m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Miyajima i najsłynniejsza z bram Torii w Japonii.Japońskie Torii są symbolem łączącym świat ludzi ze światem duchów, ma ona charakterystyczny kształt, przypominający grzędę dla ptaków. Brama ta stnieje od 1168 roku chociaż ta obecna konstrukcja pochodzi z roku 1875. 

Czy wiecie, że podczas odpływu można dojść do bramy pieszo ..;) i tak Miyajima została przez nas zaliczona, ale ponoć to się nie liczy, jeśli nie zobaczyłeś dwóch pozostałych najsłynniejszych miejsc krajobrazowych w Japonii bowiem według Hayashi Razana, który w 1963roku dokonał wyboru tych miejsc, obowiązkowym jest zobaczenie również :

mierzei Amanohashidate oraz zatoki Matsushima, której my nie widzielismy ... tu już Fushimi Inari a tu Hiroszima - to co uderzyło nas zaraz po wyjściu z pociągu to cisza... jak dla mnie była ona przerażająca, bardzo dziwnie się tam czułam
Punkt Zero i ocalały budynek - Atomic Bomb Dome - Kopuła Bomby Atomowej, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. ... tu dach jednej z buddyjskich świątyń Nishi Honganji ( Kyoto) Nishi Honganji i jeszcze raz Nishi Honganji a tu juz Tokyo i budynek, w którym mieszka mój kolega, z którym kiedyś pracowałam- ekspata, mieszkający w Tokyo od czterech lat. Jakże zdziwiliśmy się, że nie mieszka on na 10m2 ;)
tu już las bambusowy w regionie Arashiyama Kioto nie muszę chyba pisać co się tu działo podczas Golden Week..., ale o Golden Week w następnej galerii ... marzyłam o zobaczniu tego miejsca, ale tłumy jakie towarzyszyły nam podczas wizyty tam, kompletnie zabrały urok tego miejsca ;( ... a tu już świątyni Tenryu-ji czyli „Świątynia Niebiańskiego Smoka” oraz jej ogród Zen ...
Prawdziwą perełką jest tu ogród, który przetrwał praktycznie nie zmieniony od XIV wieku... Tokyo ... Fushimi Inari - ale o świątyni w osobnej galerii ...
Shibazakura - o tym miejscu będzie następna galeria ;) Shibazakura - w oddali Mt Fuji a tu już dojście do Świątyni Chureito i Świątynia Chureito Kiyomizu-dera to buddyjski kopleks świątyń położony we wschodniej części Kyoto, nazywany inaczej Świątynią Czystej Wody, Świątynia Wewnętrzna Okuno-in jest niestety w remoncie i remont bedzie trwał prawdopodobnie do marca 2019 Kiyomizu-dera i jej przepiękna dzielnica Higashiyama
ogórki na patyku, to japoński przysmak uliczny, ogórki smakowały prawie jak nasze małosolne, niestety wyczuwało się w nich miód, który nie do końca mi tu pasował ;) w drodze do Kiyomizu-dery Do światyni prowadzą dwie uliczki - Sannenzaka i Ninenzaka Trzeba dobrze patrzeć pod nogi, przechadzając sie uliczkami bo legenda głosi, że jeśli się potkniesz i upadniesz na którejś z tych uliczek, pozostanie ci dwa lu trzy lata życia ( Sannenzaka (3-letni stok) i Ninenzaka (2-letni stok). ileż ja się nagłówkowałam, czy przypadkiem nie zaliczyłam tam potknięcia, bo o legendzie przeczytałam dopiero po wizycie tam .. na terenie kompleksu znajduje się wodospad Otowa No Taki, który ma trzy strumienie wody: strumień długowieczności, zdrowia i wiedzy
lecz napić się możemy tylko z jednego z nich... tak też zrobiliśmy Tu już zamek Himeji, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zamek jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Japonii, położony jest na wzgórzu ponad miastem Himeji. Zamek nigdy nie był zburzony i nigdy nie musiał być odbudowywany, mimo, iż samo miasto Himeji było bombardowane dwukrotnie Zamek natomiast zbudowano w taki sposób, żeby maksymalnie utrudnić wrogowi dojście do niego a tu Shinkyo Bridge zwany Świętym Mostem w Nikko, Most oddziela świątynie od samego miasta. Przekroczenie mostu było przywilejem danym jedynie szogunowi, ale w 1973 roku most dostępny został publicznie, no może nie do końca, bo żeby na niego wejść trzeba kupić bilet, natomiast wejście na niego ma przynieść Ci szczęście i fortunę ;) i już jesteśmy na terenie [rzepieknego kompleksu Świątyń Toshogu Shrine,  niestety tu znowu Golden Week dał się nam we znaki, no cóż majóweczka ;)
Japończycy mówią, że nie będziesz wiedział co oznacza słowo wspaniałe, dopóki nie zobaczysz kompleksu świątyń Toshogu Shrine Tokyo ;) I słynna Shibuya..

Następne dwa zdjęcia, jakoś mi nie pasują do całej galerii, ale muszę Wam je pokazać, to co zobaczyliśmy, było chyba najpiękniejszą rzeczą jaką udało nam się zobaczyć w Japonii mianowicie ... świecący plankton... Kamakura, trochę się spóźniliśmy na zwiedzanie miasta, ale tak chyba miało być. Tak jakoś wyszło, że do Kamakury dotarliśmy w godzinach wieczornych, na zwiedzanie było za późno, więc postanowiliśmy pospacerować po plaży.... Trochę jednak zmarzliśmy i kiedy już wychodziliśmy z plaży, zaczęły do nas dochodzić odgłosy zachwytu... kiedy się odwróciliśmy, oczom własnym nie wierzyliśmy... świecący plankton... najbardziej niesamowite zjawisko, jakie do tej pory udało mi się zobaczyć i powiem Wam, że nawet gwieździste namibijskie niebo chowa się przy tym co zobaczyliśmy w Kamakurze, ciarki, ciarki i jeszcze raz ciarki, ja to w ogóle znowu miałam ochotę się rozpłakać ze wzruszenia, zdjęcia w najmniejszym stopniu, nie oddadzą klimatu, myślę, że wcale nie przesadzę jesli napiszę, że zjawisko to, porównać można do zorzy polarnej... choć hmmm zorzy niestety nie widziałam ...sami jednak oceńcie .. czy to nie piękne zjawisko ? ps. te dwa zdjęcia nie podlegają ocenie, bo dostaliśmy je od Japończyka, który ze statywem biegał po plaży ... Japonia zauroczyła nas do reszty, kultura, architektura, ludzie.... to wszystko sprawia, że ja mogłabym się tam przeprowadzić nawet dziś...bardzo dziękuję i zapraszam wkrótce na spacer po .. Parku Shibazakura ;)

najbliższe galerie:

 
MOJA JAPONIA
1pix użytkownik madeleine odległość 0 km 1pix
Japonia cz. 11 - Kioto; dzień pierwszy.
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
Rozkosze podniebienia
1pix użytkownik kier odległość 2 km 1pix
Japonia cz. 12. - Kioto; Kiyomizu-dera.
1pix użytkownik wmp57 odległość 2 km 1pix
JAPONIA - KIOTO - Gion & Higashiyama
1pix użytkownik madeleine odległość 2 km 1pix
Kyoto wiosenną nocą w zamku Nijo
1pix użytkownik kier odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (53):

 
martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 24.05.2017 07:54

Przemku,

Dziękować ;)))) Pozdrawiam serdecznie, M.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 24.05.2017 07:54

Marku,

Widziałam galerię ;) Super wyprawa... duży szacunek ;) Pozdrawiamy.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 24.05.2017 07:53

Czupur,

Dzięki za odwiedziny ;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 22.05.2017 12:19

Nie komentowałem, bo trudno pisać na smartfonie "na środku" oceanu...;)
A dziś? Co tu powiedzieć? - po prostu GRATULUJĘ!
I serdecznie pozdrawiam!

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 21.05.2017 19:32

Martyna-tak,już dawno wróciłem z Borneo.Byłem tam tylko 9dni.

czupur użytkownik czupur(wpisów:303) dodano 21.05.2017 10:03

Tyle dobrego już napisano że trudno dodać coś nowego. Na pewno intrygujący kraj i takiż Twój reportaż,czekam na kolejne odcinki o Japonii :)
Pozdrawiam.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 21.05.2017 09:40

Terezo,

Bardzo się cieszę, że zajrzałaś ;)) Pozdrawiam, M.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 21.05.2017 09:12

Cześć Elu,

Świątynie, plankton, ludzie, ogrody i nawet ta nowoczesna technologia...;))) Dzięki, że zajrzałaś, Pozdrawiam M.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 21.05.2017 09:10

Witaj Marku,

Czy Ty już wróciłeś z Borneo ??

Tłumy rzeczywiście nie zachęcały, ale uroki Japonii rekompensowały wszystko ;) A ten świecący plankton .. trudno opisać ;) Pozdrawiamy serdecznie ;)

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 21.05.2017 09:04

Cześć Charlie,

Mieliśmy podobny dylemat, ale zrobiliśmy tak .... daliśmy sobie chwilę czasu na przemyślenie..... i na kartce oboje mieliśmy napisać co wybieramy i ... oboje wybraliśmy to samo ;))) Pozdrawiam, M.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 21.05.2017 09:01

Małgosiu, pozdrawiamy również !!! ;)

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 21.05.2017 08:58

Cześć Magdaleno,

Ja miałam bardzo podobnie jak Ty, jakoś nigdy nie myślałam o Japonii, jako o miejscu, które może mnie zachwycić. I nawet wtedy, kiedy pojawiała sie promocja lotów do Tokyo w cenie 726zł. ...biletu nie kupilismy... i nawet wtedy kiedy Madeleine, wrzuciła relację, nie byłam przekonana .. pomyślałam, że okey .... że dobrze, że każdemu z nas podoba się coś innego i każdy z nas lubi co innego, bo gdybyśmy wszyscy lubili to samo byłoby strasznie nudno.. O tym, że Japonia to cudowny kraj, powtarzał mi też mój kolega, który mieszka tam od czterech lat, namawiał, namawiał... no i kiedy pojawiła się promocja - kupiliśmy bilet i jakże pozytywnie się rozczarowałam będąc juz na miejscu ... i tak ... ja naprawdę mogłabym tam mieszkać ;) Pozdrawiam, M.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 21.05.2017 08:40

Śnieżko,

Jeśli 25 ... To coś dla Ciebie będzie w następnej galerii ;)) Pozdrawiam serdecznie

tereza użytkownik tereza(wpisów:3975) dodano 18.05.2017 11:37

Wspaniała podróż,z ciekawością obejrzałam.Pozdrawiam:)

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 18.05.2017 07:58

Popekpawel,

Mam zdecydowanie podobnie ;)) Pozdrawiam

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 18.05.2017 07:56

Koniczynko,

Z tym planktonem naprawdę mieliśmy farta, ale wyguglowałam, że ten plankton świecił w Kamakurze jeszcze kilka dni, zjawisko rzeczywiście było niecodzienne, a ja mam ostatnio tak, że szybko się wzruszam ;)))

Napisz lepiej jaki Ty obrałaś teraz kierunek? Macie już coś w planach ?

Pozdrawiam Cię serdecznie, M>

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 18.05.2017 07:51

Aga,

Naprawdę polecam !!!
... wiesz, że Japonia, była chyba jednym z ostatnich kierunków, które chcieliśmy odwiedzić, ale tak pozytywnie nas rozczarowała, ze wracałabym .... i ja naprawdę mogłabym tam mieszkać ;))) Sama jestem zdziwiona, że aż tak nas zauroczyła, ale Japonia naprawdę ma w sobie jakąś magię ... Kiedy Madeleine, po powrocie podzieliła się z nami wrażeniami, zastanawiałam się czy naprawdę jest tam tak, jak pisała i potwierdzam ;JEST !!! Madeleine, miała w stu procentach rację. Wiem, że świat jest taki piękny i zawsze ma się dylemat, gdzie ?? Ale jeśli trafi się jakaś promocja biletów, to łap okazję ... na pewno nie będziesz żałowała ;)))Buziaki,

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 18.05.2017 07:42

Darku,

No my też się nie spodziewaliśmy, ale bilety były w dobrej cenie ;) My również pozdrawiamy.

PS. Etiopię planujemy w przyszłym roku .. także wiesz ;))))

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 18.05.2017 07:40

Cześć Mocar,

... pamiętaj, że życie jest pełne niespodzianek, zatem życzę Ci, żebyś kiedyś mógł zwiedzić Japonię nie tylko dzięki Obieżyświatom ;) Cieszę się bardzo, że się podobało. Pozdrawiam Cię serdecznie, M.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 18.05.2017 07:37

Achernar, mam nadzieję, że następną galerią nie rozczaruję, chociaż intuicja mi podpowiada, że spodoba się ona bardziej kobietom ;)) hmm zobaczymy, czy mam rację. Dzięki, że zajrzałeś, pozdrawiam Cię, M.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 18.05.2017 07:35

Pawełku,

Kurcze ... nawet nie wiesz jak się cieszę, że się podobało ;)))) No co mam powiedzieć, życzę Ci bardzo tego miesiąca w Japonii... o każdej porze roku oczywiście ;) i ... douzo yoroshiku, że wpadłeś ;)) M.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 18.05.2017 07:29

Lucy, nawet nie wiesz jak Wam tego życzę ;)))) Pozdrawiam serdecznie

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 18.05.2017 07:28

Ula, hehhe nie dogodzisz ;))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 17.05.2017 19:35

No malownicze są te ich świątynie i parki. ale świecący plankton? to absolutna rewelacja! nie dziwię się ani trochę Twojej reakcji. super:)
pozdrawiam :)

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 17.05.2017 10:24

Do Japonii mnie nie ciągnie ,ale zawsze uważnie przeglądam galerie z tego kraju.
Oprócz Tokya ,bardzo mnie zaciekawiłaś z miłą chęcią obejrzę kolejne Twoje osłony.Te tłumy mogłyby mnie mocno zniechęcić ,psują cały urok.Te planktony musiały być cudne,a co by było jakby jeszcze śpiewały :):):)
Serdecznie pozdrawia Was.

charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 17.05.2017 09:44

Przepiękne widoki :-) Las bambusowy to jest to miejsce, w którym zdecydowanie chciałabym się znaleźć.
3 strumienie. Fajna sprawa. Który wybrać ?
Hmm... długowieczność. Kusząco, ale czy fajnie w dłuższej perspektywie ? Wszyscy bliscy i przyjaciele odejdą, a my wciąż żyjemy ? Neee...
Wiedza ? Z pewnością w wiedzę warto zainwestować, ale... Jeśli czerpać wiedzę to tylko od mądrzejszych od siebie. Gdybym sama była niewyobrażalnie mądra, to z kim bym toczyła dysputy ? Neee...
Zdrowie ? Na co mi wiedza, jeśli nie ma zdrowia ? A jeśli mamy zdrowie, możemy mieć wszystko. No to chyba wybrałam swój strumyk :-)
-----------------------------
Japonia to mega interesujący kraj. Czy kiedyś tam dotrę ? Nie wiem, może.
Ale na razie zwiedzam z Tobą i już nie mogę się doczekać na kolejną część :-)
Pozdr.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.05.2017 21:18

Mnóstwo pięknych wrażeń! Pozdrawiam Was serdecznie :)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 16.05.2017 20:30

Plankton niesamowity! 25 bardzo mi się podoba. Tłumy na 42 przerażające. Intrygujący podpis pod ostatnim zdjęciem. Ty mogłabyś się przeprowadzić do Japonii choćby dziś, a ja nawet nie marzę o wizycie w tym kraju. Chyba muszę pilnie śledzić Twoją relację;-)
Pozdrawiam ciepło i czekam na kontynuację!

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3478) dodano 16.05.2017 17:30

Ciarki, ciarki, ciarki;) Ciarki mam patrząc na 25 i 28:D Fajnie jest, czekam na rozwój wydarzeń;)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 16.05.2017 16:56

Dla mnie wschód zawsze był ciekawszy od zachodu, a ta galeria tylko potwierdza moją opinię.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 16.05.2017 14:41

Martyna, pięknie i różnorodnie pokazałaś Japonię. Bardzo mi się podoba. Gratuluję podróży!
Takie zjawisko jak świecący plankton, musi być super. Wciąż szukamy nowych przygód i doświadczeń. To są te momenty, dla których podróżujemy.
Wy, zapisujecie w pamięci niesamowite przeżycia a my, ogladający choć wirtualnie możemy być tego świadkami. Nigdy nie słyszałam o takim zjawisku, więc dla mnie to nowość.
Z przyjemnością obejrzę kolejne odcinki o Japonii.
Pozdrawiam serdecznie,
Koniczyna

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 16.05.2017 10:45

Z ogromnym zaciekawieniem czekam na następne Twoje wrażenia. Do tej pory nigdy nie uwzględniałam tego kierunku, być może zmienię zdanie dzięki Tobie:) Coś w tym musi być , że takie podróżniczki jak "Ty" zachwycają się magią tego kraju. Tymczasem jestem urzeczona planktonem i z niecierpliwością czekam na Shibazakura :)))
Pozdrawiam
Aga:)))

doracz użytkownik doracz(wpisów:1309) dodano 16.05.2017 09:32

Nawet niedawno zastanawiałem się gdzie tym razem zawitacie. No ale Japonii to bym się nie spodziewał. A tu proszę...:) czekam na ciąg dalszy i pozdrawiam Was serdecznie:)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2819) dodano 16.05.2017 08:47

Japonia to kraj dla mnie zbyt odległy, jedynie zwiedzam go za pomocą obieżyświatów. Pięknie i ciekawie ukazałaś to w swojej galerii.

Pozdrawiam :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5731) dodano 15.05.2017 23:35

Bardzo fajna galeria, zapowiadająca ciekawy serial. A świecący plankton - niesamowity... Pozdrawiam. :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 15.05.2017 22:31

Nie wiem, na ile sposobów można wyrazić po japońsku zachwyt nad tą galerią, pewnie wiele, ja znam tylko jeden: Jū :) Jak ja bym chciał tam kiedyś spędzić chociaż jeden tydzień, no może dwa ..., a najlepiej miesiąc ..., albo jeden miesiąc o każdej porze roku ..., byłoby cudownie:) Normalnie zazdraszczam tak wspaniałej wyprawy:) Jest cudownie ..., arigato:)))

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3139) dodano 15.05.2017 21:55

Piękny japoński przekrój.Obiecaliśmy najstarszemu wnuczkowi,że na"18"zabierzemy go do jego wymarzonej Japonii więc jest nadzieja ,że tam dotrę.Ach i może ujrzę to cudo zwane świecącym planktonem😉.Pozdrawiam.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 15.05.2017 21:21

A ja wody pod nia. Jadac tam marzyłam o takim widoku. Kobiecie nigdy nie dogodzisz, hahah:)

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 15.05.2017 21:20

Michał, remont nie zając ;)) a wrażenia z Rumunii będą niezapomniane ;) Jeszcze raz dobrego czasu tam... i z niecierpliwością czekam na Twoją relację stamtąd ;)) Pozdrawiam raz jeszcze

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 15.05.2017 21:16

Cześć Ula,

Z biodrem nie najgorzej, chodzić mogę a nawet slow jogging zaczyna mi wychodzić ;)

To widzisz z tą Japonią mamy podobnie, bo ja baardzo długo dojrzewałam do jej odwiedzenia. Czytając wcześniej relację Madeleine zastanawiałam się czym Japonia ją tak urzekła, teraz już wiem ;) Chciałoby się tam wracać i wracać ;) zazdroszczę Ci tego spaceru przy bramie Torii ;) Pozdrawiam, M.

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:909) dodano 15.05.2017 21:07

Rumunia :) Już pojutrze :) Najlepsze że u mnie remont i nie wiem czy się z nim do środy wyrobie ;) Ale myślami już w Transylwanii :) Pierwszy urlop w tym roku więc tym bardziej nie mogę się doczekać :)
Relacja po powrocie :) Mam nadzieję że jak wrócę to naciesze oko Twoja Japonia :)

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 15.05.2017 21:03

Cześć Michał,

... mam nadzieję, że będzie ciekawie ;) i powiem Ci, że ja sama za sobą nie nadążam ;)) Ale słyszę, że Ty też już na walizkach ..Rumunia ? świetny wybór ! Myślę, że będziesz nią oczarowany ;)) Dobrej podróży Ci życzę ;) i dzięki za odwiedziny. Pozdrawiam, M.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 15.05.2017 20:59

Licja,

Wal śmiało ;) w następnej galerii będzie trochę wskazówek praktycznych, więc już dziś zapraszam ;))) Pozdrawiam i dzięki, że wpadłaś ;)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 15.05.2017 20:58

Witaj Martyno:)
Ostatnio zastanawiałam sie , gdzie sie podziewasz, jak tam Twoje biodro?
Ale widze , ze znów gnało Cię po świecie i z biodrem chyba dobrze?:))
Piszesz, ze Japonia Cie zachwyciła. To tak jak mnie. Opierałam sie długo przed nia, załuje tylko , ze tak długo trwał mój upór .
W zeszłym roku dzieki tanim biletom polecielismy do Seulu, tez do końca nie byłam przekonana. I znów wielkie zaskoczenie. Korea tak jak Japonia potrafi zaczarowac.
Wracajac do Twojej Japonii, jakaż ona inne od tej jaka ja zobaczyłam. Miejsca te same ale zupełnie inna pogoda, zupełnie inne kolory.
Pytasz czy wyobrazamy sobie , ze pod nasłynniejsza brame Miyajimę mozna dojśc suchą noga. Powiem Ci , ze tak, bo ja własnie spacerowałam pod nią.
Widze , ze jelonkom cały czas gazety smakują. Mont Fuji piekna:)
Ciekawe co nam jeszcze pokażesz? Pozdrawiam

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 15.05.2017 20:57

Satan, cieszę się, ze jednak było warto trochę się wysilić i skrobnąć te parę słów ;) Fajnie, ze zajrzałeś, pozdrawiam, M.

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:909) dodano 15.05.2017 20:51

Zapowiada się świetna relacja :) Czekam na więcej :) Martyna ja już za Tobą nie nadążam :) Ciągle gdzieś Ciebie gna ty niespokojny duchu :) Ale to dobrze bo z przyjemnością obejrzę wiele Twoich nowych relacji :)

Pozdrawiam cieplutko
Michał

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 15.05.2017 20:46

Witaj! Następna i następna galeria.... KIEDY??? Z ogromną ciekawością obejrzałam. Pokazujesz nie widoczki z pocztówki, ale Japonię bezpośrednio, to dla mnie bardzo cenne. Pokazujesz życie takim jakim jest, tak myślę! Wrzucaj te następne galerie!!! Jeszcze do Ciebie napiszę, bo planuję tam być. Pozdrawiam:)

satan użytkownik satan(wpisów:3317) dodano 15.05.2017 20:41

Zapowiada się zacnie! ;-) Czekam na kolejne odsłony.

Pozdrawiam ;-)

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 15.05.2017 20:15

rzeczywiście nie oddadzą ;)) Ja Was również pozdrawiam ;))

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 15.05.2017 20:12

ten świecący plankton faktycznie musiał robić wrażenie :) Foty tego nie oddadzą .
pozdrawiamy

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 15.05.2017 19:57

Widzisz z wrażenia nawet Cie przechrzciłam ;(

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 15.05.2017 19:56

Pozrózninko,

Ło Matko ... coś Ty taki niewyraźny ?? gdzie się podziałeś? tęsknić będę ...; ((

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:868) - Użytkownik usunięty. dodano 15.05.2017 19:53

Cudownie :)

Pozdrawiam z Kraju Zmarzniętej Czereśni

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!