie Twoje komentarze w tej galerii :-)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 25.03.2017 20:59

Andred, to jest specjalna wyspa, tam takiego sortu jak nie przyjmują. I nijak żadnych połączeń znaleźć nie mogę, nie jest dobrze.
Dziękuję za uznanie, wycieczka i rejs, super sprawa. Tez bym w sumie na tej plaży dłużej została, ale mankamentem imprezy jest ograniczenie czasowe.
Co do tych krzaków, to przeczytaj proszę moją odpowiedz do Noli,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 25.03.2017 20:46

Anek, to prawda. Widziałam znacznie więcej miejsc tak spektakularnie pięknych, ze aż nierealnych. Nie udało się tego przenieść na kartę, niestety.
Pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 25.03.2017 20:32

Romana, napiszę krótko: bardzo dziękuję za tak spontaniczny piękny komentarz.
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 25.03.2017 20:30

Tereza, dziękuję,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 25.03.2017 20:29

Koniczynko, dziękuję, tak jak Ty staram się pokazać jak najlepiej to co zobaczę. Miejsca faktycznie bajkowe, co do tych mężczyzn, tu bym polemizowała.
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 25.03.2017 20:21

Nola, zdążyłam się też trochę wykąpać, tak czy inaczej udało się. A co do tych krzaków, to rzuciłam kultowe portalowe hasło, mogłam napisać np. ze byłam chora albo zapracowana. Mój udział w aktywnym uczestniczeniu w życiu portalu jest spory, co widać po ilości napisanych komentarzy. Myślę, ze po jakimś czasie każdy może być po prostu znużony.
pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 25.03.2017 19:12

Krzaki sa fajne, ale nie na długo. Wygladanie zza krzaka moze prowadzic do skrzywienia kregosłupa, hahah:)
A tak serio, jest taki tekscik- "oprócz błekitnego nieba nic dzisiaj nie potrzeba"
Bedąc w tym rejonie świata takie powiedzenie pasuje jak ulał. Na morze i niebo mozna sie gapić i gapić. A jeszcze jak sie zobaczy takiego żelaznego wielkiego ptaka , to mozna zesikac sie z wrażenia:) Może i ja sie kiedys zdecyduje na taki rodzaj wypoczynku.... jak na razie to wszystko robie , żeby na wyjeżdzie nie wypocząć. Podczas ostatniego wypadu, choć był krótki, wcale , ale to wcale nie odpoczełam, na dodatek zmokłam i zmarzłam, a poleciałam po słońce i ciepło. Jednak wcale nie żałuje , ani jednej minuty.
Wracajac do galerii- CUDNISTA jest:)) Karaibska mieszanka wybuchowa:)) Pozdrawiam

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 25.03.2017 18:04

Galeria i wycieczka rewelacyjne ale mam mały niedosyt.......brakuje mi zdjęć z San Escobar ;-)
Na plaży z samolotem mógłbym spędzić cały urlop.
Gabi, to dobrze, że wyszłaś z tych krzaków. Ja też się na jakiś czas w nich zaszyłem, ale czasami z nich wychodzę :-)
Pozdrawiam,
andred

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 24.03.2017 22:04

Ja oglądając zdjęcia które stanowią przecież tylko drobną cząstkę z tego co widziałaś, przeżyłaś....jestem pod wrażeniem, więc wyobrażam sobie Twój zachwyt.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 24.03.2017 21:38

Kolor wody w morzu, skaliste wybrzeże, jaskinie, kolorowe domki, ludzie, przyroda - jednym słowem rajsko i bajecznie :) No i ten samolot nad plażą - tu już mi całkiem kopara opadła :)))))
Pozdrawiam :)

tereza użytkownik tereza(wpisów:3975) dodano 24.03.2017 17:56

Wspaniała podróż.Piękne widoki.Pozdrawiam:)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 24.03.2017 15:49

Woow! Gabi, piękna podróż/rejs.
Cudowne krajobrazy, rajskie plaże, powalający błękit wody i Ci mężczyźni tacy urokliwi.
Wspaniałe wakacje. Gratuluję!
Pozdrawiam serdecznie.
P.S. Fajnie, że znów jesteś.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6846) dodano 24.03.2017 14:07

Gabi dobrze, że miałaś aparat w pogotowiu albo nie pluskałaś się w tym czasie w tej pięknej turkusowej wodzie, bo nie byłoby takiego super zdjęcia:) Jedno a dobre i tyle wystarczy:) Fajnie, że wróciłaś z tych krzaków;)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 24.03.2017 12:15

Irolek, ja pamiętam Twój rejs, już wtedy napisałam, ze chciałabym kiedyś doświadczyć czego takiego, udało się, czego i Tobie życzę, dziękuję za wizytę
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 24.03.2017 12:13

Witaj Caprio, ja już pisałam Noli, ze to się tak szybko rozegrało, że naprawdę nie wiadomo kiedy ten samolot śmignął, nawet wczoraj sprawdziłam, ja mam tylko dwa zdjęcia, jak nadlatywał i to. Czyli nie było nawet czasu na kolejny cyk. Dziękuję za wizytę,
pozdrawiam

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 23.03.2017 19:12

Alez sie mi marzy taki rejsik ;)))
Od kilku lat planuje cos podobnego ... moze w tym roku sie uda ... ;)))
Przepiekne zdjecia ... 7 ka CUDO !!!
POZDRAWIAM

caprio72 użytkownik caprio72(wpisów:989) dodano 23.03.2017 17:16

Witaj Gabi. Wspaniała wyprawa.
Ten samolot kilka metrów nad plażą to musi być niesamowite przeżycie.
Ja widziałem to kiedyś.... w telewizji :))
Pozdrawiam serdecznie :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 23.03.2017 15:25

zgoda :) zagraj w multi tam łatwiej trafić

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 23.03.2017 15:23

tu prawdopodobieństwo znacznie mniejsze, ale jak wygram, a zagram dzięki Twojej radzie, znaleźne( chyba to nie jest właściwe określenie) masz zagwarantowane, pod warunkiem, ze polecisz tam i wrócisz z pakietem zdjęć startujących i lądujących, ok?

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 23.03.2017 15:13

tak czy owak, szczęście masz :) zagraj w lotka

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 23.03.2017 15:07

Voyager, dziękuję za tak obszerne informacje. Sprawdziłam godzinę o której cyknęłam, 20,10. Minus 6 godzin, to 14,00. Także te, które wyszukałeś już były.
Faktycznie szczęście, ze udało mi się złapać taki moment, pytasz czy mam więcej zdjęć stamtąd, mam jeszcze chyba 2 ujęcia tego samolotu, ale marne, i chyba jeszcze jakiegoś prywatnego małego, muszę sprawdzić w domu. Na pewno nic ciekawego., bo bym pamiętała,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 23.03.2017 14:54

Lucy, bardzo dziękuję za miły komentarz,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 23.03.2017 14:53

Magdalena, wszystko co wymieniłaś, mnie tez się bardzo podoba. Karaiby są po prostu przepiękne, cieszę sie, ze i Tobie sie spodobała moja prezentacja,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 23.03.2017 14:49

Nola, ja takich plaż i roślinności jeszcze nie widziałam, oszałamiają też kolory. Powiem Ci, ze jak ten samolot nadleciał, wszystko rozegrało się tak szybko, ze nawet nie zdążyłam się zacząć bać, a dziewczynka faktycznie urokliwa. Może i Ty kiedyś dotrzesz w te rejony, znając Twój pęd do podróży nie zdziwiłabym się, a Maruś by głowę mógł dla ochłody co chwilkę wsadzać do wody, przemyśl to .....
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 23.03.2017 14:41

Halszko, bardzo dziękuję za miły komentarz, dla mnie to był pobyt faktycznie jak w raju,
pozdrawiam

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 23.03.2017 13:50

Trochę Boeingów 757 teraz tam jeszcze przylatuje np.:

12:56 DL461 New York (JFK) Delta Air Lines B752 N671DN
12:58 AA1753 Charlotte (CLT) American Airlines B752 N936UW

13:49 DL908 Atlanta (ATL) Delta Air Lines B752 N690DL

z USA

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 23.03.2017 13:46

według rozkładu o 13.45 ichniejszego czasu powinien lądować A 340 z CDG

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 23.03.2017 13:41

To jesteś super farciarą, bo na forum lotnictwa jak maniacy organizują wycieczki, to znają rozkład, wiedzą co leci skąd o której itp. Tam tych dużych samolotów już prawie nie ma, kiedyś 747 Corsair i KLM przylatywały, a tu trafiasz na A340ę tak z biegu...
Proponuję zagrać w lotto :)
Fajne są też zdjęcia z tego miejsca jak samolot startuje a ludzie znosi podmuch powietrza.
Tylko tę jedną masz z samolotem ? Szkoda...
To lotnisko ma kod SXM.

Międzynarodowy Port Lotniczy Juliana (SXM; ang. Princess Juliana International Airport) – główne lotnisko pasażerskie na karaibskiej wyspie Sint Maarten.

Lotnisko to znajduje się w holenderskiej części wyspy. Jest to jedno z dwóch lotnisk pasażerskich na wyspie, jednakże znajdujące się we francuskiej części wyspy lotnisko Aerodrome de L'esperance jest małym lokalnym lotniskiem, zdolnym do przyjmowania wyłącznie małych samolotów prywatnych oraz obsługi ruchu lokalnego wyspy. Z tego względu Princess Juliana International Airport jest jedynym lotniskiem wyspy o zasięgu międzynarodowym: posiada terminal pasażerski, obsługuje lotnicze cargo.

Charakterystycznym elementem lotniska, co czyni je wyjątkowym w skali świata, jest jego lokalizacja. Pas startowy po obu stronach jest oddzielony od wody zaledwie kilkudziesięciometrowym pasem plaży. Od strony zachodniej – od wód Atlantyku, a od strony wschodniej – od wód zatoki Simpson Bay. Od strony zachodniej znajduje się słynny wśród fanów lotnictwa punkt, gdzie zbierają się entuzjaści z całego świata, by obserwować i fotografować samoloty podchodzące do lądowania na wysokości 10-20 metrów nad ziemią.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3139) dodano 23.03.2017 13:40

Ech zanurzyć się w tym błękicie w realu😉.Świetnie ,że Ci się udało.Egzotycznie,kolorowo i oryginalni panowie.Aż trudno stwierdzić który bardziej😁.Widoki cudne.Pozdrawiam.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 23.03.2017 10:10

Mój ulubieniec to pan z 26. Super klimaty! Samolot nad plażą niesamowicie wygląda. Liany na 48-49 fantastyczne. Woda na 6 kusi nieziemsko. Pozdrawiam:-)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 23.03.2017 09:33

Voyager, nie wiedzieliśmy. To był błąd, bo pani w taxi, która nas obwoziła po wyspie trzeba było od razu powiedzieć, ze ma nas tak zawieźć, żeby było lądowanie.
Ja jej zresztą powiedziałam, ze przywiozła nas tak naprawdę na nic, bo powinna wiedzieć kiedy sa odloty i będziemy czekać dalej ( nie wiem jak moim łamanym angielskim to powiedziałam, ale zgodziła się łaskawie na kolejne 20 minut) i wtedy przeleciał ten samolot. Inni tego szczęścia nie mieli.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 23.03.2017 09:26

Anek, ja też nie jestem zwolennikiem dużo i szybko, ale tutaj nie ma innej opcji. Na każdej z wysp mogłabym spędzić przynajmniej dwa dni. I pewnie, ze mało czasu, bo zanim wyjdziesz z portu, znajdziesz taxi, np. na Barbados poszłyśmy ze znajomymi na piechotkę do stolicy, na miejscu okazało sie, ze nic nie ma ciekawego, strata godziny w sytuacji, kiedy ich masz do dyspozycji 5,6 . Plus paraliżujący strach, ze jak się spóźnisz to statek odpłynie, bo od razu powiedzieli, nie ma spóźnień. Ale i tak jestem zachwycona tym co zobaczyłam i w ogóle całą imprezą. Super, ze Ci się spodobała moja galeryja,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 23.03.2017 09:14

Achernar, klimaty i krajobrazy są piękniejsze niż się spodziewałam, kto wie, może i tam kiedyś dotrzesz, Ty przecież byłeś prawie wszędzie,
dziękuję za wizytę,
pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6846) dodano 22.03.2017 23:16

Gabi ale sobie wycieczkę zafundowałaś!:) Bosko!:) Widoki przepiękne:) 7 bomba, ja chyba bym się posikała, jakby takie wielkie coś nade mną przeleciało;) Śliczna ta mała z 13:) pozdrawiam:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 22.03.2017 20:40

Fala na 6 też fajna.

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 22.03.2017 20:01

Faktycznie, pięknie tam jak w Raju:) Słonecznie i bardzo kolorowo z przewagą błękitów:)))
Obejrzałam z wielką przyjemnością i ogrzałam się w Twojej galerii,gdy szaro-buro za oknem.
Dziękuję za wspaniałą wirtualną podróż i pozdrawiam serdecznie:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 22.03.2017 17:15

i samolot jest na okładce, to cieszy :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 22.03.2017 17:12

swoją drogą to bardzo dużo jest tu galerii z portretami a z samolotami zdecydowanie mniej, nad tym ubolewam, ale wiem, że tak musi być

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 22.03.2017 17:11

i bardzo dobrze, raczej by dziwne było jakbyś się interesowała :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 22.03.2017 17:04

Voyager, 7 jest świetna również ja to powiem mimo że dla mnie samoloty to nie pasja, tylko środek transportu i niewiele o nich wiem i prawdę mówiąc nie interesuję się nimi;)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 22.03.2017 17:01

a dla mnie zdecydowanie najfajniejsze jest zdjęcie samolotu, portrety ludzi to nie moja bajka

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 22.03.2017 16:50

Różnorodna, piękna i barwna galeria...mimo że nie jest chyba prawdziwym obieżyświatem gdyż nie jestem fanką szybkiego przemknięcia przez inne dla nas miejsca zarówno krajobrazowo jak przede wszystkim kulturowo to jestem pod wrażeniem Twojej relacji. Podróż to wg mnie przede wszystkim kontakt z ludźmi, poznanie ich kultury, codzienności...zaś Twoje portery są takie prawdziwe. Dlatego galeria ta jest dla mnie galerią tygodnia. Pozdrawiam

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 22.03.2017 16:37

Wiem, ja widziałem mnóstwo zdjęć z tego miejsca, a wiedzieliście, że ten Air France przylatuje, czy tak wyszło?

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5728) dodano 22.03.2017 16:12

Świetne klimaty! Chciałoby się kiedyś tam pojechać... Pozdrawiam. :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7607) dodano 22.03.2017 15:51

Dziękuję bardzo :)))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 22.03.2017 15:43

Paweller, a ja się biję w piersi i to mocno. Chciałam, uwierz mi, chciałam. Ale ... to jest inna uroda, to nie piękna dumna Greczynka albo delikatna Kubanka.
Jak przeczytam Twój komentarz natychmiast zmieniłam, teraz zdjęcie tej uśmiechniętej pani jest TWOJE.
Bardzo dziękuję za Twe słowa,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 22.03.2017 15:37

Satan, masz rację, tam jeżeli jest pogoda, ponoć jak się ma pecha, to można mieć deszcz na każdej, to wygląda to faktycznie jak w raju. Zresztą taka roślinność musi się skądś brać, my mieliśmy pecha tylko na Santa Lucia. Bardzo Ci dziękuję za miłe slowa,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 22.03.2017 15:34

Yoyager, ja wiem, ze Ty jesteś znawcą i fanem lotnictwa, ja nie odróżniam samolotów tak dokładnie. Piszesz tylko jeden. Aż jeden. Po pierwsze one tam tak często nie latają, to wyspa miniaturka, po drugie reszta znajomych nie chciała tam dłużej siedzieć, zresztą ja tak samo. Czas był na kazdej wysepce b.ograniczony,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 22.03.2017 15:30

Przemek, po Twojej dzisiejszej prezentacji widzę, że i Ty zaczynasz mieć przyjemność w fotografowaniu napotkanych ludzi, bardzo Ci dziękuję za miłe słowa,
pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 22.03.2017 15:28

Podróżninka, bardzo Ci dziękuję za tak miłe słowa,
pozdrawiam

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 22.03.2017 15:20

Ja nie czuję się zastrzelony :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7607) dodano 22.03.2017 15:17

Gabi ..., już piąty raz czytam opis pod fotką 27 i nic, dosłownie nic, żadnej dedykacji ..., taka piękna tradycja i poszła w niepamięć?:))))) A tak na serio, to tą galerią zastrzeliłaś tutaj chyba wszystkich, jest moc, jest przecudnie, jest magicznie ..., pozdrawiam:)

satan użytkownik satan(wpisów:3314) dodano 22.03.2017 14:55

Łooo..kurcze....rajska galeria!
Pięknie tam, klimaty klasyczne dla tych wysp. Super to wszystko pokazałaś. Gratulacje za pomysł na spędzenie wolnego czasu :-)

Podobało się....bardzo! :-P

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 22.03.2017 13:51

ja bym pewnie dłużej tam posiedział

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 22.03.2017 13:49

to nie jest Boeing tylko Airbus A340, tylko jeden samolot?

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 22.03.2017 13:06

Noo, wreszcie jesteś!...;)
I "urobek" wspaniały! Jak zwykle jestem pod wrażeniem Twojego niezwykłego daru nawiązywania kontaktu z "obiektami", gratuluję!
I ciepło, wiosennie, serdecznie pozdrawiam!!
:))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 22.03.2017 12:59

Charlie, byłam cały czas, ale zniknęłam na jakiś czas w przysłowiowe krzaki. Czasem to jest konieczne.
Dzięki za Twe słowa, fakt, ze udało mi się cyknąć, bo to sekundy są dosłownie, a mój aparat to nie jest jakaś techniczna petarda.
Miejsca faktycznie bajkowe, cieszę się, że Ci się spodobało,
pozdrawiam

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:868) - Użytkownik usunięty. dodano 22.03.2017 12:52

oj joj ooooj...!!! Ale petarda! Tyle tu cudowności, że nie wiem na czym się skupić.
Nie no, po prostu jestem zauroczony. Te liany, ten las tropikalny, te jaskinie, plaże, palmy... Ech... i te kolorki. I ten koleś z 37 :)) Czad. Akurat w mój gust trafiłaś co do joty.
Szalenie pozytywna prezentacja.
Fajną miałaś przygodę!
Słońca życzę :))) Hej

charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 22.03.2017 12:36

Gabi, gdzie Ty byłaś jak Cię nie było ? Jasne, na Antylach się rozbijałaś :-)
Pięknie i różnorodnie tu u Ciebie. I niezwykle kolorowo.
Zdjęcie z samolotem super, ale gdybym zobaczyła takiego kolosa nad sobą i usłyszała ten ryk silnika, chyba by mi serce wyskoczyło...
Kolor wody i przejrzystość na 46 - cudo.
Pozdr.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!