m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (27):

 
Na parkingu koło zamku czyhał na nas parkingowy. Na przyszłość - warto stanąć gdzieś dalej bo przy samym zamku pozostawienie samochodu trochę kosztuje. Kasa, bilety i idziemy do środka. Zamek wybudowany został w XIII w. Za jego budowę odpowiedzialny był rzekomo Bolesław II Rogatka z dynastii Henryków Śląskich. Zamek w całej okazałości jest toporną kamienną budowlą - można powiedzieć że jest urzeczywistnieniem tego co każdy wyobraża sobie myśląc średniowieczny zamek. Zarówno z murów jak i wieży widok rozciąga się na całe miasto a także na tereny poza nim. Oczywiście zamków nie budowano w miejscach wyniesionych ze względu na widoki - chodziło tutaj bardziej o możliwość obserwacji oraz naturalną obronność.
Pierwsze zdobycie tego zamku nastąpiło dopiero w czasie Potopu Szwedzkiego, więc do tego momentu spełniał swoją funkcję znakomicie. Obecnie cały czas prowadzone są tutaj prace utrzymaniowe. Choć tłumów na co dzień tutaj nie ma, to można śmiało powiedzieć że to za jego sprawą wielu ludzi wie gdzie leży Bolków. Duża przestrzeń na dziedzińcu zamku przydaje się kiedy ten parokrotnie w roku przeżywa oblężenie. I nie chodzi tutaj o napady zbrojne czy ich rekonstrukcje (które na pewno się tu odbywają, jednak brak nam wiedzy kiedy i czy cyklicznie)
Najsłynniejszym wydarzeniem związanym z zamkiem jest obecnie Castle Party. Castle Party to naprawdę znana impreza muzyczna na którą ściągają fani muzyki z całego kraju  (i nie tylko) My akurat wracaliśmy z innego festwialu - Brutal Assault, który również odbywa się w twierdzy (lecz z czasów austro-węgierskich) Ale wróćmy do Bolkowa. Oprócz murów i widoków, w zamku zorganizowane jest muzeum. Wystawy obejmują oczywiście nie tylko widoczne tutaj na zdjęciach rekonstrukcje armat. W komnatach zamkowych mieści się ekspozycja poświęcona zarówno tej budowli, jak i innym zamkom na dolnym śląsku.
Po przechadzce po dolnych częściach wdrapaliśmy się na wieżę. I jak widać się opłacało - widok jest przepiękny. Jak widać można było stąd prowadzić dosyć dalekosiężną obserwację. Czas nas goni, a droga do domu daleka więc powoli się zbieramy do opuszczenia zamku.
Zresztą nie chcemy aby Pan Parkingowy zdarł z nas ostatnie drobne. Chwila odpoczynku na Tronie Kasztelana, strzał z armaty i uciekamy. Strzał z armaty to jednak był nie najlepszy pomysł.

najbliższe galerie:

 
zamek Bolków
1pix użytkownik baron odległość 0 km 1pix
Zamki PL - Bolków
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
POLSKA - Bolków
1pix użytkownik paulus odległość 0 km 1pix
Zamek Bolków
1pix użytkownik zbik odległość 0 km 1pix
Polskie miasteczka - Bolków
1pix użytkownik u-optymisty odległość 0 km 1pix
Bolków
1pix użytkownik vipepol odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 22.03.2017 09:51

Nie byłam, ale ostatnio akurat dość intensywnie o nim myślałam.
No i proszę - jest galeria ! Ma się tę moc ;-)
Pozdr.

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 21.03.2017 20:02

Wiele polskich zamków znam,ale tam jeszcze nie byłam. Dzięki za opisy:) Pozdrawiam!

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 21.03.2017 13:52

interesujący obiekt

u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:910) dodano 20.03.2017 19:15

każdy ma inne spojrzenie i to jest piękne - pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!